Mahkeme MİT'i sobeledi!

Mahkeme MİT'i sobeledi!
Haberi arkadaşıma gönder

Facebook'ta Paylaş twitter

04.01.2011
Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Danıştay saldırısı hükümlüsü Alparslan Aslan’ın 21 Mayıs 2006’da Ankara Terörle Mücadele Şubesi’nde yapılan sorgusunun aynısının MİT’in antetini taşıyan bir başka belgede dosyaya girdiğini tespit etti.

Mahkeme, 7 Ekim 2009’da İstanbul Emniyeti’ne bir yazı yazarak, Danıştay ve Cumhuriyet saldırılarıyla ilgili bütün belgeleri ve yazışmaları istemişti. Bir ay sonra gönderilen 10 klasörlük belgeler arasında MİT’in işte bu antetli belgesi de çıktı. MİT belgesinde Alparslan Arslan’ın Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde verdiği ifadesinin aynısının imzasız olarak yer alması dikkat çekti.

MİT’E SORULDU
Mahkeme, MİT antetli sorgu tutanağından yola çıkarak Arslan’ın Ankara Terörle Mücadele Şubesi’ndeki sorgusuna MİT görevlilerinin de katılıp katılmadığını araştırmaya karar verdi.

Resmi olarak sorguda bulunmayan MİT’in gayriresmi olarak Arslan’ı sorguladığı şüphesi oluşan mahkeme heyeti, 9 Aralık 2010 tarihinde MİT’e yazı göndererek, Alparslan Arslan’ı ayrıca sorgulayıp sorgulamadığını, sorguladıysa elde ettiği bilgileri göndermesini istedi. Ergenekon davasının 25 nolu ara kararında mahkeme şu görüşlere yer verdi:

“Sanık Alparslan Arslan ile ilgili olarak Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi ve Ankara İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gönderilen dosyalar tetkik edildiğinde sanık Alparslan Arslan’ın MİT antetli kâğıt ile tespit edilen savunması dikkate alındığında sanığın soruşturma aşamasındaki sorgusunda herhangi bir MİT görevlisinin bulunup bulunmadığı, eğer bulunmuş ise tutanak dışında mülakat vesair şekilde herhangi bir beyanının tespit edilip edilmediğinin bildirilmesi, eğer böyle bir tespit varsa ilgili tespitin gönderilmesinin istenilmesine...”

MİT antetli belge bulundu
MİT antetli olarak ifade edilen bir santimetrelik açık gri renkli “kare” zemin, (yuvarlak içinde) özel belgelerde bulunuyor. Bu kare, özel işaretlerden oluşuyor. Bu işaretlerde kâğıdın hangi bilgisayarda hazırlandığı, hangi yazıcıdan çıkış alındığı, kim tarafından hazırlandığı bilgileri yer alıyor.

Kaynak : HT

Mahkeme MİT'i sobeledi! Hakkında Yorum Yaz


Diğer Haberler

Kurumsal Seo danışmanlığı
diş estetiği pedagog asfalt öğrenci taşımacılığı tercüme bürosu kına organizasyonu

Önerileriniz

Burası tüm Ankaranın sitesidir, eğer Ankaram.net'in geliştirilmesini istediğiniz herhangi bir konuda bir öneriniz yada geridönümünüz varsa lütfen bizi bilgilendirin

ankaram.net önerilerinizi yazın
bornova masaj salonu izmir masaj salonu karşıyaka masaj salonu
garantili seo hizmeti