Buy Best Rolex Replica Watches Watches accept paypal
Ankara’ya İlk Defa Geleceklere Özel Görülmesi Gereken Yerler  - Ankara Şehir Portalı
Genel

Ankara’ya İlk Defa Geleceklere Özel Görülmesi Gereken Yerler 

Euro ile Kira

Ankara ziyaretiniz sırasında gezip görebileceğiniz birçok alternatif yer bulabilirsiniz. Her biri kendine özel dokusuyla öne çıkan Ankara’daki popüler yerler arasında tatilinizi keyifli hale getirebileceğiniz seçenekler vardır.  

Ankara Kalesi 

Kim tarafından ve ne zaman inşa edildiği net bir şekilde bilinmeyen Ankara Kalesi, çeşitli uygarlıkların izlerini bünyesinde barındırıyor. Elde edilen bilgilere göre kale, Galatlar’ın kente yerleştiği dönemde ayaktaymış. Topluluğun ardından bölgeye gelen Romalılar zamanında Ankara kalenin dışına taşabilecek şekilde genişletilmiş. Kent manzarasının keyfini sürmek isteyenler için en iyi bölgelerden olan Ankara Kalesi, etrafındaki kafeler ve hediyelik eşya dükkanlarıyla da ilgi çekiyor. 

Hamamönü 

Ankara Kalesi’ni gezerken kente özgü mimariye dair fikir sahibi olabilirsiniz. Fakat bu noktada en iyi örnekleri Hamamönü ziyaretinizde görebilirsiniz. Altındağ Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda kente geri kazandırılan bu bölge, 19. Yüzyıldan kalma 250 ayrı yapıya ev sahipliği yapıyor.  

Anadolu Medeniyetler Müzesi 

Kültürel tesis, Atpazarı semtinin en fazla ilgi gören cazibe merkezleri arasındadır. 1921 yılında komşusu olduğu askeri yapının Akkale isimli burcunda ‘’Eti Müzesi’’ adı ile faaliyetlerine başlayan Anadolu Medeniyetler Müzesi, önemli tarihi eserlere de ev sahipliği yapıyor. 

Rahmi M. Koç Müzesi Ankara 

Atpazarı bölgesinde ziyaret edebileceğiniz Rahmi M. Koç Müzesi 2005 yılında açılmıştır. Burası başkentin sanayi temalı ilk ve tek müzesidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün eşyalarına da yer ayrılan müze, koleksiyonları kadar ilgi çeken Çengelhan ve Safranhan’da faaliyet gösteriyor. 

Anıtkabir  

Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir, Ankara’da görülmesi gereken en önemli yerler arasında bulunuyor. Mimari yapısıyla dikkat çeken Anıtkabir, Barış Parkı ve Anıt Bloku adlı iki ana bölümden oluşuyor. Burada 2. Ulusal Mimarlık dönemine ait en iyi örnekleri görebilirsiniz.  

Kızılay Meydanı 

Ankara’nın önemli merkezlerinden olan Kızılay Meydanı, alışveriş seven kişilerin de sevebileceği sayısız mekana sahiptir. Gece hayatı renkli olan Sakarya Caddesi ve Karanfil Sokak’a yakın olan Kızılay Meydanı aynı zamanda Ankara otelleri açısından da zengin bir meydandır. Toplu taşımanın kalbi olan meydan çevresinde dinlenmek için tercih edebileceğiniz birçok farklı kafe de bulabilirsiniz.  

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu