Genel

Dünyadaki En İyi Seri Katiller

Yaşam tarzları ile filmlere dahi konu olmuş insanları hiç merak ettiniz mi? Film ve dizilere ilham kaynağı olmuş bu insanların birçoğu insanın kanını donduran eylemler de bulunmuşlardı. Dünyadaki en iyi seri katiller serisi ile birçok yamyamı ve nekrofili hastasını sizlere sunuyoruz. Aşağıda listeleyeceğimiz insanların birçoğu hala yakalanmadı. Aralarında Profesör Doktorlardan çocukluk yıllarında şiddet gören ve herhangi bir vasıf sahibi olmayanlar da var.  53 kişiyi acımasızca katleden Andrey Çikatilo’dan, 250 kişiyi acımasız ve zalimce öldüren Doktor Harold Shipman’a kadar yer vermiş bulunuyoruz. Dünyadaki en iyi seri katiller serimize hoş geldiniz!

ian-bady-myra-hindley
ian-bady-myra-hindley
 • Ian Brady ve eşi Myra Hindley Brady adı ile avlanan bu caniler 10 ve 18 yaş Aralığındaki 5 çocuğu öldürmekten suçlandılar. İkisi de ayrı ayrı 5 kez ömür boyu cezaya çarptırıldılar. Myra 15 Kasım 2002’de koğuşunda ölü bulundu. Ian Brady ise 15 Mayıs 2017’de koğuşunda ölü bulundu. Eşinden ayrı ceza hayatı yaşarken nasıl oldu da 15 yıl yaşadı bilinmez ama bu tarz insanlar ayrı ayrı pek yaşayamazlar.
harold-shipman
harold-shipman
 • Harold Shipman isimli cani bir doktor unvanına sahip. Hapishaneye girdiğinde 15 yaşlı insanı öldürdüğü doğrulanmıştı. Ancak bir süre sonra yapılan araştırmalar neticesinde doktorun tamı tamına 250 kişiyi öldürdüğü ortaya çıktı. Harold Shipman hala hayatta.
ted-bundy
ted-bundy
 • Ted Bundy Amerika Birleşik Devleti’nin en cani insanı olarak nitelendirilmişti. 1970’li yıllarda 30 kadın cinayeti ile ünlenmişti. Genç kızları öldürdüğünü açık açık itiraf edince 1989’da elektrikli sandalye ile idam edildi.
red-rosemary-cifti
fred-rosemary-cifti
 • İngiltere’nin Gloucestershire kentinde 1967 ve 1987 yılları arasında minimum 12 kişinin katili olarak bilinen Fred ve Rosemary West çifti 1994 yılında hapishaneye gönderildi. Fred 1995 yılbaşında intihar ederek dünyaya veda etti. Eşi Rosemary ise 1994’ten bu yana hapiste ve hayatta.
charles-manson
charles-manson
 • Los Angeles’ta 1969 bahar ayında hamile oyuncu olan Sharon Tate’in de aralarında bulunduğu toplam da 7 kişinin ölümüyle suçlanan Charles Manson, fiziksel olarak hiçbirine elini dahi sürmedi. Manson’a ait bir tarikat vardı. Bu tarikata üyelere verdiği emirler ile hepsini öldürttü. Nedeni nedir bilinmez ama Charles Manson 19 Kasım 2017’de ölü bulundu.
andrei-chikatilo
andrei-chikatilo
 • Ukrayna’da doğan bu yamyam seri katil Andrei Chikatilo 53 kişinin ölümüne sebep olmuştu. Yamyamlık suçları da bulunana Andrei Chikatilo hakkında yapılan suçlamalardan ötürü 14 Şubat 1994’te Rusya’da çok feci bir şekilde infaz edilmiştir. İnfaz edilmeden önce ki son sözleri: “Bir kişiyi daha öldürmeme izin verin”.
karindesen-jack
karindesen-jack
 • Karındeşen Jack ismini en az birkaç defa duyduğunuza eminiz. Birçok roman da yer alan Karındeşen Jack çok ünlü bir katildir. Hatta bu ismi ilk defa duyanlar onu bir öykü, hayali karakter zannedebiliyorlar. Karındeşen Jack, bu zamana kadar tam 53 hayat kadının kafasını kesip, karnını deşip, iç organlarını çıkartmıştır. Gerçek kimliği hiçbir zaman ortaya çıkartılamayan Karındeşen Jack’in aslında kim olduğu hala tüm dünyada büyük bir merak konusudur.
beverley-allitt
beverley-allitt
 • Hemşire unvanına sahip olan Beverley Allitt ismindeki ruh hastası hemşire, 1991 yılında hastanenin koğuşunda yatan 4 çocuğu öldürdüğü, birçok sayıda da hasta çocuğu yaraladığı ortaya çıkmıştı. Ömür boyu hapis cezası alan Beverley hala hayattadır.
 • Kendi dairesinde 17 erkek çocuğunu öldürdüğünü itiraf eden Jeffrey Dahmer isimli katil yamyamlıkla suçlanmış ve bunu itiraf etmiştir. 10 erkek çocuğunun bazı parçalarını pişirip yediğini ve kafataslarını özellikle sakladığını itiraf etmişti. 28 Kasım 1994’te hapishanede başka bir katil tarafından öldürüldüğü açıklanmıştı.
gary-ridgway
gary-ridgway
 • Green River katili olarak adlandırılan 1949 doğumlu Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan katil Gary Ridgway 2001’de hapishaneye gönderilmişti. Tamı tamına 48 kadının ölümünden 48 kez ayrı ayrı müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Gary Ridgway isimli ruh hastası hala hayattadır.
john-wayne-gacy
john-wayne-gacy
 • John Wayne Gacy isimli cani katil 1972 ve 1978 yılları arasında toplam da 33 çocuğu öldürdü. Birçok erkek çocuğuna cinsel taciz de bulunan John Gacy, işkence sonrası birçok çocuğu öldürdüğü ortaya çıkmıştı. 1994’te Amerika Birleşik Devletleri hükümeti tarafından idam edilmiştir.
mary-ann-cotton
mary-ann-cotton
 • Mary Ann Cotton isimli 1832 İngiltere doğumlu kadın, 21 cinayetin zanlısı. 4 kez evlenen Cotton, üçünü arsenik vererek öldürdüğünü itiraf etmişti. Aynı şekilde arsenik vererek 8 çocuğunu, 7 üvey çocuğunu, sevgilisini, bir arkadaşını ve annesini öldürdü. Bu ruh hastası katil kadın 24 Mart 1873 tarihinde idam edilmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu