Buy Best Rolex Replica Watches Watches accept paypal
Elmadağ Kayak Merkezi Ankara - Ankara Şehir Portalı
Ankara Gezilecek Yerler

Elmadağ Kayak Merkezi Ankara

Euro ile Kira

Elmadağ Kayak Merkezi / Elmadağ Kayak Merkezi Ankara

Elmadağ Kayak Merkezi Adres: Yakupabdal Mah.  Elmadağ Kayak Merkezi,  06705 Çankaya/ANKARA, Türkiye

Elmadağ Kayak Merkezi Telefon: +90 543 5847634 Numarayı Tıklayarak Arama Yapabilirsiniz

Elmadağ Kayak Merkezi E-Posta Adresi : iletisim@elmadagkayakmerkezi.com

Çalışma Saatleri

10:00 – 17:30

Elmadağ Kayak Merkezi

Başkent Ankara il sınırları içerisinde bulunan Elmadağ Kayak Merkezi , kış mevsiminde sürekli kar yağışı alan ve kar kalınlığının 70 cm. ye kadar ulaştığı bir merkezdir. Ankara’daki Elmadağ Kayak MerkeziAnkara Üniversiteleri olan ODTÜ , Hacettepe Üniversitesi ile Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ‘ne ait üyeler tarafından kullanılmaktır. Aynı zamanda sporculara açık vaziyettedir. Tesis içerisinde, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ‘na ait bir adet teleski tesisi ile kafeterya ve kar üstü aracı bulunmaktadır.

Birkaç yıl önce tesise yapay kar makinesi kurulmuş bulunmaktadır. Ankara Elmadağ Kayak Merkezi ‘nin denizden yükseklik seviyesi, 1850 metre civarındadır. Elmadağ Kayak Merkezi Ankara’nın kış turizmi açısından önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle kış aylarında yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun talep gören Elmadağ Kayak Merkezi Ankara, İç Anadolu Bölgesi’nde en fazla ziyaretçi çeken kış turizmi bölgeleri arasında yer almaktadır.

Ankara Elmadağ Kayak Merkezi ‘ne doğa yürüyüşleri için gitmek isteyenler bahar ve yaz aylarını tercih edebilir. Tesisler içerisinde bulunan kompleksler bahar ve yaz aylarında da ziyaretçilere hizmet vermektedir. Kayak sporune ilgi duyanlar için ise Elmadağ Kayak Merkezi Ankara ‘ya gitme zamanı, kayak sezonu olan Aralık ile Mart ayları arasıdır. Kar yağışının hüküm sürdüğü bu zamanlarda sportif faaliyetlerde bulunmak, en uygun dönemler olarak görülmektedir.

Elmadağ Kayak Merkezi Pist

Elmadağ Kayak Merkezi Ankara ‘da kuzey yamaç bölgesinde, 1500 ile 1850 metre yükseklikleri arasında iki adet Ankara Kayak Pisti bulunmaktadır. Pistlerin kayak yapmaya uygun alpin çayırlar ile kaplı olduğu görülmektedir. Ayrıca kullanılmakta olan pistlerin bir tanesi halen askeri pist olarak faaliyet göstermektedir. Diğeri ise ziyarette bulunan tüm sporcuların ve kayak sporu sevenlerin kullanabileceği tipte bir pisttir. Pistlerin ağaçsız bir halde bulunması, Elmadağ Kayak Merkezi ‘nin tercih edilmesinde önemli bir etkendir. Zorluk derecesine göre değerlendirilecek olur ise, iki pist de orta ve kolay zorluk derecelerinde yer almaktadır.

Elmadağ Kayak Merkezi Otelleri

Elmadağ Kayak Merkezi

Elmadağ Kayak Merkezi ve Elmadağ Kayak Merkezi Ankara adres ve telefon bilgileri yukarıdaki gibidir. Eğer yukarıda yer alan Elmadağ Kayak Merkezi ve Elmadağ Kayak Merkezi Ankara bilgilerinde bir hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu