Kurbanda son uyarı !!!

Kurbanda son uyarı !!!
Haberi arkadaşıma gönder

Facebook'ta Paylaş twitter

15.10.2013

 

Her yıl yapılan tüm uyarılara rağmen Kurban Bayramı’nda bilinçsizce gerçekleştirilen kurban kesimleri nedeniyle, istenilmeyen görüntüler oluşuyor. Herkesin kaygısı aynı: Belirtilen yerler dışında sağlıksız kesimler yapılmasın. Çocukların gözü önünde kurban kesilmesin.
Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Fazlı Yalçındağ, Kurban Bayramı’nda kurbanını kendi kesmek isteyen vatandaşları uyararak, kurban etinin israf edilmemesi için çok özen gösterilmesi gerektiğini kaydetti. Vatandaşları ‘korsan kasaplar’a karşı da tedbirli olmaya çağıran Yalçındağ, kurbanını kendi kesmek isteyenler için ise kesim işini uzmanına yaptırmalarını önerdi. Yalçındağ, etin çok çabuk kirlenebileceğini hatırlatarak, mahalle aralarında et çeken seyyarlardan uzak durulmasının altını çizdi.


SOĞUMASI BEKLENMELİ


Yalçındağ, kurban kesimi kadar kesimden sonraki aşamaların da önemine değinerek, temizlik şartlarının mümkün olduğunca yerine getirilmesini, etlerin kirlenmemesi için çevrenin temiz olmasının önemine değindi. Kurbanın eziyet edilmeden kesilmesi gerektiğini kaydeden Fazlı Yalçındağ, kurbanın derisi yüzüldükten sonra soğutulmasının önemli olduğunu, soğuduktan sonra parçalara ayrılan etin uzun süreli muhafaza edilebileceğini kaydetti. Etlerin hatalı parçalanması durumunda hem kullanılamaz hale geldiğini hem de ömrünün az olduğunu aktaran Yalçındağ, iki buçuk milyonu geçen hayvan etinin yüzde 20’sinin kullanılamamasının çok büyük bir kayıp olduğunu söyledi.


ACİL SERVİSLER DOLMASIN


Kurbanını kendi kesmek isteyenleri uyaran Yalçındağ, yanlış kesimin hayvana hem eziyet çektirebileceğini hem de et israfına neden olabileceğini anlattı. Kurban kesmeye niyetli vatandaşlara uyarıda bulunan Yalçındağ, vatandaşların kurbanlarını kasaplara ya da deneyimli kişilere kestirmesi gerektiğini ifade etti. Kurbanlarını mümkün olduğunca belediyelerin belirlediği kurban kesim merkezlerinde kestirmeleri yönünde uyaran Yalçındağ, kasaplıkla alakası olmayan kişilerin ve acemilere kurban kestirilmemesini istedi. 

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/

Kurbanda son uyarı !!! Hakkında Yorum Yaz


Diğer Haberler

Kurumsal Seo danışmanlığı
diş estetiği pedagog asfalt öğrenci taşımacılığı tercüme bürosu kına organizasyonu

Önerileriniz

Burası tüm Ankaranın sitesidir, eğer Ankaram.net'in geliştirilmesini istediğiniz herhangi bir konuda bir öneriniz yada geridönümünüz varsa lütfen bizi bilgilendirin

ankaram.net önerilerinizi yazın
bornova masaj salonu izmir masaj salonu karşıyaka masaj salonu
garantili seo hizmeti