Ankara Klima Bakımı

Ankara Klima Bakımı

Klima bakımı hem klimanın genel kontrol hem de temizliğinin yapılması işlemidir. Klima bakımında sadece klima temizliği yapılmaz, uzman ekibimiz tarafından Klimanın ilerde oluşturacağı arıza durumları da tespit edilir ya da mevcut arızaların tespiti de yapılır.  

Klima Bakımını Kendim Yapabilir miyim ?

Klima bakımında klimanızın marka ve modeline göre yapılan söküm takım ve temizlik işlemleri vardır. Ayrıca klima bakımı için kullanılan cihazlar hiç ucuz değildir. Bizim kullandığımız profesyonel temizlik cihazları 5000 TL den başlayarak 20 bin ve üzeri rakamlara ulaşmaktadır. Ayrıca kullandığımız özel kimyasallar hem pahalı hem de sizin ve klimanızın sağlığı için güvenlidir. Bu ekipmanlara veya kimyasallara sahip değilseniz klima bakımını kendiniz yapamazsınız. 

Neden Klima Bakımı Yaptırmalıyım ?

Klima bakımı son derece hassas bir konudur. Tüm gün boyunca soluduğunuz havanın içinde milyonlarca partikül ve bakteriyi de solursunuz. Eğer klima bakımı yapılmaz ise hem soluduğunuz hava hem de cihazınız sağlıksız olacaktır. Klimanız ciddi arızalar çıkarabileceği gibi, sizde sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Özellikle çocuklarda devamlı solunan kirli havanın ciddi sağlık sorunlarının oluşmasına sebep olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Klima Bakımını Neden Size Yaptırmalıyım ?

Biz alanında uzman bir ekip ile sizlere hizmet sunmaktayız. Ankara klima bakımı konusunda kesinlikle kalite ve titizlikten ödün vermemekteyiz. Klima bakımı konusunda bizimle çalışmanız için en önemli sebepler aşağıda sıralanmıştır. 

 1. Merdiven altı bugün var yarın ortadan kaybolan bir işletme değiliz. Tüm sorunlarınıza muhatap bulabilirsiniz.
 2. Klima bakımı konusunda eğitimli ekibimiz klimanıza zarar vermeden en hızlı ve kaliteli biçimde işlemi gerçekleştirir.
 3. Klima bakımı esnasında sorun oluşmasına, gaz kaçağına izin vermeyiz. İlerde oluşabilecek arızaların erken tespit edilmesini sağlamaya çalışırız. Buda size ilerde çok daha ciddi sorunlar ve maliyetler oluşmaması için yardımcı olur. 
 4. Ekibimiz en kaliteli Avrupa standartlarında kimyasallar ile bakım yapar. Kullandığımız kimyasallar sertifikalı ve yasal mevzuata uygundur. Sağlığınıza zarar vermez. 
 5. Klima bakımı esnasında size uydurma arızalar sunmayız. Gerçekten gazınız azalmamış ise gazınız azalmış basalım diyerek sizden haksız kazanç elde etmeye çalışmayız. 
 6. Ekibimiz Covid19 kurallarına uygun hizmet sunar. Maske ve siperlik kullanırız. Her girdiğimiz mekanda aynı gün onlarca defa giyilmiş galoşlar ile değil yeni galoş ile hizmet sunarız. Evinizde ve işyerinizde en az temas ile işlemlerimizi tamamlarız. Klima bakımı sonrası temas ettiğimiz tüm yüzeyleri dezenfektan ile silerek yanınızdan ayrılırız. 
 7. Ekibimiz işinde uzmandır. Cihazınızı tanır ve yapması gereken işlemleri iyi bilir. 
 8. Temiz çalışırız. Çalıştığımız alan ve klimanız için özel bez ve torbalar kullanarak çevrenin temizlikten en az seviyede etkilenmesini sağlarız. 

Klima Bakımında Neler Yapılır ?

 • Klimanın yüksek gerilim girişlerine bakılır ve kontrol edilir. 
 • Hava filtresi sökülerek yıkanır. Özel kimyasallar ile hijyenik olarak temizlenir. 
 • Oda termostatı ayarları denetlenir ve gözden geçirilir,
 • Dış ünitede çalışan elektriksel devrelerin tümü çalışır haldeyken akım kontrolleri gerçekleştirilir,
 • Yüksek ve alçak basınç ölçümleri yapılır,
 • İç ve dış ünitenin gerilim ve besleme akım ölçümleri yapılır,
 • Kontrol devresine bağlı olan alçak gerilim hattının voltajı denetlenir,
 • Bakır boru hattında ezilme ya da kaçak olup olmadığına bakılır,
 • Bakır boru hattının izolasyonu denetlenir gerekli ise onarımı yapılır,
 • Evaporatör hava emiş filtrelerini denetlenir ve temizliği yapılır,
 • Gaz ölçümü yapılır gerekirse gaz dolumu sağlanır (ekstra bir ücrete tabi tutularak).

Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

Klima bakımları yapılırken klima bakımında neler yapılır başlığının altında anlattığımız tüm işlemler gerçekleştirilir. Klima bakımı nasıl yapılır özetlemek gerekir ise, hava filtresi ile hava akımını destekleyen filtreler temizlenir. Uzman servis çalışanları aracılığı ile gerekli temizleme maddeleri ve yöntemleri uygulanarak, bakteri ve çeşitli mikroorganizmalardan arındırılmış kaliteli havanın solunması sağlanır. 

Klima Bakımı Neden Önemlidir ?

 • Klima bakımı sağlığınız için önemlidir. Bakımsız Klimalar sizde ve ailenizde şu an yoksa bile ilerde oluşabilecek astım, koah, alerji gibi ciddi rahatsızlıklara sebep verebilir
 • Birçok hastalıktan korunmanız için, hayati derecede önem taşır. 
 • Yapılan klima bakımı kötü koku, polen ve bakterilerden arınmış temiz bir hava solumanıza yardımcı olur
 • Klima bakımı klimanızın ömrünü uzatır. Daha uzun süre ve performanslı olarak kullanmanızı sağlar. 
 • Klima bakımı bazı hataların önceden tespit edilerek, klimanızın gereksiz zamanlarda arızalanmasının önüne geçer.
 • Klima bakımı cihazınızın daha kolay ve performanslı çalışmasını sağlayarak enerji tasarrufu sağlar.

Klima Bakımı Yapılmazsa Ne Olur ?

 • Klima bakımı yapılmaz ise sizin veya ailenizin sağlığı için zararlı kötü ve kirli hava solumak zorunda kalırsınız. 
 • Devamlı solumak zorunda kaldığını kötü ve kirli hava ciddi sağlık sorunlarının oluşumuna ya da sağlık sorunlarınızın artmasına sebep verebilir (Astım, Koah, Alerji vs.)
 • Cihazınız bulunduğu mekanı soğutmak ve ısıtmak için daha çok çalışarak fazladan enerji tüketimine sebep olur. 
 • Klimanızda bakım yapılmamasından kaynaklı olarak teknik arızalar oluşur ve size ek maliyetli tamir masrafları çıkarır.
 • Düzenli bakım yapılmayan klimaların kullanım ömrü kısalır ve ekonomik ömrünü çok daha hızlı biçimde tüketir. 

Klima Bakımı Ne Sıklıkta Yapılmalı

Klimalar yaz kış yani her mevsimde kullanıldığı için yılda iki kez bakımları yapılmalıdır. Klimaların bakımlarının ne zaman yapılması gerektiği genellikle kullanım kılavuzlarında belirtilir. Bu nedenle klimanıza hangi aralıklar ile bakım yaptırmanız gerektiğini öğrenmek için cihazınızın kullanım kılavuzunu inceleyebilirsiniz. Ancak genellikle klima bakımının 6 ayda bir yapılması gerekmektedir. Bunun yanında klimanızın bakımını yaptırmak için arıza vermelerini beklememeniz gerekir.

Klima Bakımı Fiyatları – Klima Bakımı Ne Kadar – Klima Bakım Ücretleri 

Ankara klima bakım fiyatları, ücretleri klimanızın model ve yapılması gereken işlemlere göre değişiklik gösterebilir. Klima bakımı fiyatları firmamızda 80 TL den başlamaktadır. Detaylı bilgi için ücretsiz olarak arayabileceğiniz 0850 480 00 75 destek hattımızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. 

0850 480 00 50

Klima Bakım Hattı

 

 

 

Başa dön tuşu