Genel

BDDK tarafından tablet hariç bilgisayar alımlarında kredi kartına taksit 6 aydan 12 aya çıkarıldı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), yaptığı açıklama ile bilgisayar alımları ve taşımacılık harcamalarında kredi kartlarındaki taksitlerini 6 aydan 12 aya çıkardı. Yurt içine seyahat ve sağlık harcamalarında ise taksit sayısı 9 aydan 12 aya uzatıldı.

BDDK, kredi kartlarında taksit sayısıyla ilgili yeni bir karar aldı.

Tablet hariç bilgisayar satın alımlarında kredi kartına taksit sayısını 6 aydan 12 aya çıkardı. Seyahat ve sağlık harcamalarında da kredi kartı taksit sayısı 9 aydan 12 aya uzatıldı. Kurumsal kredi kartlarında taksit sayısı 9 aydan 12 aya çıkarıldı.

BDDK tarafından, kredi kartlarındaki taksitlendirme süreleri bilgisayar alımları ve taşımacılık harcamalarında 6 aydan 12 aya, yurt içindeki seyahat, sağlık ve sosyal hizmetler harcamalarında ise taksit süresi üst limiti 9 aydan 12 aya yükseltildi.

BDDK’dan yapılan açıklamada, kurulun 25/2/2019 tarihli ve 8261  sayılı Kararı ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26. maddesinin yedinci fıkrası uyarınca, 11/01/2019 tarihli ve 8198 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinin değiştirildiği belirtildi.

Buna göre; “tablet alımları hariç bilgisayar alımlarında ve taşımacılık ile ilgili harcamalarda 6 aydan 12 aya, seyahat acenteleri ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda 9 aydan 12 aya, kurumsal kredi  kartlarındaki genel taksit sınırının ise 9 aydan 12 aya çıkarılmasına karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

BDDK

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu