Fatmagül’e: ‘Tecavüzü sıradanlaştırıyor’

Fatmagül’e: ‘Tecavüzü sıradanlaştırıyor’
Haberi arkadaşıma gönder

Facebook'ta Paylaş twitter

28.10.2010
BEREN Saat’in başrolünde oynadığı “Fatmagül’ün Suçu Ne?” adlı dizinin maçlarda slogan haline getirilip ‘şaka’ malzemesi olarak kullanılması, ‘tecavüz’ suçunun bir insanlık suçu olduğunu unutturduğu ve toplumun kanıksamasına yol açtığı gerekçesiyle tepkilere neden oldu.

‘İZİN VERİLMESİN’

Adana Kadın Platformu üyeleri dizinin yayından kaldırılması için dava açarken, Türkiye Psikiyatri Derneği (PD) ile Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği (CETAD) ise tecavüzün sıradanlaştırılmasına ve magazin malzemesi yapılmasına izin verilmemesini istedi. Toplumun birçok kesiminin hâlâ tecavüz mağdurlarını aşağıladığı, dışladığı ve suçladığına dikkat çekilen açıklamada, “Kadınların maruz kaldığı cinsel şiddetin sıradan bir olaymış gibi sunulması, mizah malzemesi yapılması, görmezlikten gelinmesi ve pornografik uyarıcı eylem gibi kullanılması cinsel şiddet suçunun yaygınlaşmasına neden olmaktadır” uyarısı yapıldı.

Kaynak : HT

Fatmagül’e: ‘Tecavüzü sıradanlaştırıyor’ Hakkında Yorum Yaz


Diğer Haberler

Kurumsal Seo danışmanlığı
diş estetiği pedagog asfalt öğrenci taşımacılığı tercüme bürosu kına organizasyonu

Önerileriniz

Burası tüm Ankaranın sitesidir, eğer Ankaram.net'in geliştirilmesini istediğiniz herhangi bir konuda bir öneriniz yada geridönümünüz varsa lütfen bizi bilgilendirin

ankaram.net önerilerinizi yazın
bornova masaj salonu izmir masaj salonu karşıyaka masaj salonu
garantili seo hizmeti