Antalya'da gemi battı!

Antalya'da gemi battı!
Haberi arkadaşıma gönder

Facebook'ta Paylaş twitter

17.12.2010
Antalya'da gece saatlerinde şiddeti artıran rüzgar ile fırtına sebebiyle karaya sürüklenen yük gemisinde düzenlenen operasyon sabahın ilk ışıklarında son buldu.

Filmi aratmayacak kurtarma operasyonunda Salih Güvenlik Helikopteri, gemi personeli alamazken, dev dalgalar arasından mürettebat halatlar yardımı ile karaya çıkarıldı.
Bolivya bandıralı 5 Sea Bright adlı kuru yük gemisinin falezlere vurmasının ardından başlatılan kurtarma operasyonu sabaha karşı film gibi senaryo ile tamamlandı. Yavuz Özcan Parkı kıyısındaki falez kayalıklarına çarparak yan yatan gemiden, en son kaptan Gagal Moustafa Khalefa kurtarıldı. Karaya oturan gemiden telsizlerle yardım istenmesi üzerine başlatılan operasyonun devamında gemide iki mürettebatın daha kaldığı anlaşıldı. Bölgeye tekrar itfaiye, polis ve sivil savunma ekipleri çağırılırken, iki gemici
için Sahil Güvenlik Helikopteri bölgeye ulaştı.

Gemiye ulaşmak için çok uğraşan sahil güvenlik ekipleri, hava muhalefeti nedeniyle bir türlü bu amacını sağlayamadı. Bunun üzerine itfaiye ve sivil savunma ekipleri halatlar yardımı ile Antalya itfaiyesine bağlı bir uzman tarafından gemi personeline ulaştı.
İlk olarak güverte görevlisine, sarkıtılan halatı bağlayan uzman, karada bulunan diğer arkadaşlarına doğru personeli sürükledi.

Ardından aynı işi gemide son kalan kaptan Gagal Moustafa Khalefa'e uygulamaya çalışan uzman, kaptanın ayağının yaralanması sebebi ile bir türlü istediğini gerçekleştiremedi. Geminin kayalıklara vurduğu zaman ayağını inciten kaptan uzun süre güverteden halatla inemedi. Uzman tarafından bulunan taburenin üstüne çıkan kaptan Khalefa, halatla sürüklenip kayalıklara çıktığında kısa süreli baygınlık geçirdi.

112 Acil Servis ekipleri tarafından ilk olarak kayalıklardan müdahalesi yapılan kaptan Khalefa, daha sonra Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

16'sı Mısırlı, 2'si Suriyeli Olmak Üzere 18 mürettebatın bulunduğu gemiden panikle dalgalara atladığı iddia edilen ahçının dışında 17 personel kurtarıldı.

Kaynak : İHA

Antalya'da gemi battı! Hakkında Yorum Yaz


Diğer Haberler

Kurumsal Seo danışmanlığı
diş estetiği pedagog asfalt öğrenci taşımacılığı tercüme bürosu kına organizasyonu

Önerileriniz

Burası tüm Ankaranın sitesidir, eğer Ankaram.net'in geliştirilmesini istediğiniz herhangi bir konuda bir öneriniz yada geridönümünüz varsa lütfen bizi bilgilendirin

ankaram.net önerilerinizi yazın
bornova masaj salonu izmir masaj salonu karşıyaka masaj salonu
garantili seo hizmeti