Buy Best Rolex Replica Watches Watches accept paypal
Ankara'da Hafta Sonu Ne Yapılır ? - Ankara Şehir Portalı
Genel

Ankara’da Hafta Sonu Ne Yapılır ?

Euro ile Kira

Ankara hayatın başka aktığı bir şehir. Eğer ilk defa Ankara’ya geldiyseniz, Ankara’yı ya çok seversiniz yada nefret edersiniz. Ankara yaşam şekli olarak ne İstanbul nede İzmir gibidir. Ankara’nın kendi başına bir ekosistemi vardır ve bu ekosistemi keşfederseniz Ankara’yı çok seversiniz.

Ankara’ya gelenlerin en çok şikayet ettiği konulardan birisi ise Ankara’da yapacak çok fazla şey olmadığını düşünmesidir. Oysaki bilenler için Ankara’da hafta sonu yapabileceklerine zaman yetmez.

Ankara’da Hafta Sonu Ne Yapılır ?

1- Doğaya Karış

Ankara özellikle baharla beraber sizi sokağa davet etmeye başlar. Ankara’nın en güzel semtlerinden biri olan Gölbaşı, Eymir gölü ve Mogan gölü ile sizlerin huzur bulacağı mekanlara sahiptir. Mogan gölü daha çok restoranları ve yürüyüş parkurları ile ön plana çıkarken Eymir gölü muhteşem doğası ile ön plana çıkmaktadır.

Mogan gölüne ait sosyal tesislerde mangal yapmanın tadınıda almak lazım. Son derece büyük bir alanda hazır mangalları ve sosyal tesisleri ile Mogan gölüde hafta sonu için çok iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkar.

Mogan Gölü

Bu güzel yerler dışında Çubuk yolu, Atatürk Orman Çiftliği, İncek, Eryaman Göksu parkı gibi pek çok güzel yerde daha doğaya karışmak mümkün.

2- Sokağa Karış

Ankara bazı sokakları ilede görülmesi ve yaşanması gereken yerlere sahip. Bunların başında Tunalı Hilmi caddesi, Bahçeli 7. cadde, Emek 8. cadde ve Kızılay civarında olan pek çok cadde ve sokak yer alıyor. Bu sokaklardan özellikle Bahçeli 7. cadde alışverişin, eğlencenin ve restoranların bir arada olduğu yapısı ile en çok tercih edilenler arasında.

3- Sanata Dokun

Ankara irili ufaklı barlarında ve restoranlarında her daim müziğe yer bulan hatta konserler şehridir. Küçük bir inceleme ile Ankara Etkinlikleri arasından güzel bir dinleti, tiyatro oyunu, bale yada konser bularak sanatın keyfini çıkarabilirsiniz.

4- Lezzete Karış

Ankara bir çok lezzeti meşhur oldukları şehirlerden bile daha lezzetli yiyebileceğiniz kalitede mekanlara sahip. Özellikle balık konusunda söylenen bir sözü sizlerle paylaşayım “Türkiye’de en iyi balığı Ankaralılar Yer”. Tabi sadece balık değil kebaplar, tatlılar, tepsi mantılar ve bir çok lezzeti doyasıya tatmak için Ankara çok iyi bir noktadır.

5- Tarihe Karış

Ankara hem kurtuluş savaşındaki rolü hemde medeniyetlere sunduğu katkılar ile önemli bir tarihi barındırmaya devam ediyor. Bir çok müzenin yanı sıra cumhuriyet dönemi mimarisi, eski meclis başta olmak üzere pek çok tarihi binayı bir arada bulabilirsiniz. Anıtkabir mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında yer alıyor.

ilk meclis ankara

Kısa bir zaman sonra sunacağımız Ankara’nın Enleri listemizde bir çok lezzet konusunda en iyi noktaları sizlerle paylaşacağız.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu