Yatırım seferberliği

Yatırım seferberliği
Haberi arkadaşıma gönder

Facebook'ta Paylaş twitter

12.07.2012
ASO’da 18.’cisi düzenlenen ve ASO Başkanı Nurettin Özdebir’in ev sahipliğini yaptığı toplantıya Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Ak Parti Kırıkkale milletvekilleri Oğuz Kaan Köksal ile Ramazan Can, Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner, Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemalettin Akdoğan ile Ankaralı iş adamları katıldı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kırıkkale’nin yatırımlar için Ankara’ya göre daha avantajlı olduğunu ifade ederek, yatırım konusunda Ankaralı yatırımcılardan destek beklediklerini söyledi.

45 dakikada yüzde 50 avantaj

Kırıkkale’nin Ankara’ya 45 dakikalık mesafede olduğunun altını çizen Başbakan Yardımcısı Atalay, iş adamlarının Kırıkkale’de yatırım yapmalarının yüzde 40 ila 50 arasında avantaj sağlayacağını kaydetti. Yayınlanan teşvik kararnamesiyle Kırıkkale’nin cazip hale geldiğini aktaran Atalay, iki organize sanayi bölgesinde bulunan boş alanların yatırımcıları beklediğini hatırlattı. “Bana özel bir kamu arazisi verin” diyen yatırımcılara arazi vermeye hazır olduklarının altını çizen Atalay, yatırım arazilerinin listesinin çıkarıldığını, altyapı çalışmalarının yapıldığını belirtti.

En güvenli bölge

Cumhuriyet’in kuruluşunda en güvenli bölge olması sebebiyle silah sanayinin Kırıkkale’ye kurulduğunu hatırlatan Atalay, bölgede bulunan Makine Kimya Enstitüsü’nün savunma sanayisinde önemli bir gelişme olduğunu aktardı. Atalay, silah ve savunma sanayisi ile ilgili yatırımlar için Kırıkkale’nin önemli bir alan olduğunun altını çizerek, Kırıkkale Üniversitesi’nde savunma sanayisi ile ilgili mühendislik bölümünün açıldığını ve bu alanda nitelikli personel sağlamanın da Kırıkkale’de mümkün olacağını sözlerine ekledi.

Üç şeritli yol talimatı

Toplantıda yatırımcıların sorularını ve şikayetlerini de dinleyen Atalay, iş adamlarının Ankara ile Kırıkkale arasındaki yolun yetersiz olduğunu söylemeleri üzerine, Ankara-Kırıkkale arasına otoban projesi olduğuna değinerek, “Sayın Başbakanımız’ın, Ulaştırma Bakanımıza ‘artık duble yollar yetmiyor, yolları üç şeritli olarak düşünün’ talimatını verdiğini biliyorum” dedi. Atalay, demiryollarında da bir atılım olduğunu kaydederek, demiryolu ulaşımını tekrar kullanılabilir hale getirmek için çalışmaların olduğunu belirtti.

Ankara’dan ayrı görmedik

KIRIKKALE’yi hiçbir zaman Ankara’dan ayrı düşünmediklerini ifade eden ASO Başkanı Nurettin Özdebir şöyle konuştu, “Kırıkkale’yi Ankara’nın bir parçası olarak değerlendirdik. Ankaralı, Elmadağ yolunun yapılmasıyla da son derece rahat bir şekilde Kırıkkale’ye ulaşım imkanına kavuştu. Bunun yanında Kırıkkale-Ankara arasındaki tren yolunun rehabilite edilmesiylede çok hızlı bir tren ulaşımına kavuşacağız. Yürürlüğe giren teşvik paketi, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kapsamlısı oldu. Paketin yürürlüğe girmesiyle birlikte Türkiye’de bir kaç il, istisnai bir takım avantajlar elde etti. Bu illerden biri Ankara oldu. Ankara birinci bölgede bulunmasına rağmen, Kırıkkale ise dördüncü bölge kapsamına alındı.”

Yatırım seferberliği Hakkında Yorum Yaz


Diğer Haberler

Kurumsal Seo danışmanlığı
diş estetiği pedagog asfalt öğrenci taşımacılığı tercüme bürosu kına organizasyonu

Önerileriniz

Burası tüm Ankaranın sitesidir, eğer Ankaram.net'in geliştirilmesini istediğiniz herhangi bir konuda bir öneriniz yada geridönümünüz varsa lütfen bizi bilgilendirin

ankaram.net önerilerinizi yazın
bornova masaj salonu izmir masaj salonu karşıyaka masaj salonu
garantili seo hizmeti