Buy Best Rolex Replica Watches Watches accept paypal
E Posta Adresi Nasıl Alınır - Ankara Şehir Portalı
Kısa Bilgi

E Posta Adresi Nasıl Alınır

Elektronik posta nedir, E posta nasıl açılır, Nasıl e mail adresi alınır

Euro ile Kira

Bu yazımızda sizlere elektronik posta nedir, nasıl alınır, güvenliği nasıl sağlanır ve hangi elektronik posta servisini kullanmalıyım gibi soruların cevabını sunacağız.

Elektronik Posta Nedir ?

Kağıt üzerine yazarak gönderip aldığınız yazışmaların, dijital ortamda bazı internet servis sağlayıcıları yada internet siteleri aracılığı ile dijital olarak yapılması işlemini elektronik posta olarak adlandırabiliriz. Günümüzde en popüler elektronik posta hizmet sağlayıcıları gmail.com, hotmail.com ve yandex.com gibi internet siteleridir.

Dijital ortam üzerinde sahip olunan dijital posta kutuları üzerinden yapılan dosya paylaşımı ve yazışmaları gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmek için öncelikli olarak bir elektronik posta kutunuz yani elektronik posta adresiniz olmalıdır.

Hangi Elektronik Posta Adresi Daha İyidir ?

E posta adresleri arasında pek çoğu ücretsiz ve oldukça başarılı hizmet sunan servislerdir. Günümüzde android telefonların da etkisi ile Gmail hesapları en çok tercih edilen elektronik posta hesapları arasında yer almaktadır. Bizim sizlere tavsiye edeceğimiz tüm elektronik posta servisleri son derece başarılı ve ücretsiz servislerdir. Seçim yaparken arzu ettiğiniz elektronik posta adresinin alınabilir olmasını seçim konusunda değerlendirebilirsiniz.

1- Google tarafından sunuculan Gmail.com Tıkla hesap aç

2- Yandex tarafından sunulan Yandex.com Tıkla hesap aç

3- Microsoft tarafından sunulan Hotmail.com Tıkla hesap aç

4- Yahoo tarafından sunulan Yahoo.com Tıkla hesap aç

5- Microsoft tarafından sunulan Outlook.com Tıkla hesap aç

Elektronik Posta Adresi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

E posta adresleri için en önemli konu güvenlik sorunudur. Günümüzde hacker olarak kendini lanse eden kişiler yada bu elektronik posta adreslerinin bilgilerini ele geçirmeye çalışmaktadır. Bu sayede elde ettikleri bilgileri analiz ederek sizden ne elde edebileceklerini görmektedir.

Elektronik posta adresi alırken güvenlik sorularını doğru ve hatırlanabilir yazdığınıza emin olun. Anlık olarak verdiğiniz daha sonra değişebilir cevaplar olmasın. E posta açarken özellikle telefon numarası vererek güvenliğe almak sizin için çok daha iyi olacaktır. İlerde yaşanacak sorunlarda telefon numarasına gelecek doğrulama kodu ile sorun yaşamadan elektronik posta adresinize ulaşabilir siniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu