Buy Best Rolex Replica Watches Watches accept paypal
Resul Dindar Ankara Konseri - Ankara Şehir Portalı

Resul Dindar Ankara Konseri

Diğer Müzik

Etkinlik detayları

  • MEB Şura Salonu
  • 1 Kasım 2019
  • Cuma, 8PM to 10PM

Etkinlik yöneticisi ile iletişime geç

1 2 3 4

Biletlerinizi ayırtın

Teşekkür Size Nazikçe

Resul Dindar Ankara Konseri

MEB Şura Salonu

Cuma, 8PM to 10PM
1 Kasım 2019

000000

Resul Dindar Ankara Konseri

MEB Şura Salonu

Cuma, 8PM to 10PM
1 Kasım 2019

BASKI

Resul Dindar Konser

Resul Dindar Konser Ankara

 

Tarih               Sanatçı                                   Saat             Mekan

01.11.2019     Resul Dindar                          20:30            MEB Şura Salonu

MEB Şura Salonu Adres: Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cad.  Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü,  06560  Yenimahalle/Ankara, Türkiye

MEB Şura Salonu Telefon:  +90 312 413 38 50 Numarayı Tıklayarak Arama Yapabilirsiniz

 

Resul Dindar Kimdir

Resul Dinkar Konser

1982 yılında Artvin’in Hopa ilçesinde doğan Resul Dindar, son zamanlarda Karadeniz Müziği’nin en önemli temsilcileri arasına girmiştir. Bu bilgilerle Resul Dindar Kaç Yaşında ve Resul Dindar Nereli diye merak edenlerin merakını da gidermiş olduk.

Erken yaşta müziğe merak saran Resul Dindar, 2008 yılında arkadaşlarıyla Karmate grubunu kurdu. Karmate kelime olarak değirmen anlamına geliyor. Bu grubun uzun süre solistliğini yapan sanatçı, bu grupla birlikte Nani ve Nayino isimli iki albüme imza attı.

2012 yılında Resul Dindar, Karmate grubundan ayrılmaya karar verdi. Resul Dindar Albümleri arasında ilk albüm olacak Divane, 2013 yılında piyasaya çıktı.Resul Dindar Divane Albümü ile laz müziğini tüm Türkiye’ye tanıtma fırsatı buldu. Divane albümünde Türkçe, Lazca dışında Gürcüce, Megrelce ve Hemşince şarkılar yer aldı.

Resul Dindar, 2014 yılında ikinci albümü olan Dalgalan Karadeniz’i çıkardı. Resul Dindar Şarkıları arasında en sevilen parçalardan Ela, Sevda Kuşi, Dalgalan Karadeniz, Sen Gel Bari isimli şarkılar bu albümde yer aldı. Resul Dindar Dalgalan Karadeniz Albümü ile Karadeniz müziği hayranlarını tekrar mest etmeyi başardı.

2017 yılında Resul Dindar Aşkı Meşk albümü ile tekrar müzikseverlerin karşısına çıktı. Bu albümden sonra yurdun dört bir köşesinde laz müziği sevenleri verdiği konserlerle coşturan Resul Dindar, 2018 yılında trafik kazasında annesini kaybederek çok büyük bir acı yaşadı. Kısa sürede toparlanarak tekrar müziğe dönme kararı aldı.

Resul Dindar Konserleri ve daha birçok konser hakkında haberdar olmak istiyorsanız sitemizin Ankara Etkinlikleri bölümünü takip etmeyi unutmayınız.

 

 

 

Resul Dindar

 

Resul Dindar Konser Ankara ve Resul Dindar Konseri Ankara adres ve telefon bilgileri yukarıdaki gibidir. Eğer yukarıda yer alan Resul Dindar Konser Ankara ve Resul Dindar Konseri Ankara adres iletişim bilgilerinde bir hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Başa dön tuşu