Genel

Bilkent sanat festivali başlıyor

Uluslararası Bilkent Sanat Festivali bu yıl 3. kez Ankaralılarla buluşuyor. Bilkent Center’da 27 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek etkinliklere yerli ve yabancı 78 resim ve heykel sanatçısı katılacak. Festivalde resimden müziğe, dans gösterilerinden tiyatroya kadar birçok sanat etkinliği, sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

‘Başkent Sanatla Renkleniyor’ sloganıyla yola çıkan festivalde farklı ülkelerden sanatçıların yanı sıra Türkiye’den de birçok sanatçı yer alacak. 9 gün sürecek festival sanatın her dalını ziyaretçilerle buluşturacak. Ünlü resim sanatçısı Şehriyar Cem’in 20 metrekarelik tek parça soyut eseri de festival süresince sergilenecek. Festival başkanı Rahmi Çöğendez, “Festivale katılan sanatçılarımız burada Türk sanatseverler ve sanatçılar ile buluşmaktan büyük memnuniyet hissederken, sanatın dili, dini, ırkı olmadığı ve evrensel bir çatı altında, sanatın ortak dili ile birleşmenin mutluluğu yaşanacak” dedi.

FRİDA VE DALİ DANS EDECEK

Festivalin resmi açılışını Musa Göçmen Orkestrası ve Ömer Türkmenoğlu yapacak. Festival kapsamında ‘Koleksiyoncu’ isimli oyunun oyuncuları Berkan Şal ve Özbir Erciyas ile tiyatro söyleşisi, online olarak açık artırma yöntemiyle Sessiz Müzayede, Frida ve Salvador Dali kostümü giyen dansçıların performansı yer alacak. Festival süresince yerli ve yabancı sanatçıların bağışlayacağı eserler İstanbul ve Ankara’da düzenlenecek müzayedelerde satışa sunulacak, elde edilen gelir Türk Eğitim Vakfı’na bağışlanacak.

Bilkent Sanat Festivali

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu