Buy Best Rolex Replica Watches Watches accept paypal
Dünyanın En Büyük Evleri - Ankara Şehir Portalı
Genel

Dünyanın En Büyük Evleri

Euro ile Kira

Hayatımızın bir kısmında mutlaka her birimiz yaşamış olduğumuz evlerin küçük olmasından şikayetçi olmuşuzdur. Özellikle de dar kullanım alanı olduğunda canımızın sıkılmasına yetmektedir. Hareket kısıklığı yaşatan mutfak, birbirleri ile iç içe olan banyo, küçük yatak odaları. Bunların her biri insanoğlunun canını fazlasıyla sıkmaktadır. Büyük servetlere sahip olan kişiler ise bu durumun tam tersini yaşarlar. Onlardaysa asıl problem yaşamış oldukların yerin büyüklüğüdür. Dünyanın en büyük evleri neler merak ediyorsanız bu yazımızda tüm ayrıntıları görebileceksiniz.

John Paulson – Hala Ranch

John Paulson koruma fonu yöneticiliği yapmaktadır. Hala Rach isimli evi ise Suudi Prens Bandar Bin Sultan aracılığıyla 49 milyon dolara satın almıştır. Görmüş olduğunuz bu ev Beyaz Saray’dan bile daha büyük. Evin 15 yatak odasıyla beraber 27 banyosu bulunmaktadır. Bunun dışında evin içerisinde yüzme havuzu, özel heykel bahçesi ve balık yetiştiriciliğinde kullanılabilen havuzlar da bulunmaktadır. Paulson, evi satın alıp daha sonrasında kendisine özel araba bakım garajı, tenis korku, ısıtmalı at ahırı ve özel kros kayak pisti yaptırmıştır.

bernie-ecclestone-manor
bernie-ecclestone-manor

Bernie Ecclestone – Manor

Spelling Manor olarak da anılan Manor evi, Los Angeles eyaletinin Kaliforniya’da bulunmaktadır. Harika olan evin sahibi ise Berni Ecclestone’dir. Ecclestone, bu evi 85 milyon dolara satın almıştır. Büyük ev olmasıyla beraber 123 oda, spor salonu, tenis kortu, bowling salonu ve havuzu bulunmaktadır.

dmitry-rybolovlev-maison-de-la-amitie
dmitry-rybolovlev-maison-de-la-amitie

Dmitry Rybolovlev – Maison de L’Amitie

Donald Trump, bu evi 2004 senesinde 41 milyon dolara satın almış olsa da yalnızca 6 sene evin sahibi olmuştur. Evin içerisinde 50 arabanın sığacağı garajı ve 20 adetin üstünde özel banyosu bulunuyor. 2005 senesinde Donald evi The Apprentice dizisinin çekimi için kiraya vermiştir. Bu iş içinde yenilenebilmesi için 25 milyon dolar maliyet ödemiştir.

bill-gates-xanadu-2-0
bill-gates-xanadu-2-0

Bill Gates – Xanadu 2.0

Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates ayrıca Amerika’nın en zengin adamları arasında yer almaktadır. Gates yukarıda görmüş olduğunuz evi 81.5 milyon tahmini değerine yaptırdığı bilnmektedir. Evin her tarafında ilk gözümüze çarpan şey ise teknolojik unsurların olmasıdır. Doğal alana inşa edilmiş olan evde ısıtma ve soğutma için sarf edilen enerjinin azaltılması için havai ağaç gölgeliklerinden faydalanılmış.

steve-huff-pensmore-konagi
steve-huff-pensmore-konagi

Steve Huff – Pensmore Konağı

Dünyanın en büyük evleri listesinde 6. Sırada yer alan Pensmore Konağı’nın en bilindik yanı güvenilir olmasıdır. Bu ev yıkılmayacak şekilde inşa edilmiş. Highlandville, Missouri yakınlarında olan gizemli ev girişimci ve mühendis olan Steve Huff’a ait. Konak tamamlandığı zaman dışarıdan gelecek tüm tehlikelere ve doğal afete karşı dayanıklı bir hal alacak.

sydell-miller-la-reverie
sydell-miller-la-reverie

Sydell Miller – La Reverie

Sydell Miller, La Reverie evini 1995 senesinde 4. Milyon dolara satın almış. Bu tarih itibariyle evi farklı etkinlikler için kullanmış olsa da şuanda yalnızca özel hayatını sürdürmek için kullanmaktadır. Zaman zaman evin içerisinde hayır toplantılarıyla beraber konser vermeyi de ihmal etmemekte.

david-jacqueline-siegel-versailles
david-jacqueline-siegel-versailles

David Siegel & Jacqueline Siegel – Versailles

Versailles evi, Dünyanın en büyük evleri arasında yer alırken ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nin de en büyük evidir. Florida Orange kentinde yer alan ev, Westgate Resorts Ceo’su olan David Siegel ile eşine aittir. Siegel ailesi hayalindeki olan evin inşaatına başlayıp daha sonrasında bir süre ara vermiştir. Çift 2013 senesinde çalışmalarına tekrardan başlamıştır. Evin içerisinde 2 sinema salonu, 30 banyosu, 11 mutfağı, 15 yatak odası, 6 havuz ve 30 arabalık yer altı garajı bulunmaktadır.

ira-rennert-four-fairfeld-pond
ira-rennert-four-fairfeld-pond

Ira Rennert – Four Fairfield Pond

Four Fairfield Pond, 63 dönüm arazinin üzerinde yer almaktadır. Bu evde 29 yatak odası, 39 banyo bulunuyor. Bunun dışında eğlenmek içinde basketbol sahası, bowling salonu ve tenis kortu bulunmaktadır. Evin güncel fiyatıysa yaklaşık olarak 220 milyon dolar etmektedir.

mukesh-ambani-antilia
mukesh-ambani-antilia

Mukesh Ambani – Antilla

Hindistan da bulunan Antilla özel konut 2 milyar dolar değerinde. Hindistan’ın en zengin adamı olan Mukesh Ambani’e ait bir binadır. Antilla’nın adı Atlantik Okyanusu’nun ortasında yer alan adadan almış olduğu bilinmektedir. 27 katlı olup kule şekline benzetilen evde özel bahçesi, 3 helikopter pisti ve 6 katlı da araba bagajı bulunmaktadır. Gece kulübüyle, jakuzili sağlık katı da evin içerisinde bulunmaktadır.

hassanal-bolkiah-istana-nurul-iman-palace
hassanal-bolkiah-istana-nurul-iman-palace

Hassanal Bolkiah – Istana Nurul Iman Palace

Dünyanın en büyük evi Istana Nurul Iman Palace olmakla beraber Hassanal Bolkiah’a aittir. Evin ismi İnanç Işığı Sarayı anlamına gelmektedir. Peki, bu kadar büyük bir evin içinde neler olabilir düşünebiliyor musunuz? Saray, 1,788 odası, 257 banyosu, 5 yüzme havuzu, 110 araba sığacak şekilde garajı, yemek salonu ve 500 kişiyi ağırlayabilecek camiyi barındırmaktadır. Saray, 1984 senesinde tasarlanmıştır. Filipin şirket olan Ayala İnternational tarafınca inşa edilmiş olmakla beraber 2000 bin metrekare evin maliyetiyse 1.4 milyar dolar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu