Buy Best Rolex Replica Watches Watches accept paypal
En Gizemli Aileler - Ankara Şehir Portalı
Genel

En Gizemli Aileler

Euro ile Kira

Dünyayı aslında devletlerin ve hükümetlerinin yönetmediği hakkında iddialar bulunmaktadır. Zenginliği sınırsız hanedanlar yönetmekte olduğu söylenilmektedir. Bu ailelerin var olan güçleri eskiye dayanarak ciddi iddiaları gündeme getirmektedir. Savaş, ekonomik kriz, salgın hastalıklar ve politikacı ya da sanatçıların ölümleri bile bu gizemli ailelerinin bir parçası olduğuyla ilgili ilişkilendirmeler bulunmaktadır. 

Araştırmalara göre insanların akıllarında En gizemli aileler kimdir? Dünyanın en gizemli aileleri kimlerdir? Diye araştırmalara başlamışlardır. Bizler sizin için araştırarak en gizemli aileler kimdir sorusunun cevabını bulmuş bulunmaktayız.

rothschild-ailesi
rothschild-ailesi

Rothschild Ailesi

Dünyayı yönetmek isteyen ailelerin başında Rothschild’ler temeli 1700’e dayanmaktadır. Rothschild finans konusunda oldukça yetenekli birisidir. Ailenin dönüm noktası savaşa katıldığı sıralar da servetinin kontrolünü Amschel’e vermesidir. Zenginliği gün geçtikçe artmış bulunmaktadır.

Rothschild’lerin 5 tane erkek evladı bulunmaktadır. Çocukları Avrupa’nın 5 büyük başkentine giderek sahip oldukları bankanın şubelerini kurarak ön plana çıkmaktadırlar. Avrupa’nın şehirlerinde Rothschildler yakın ilişkiler kurarak soylu unvanlarını kazanmayı başarmışlardır. Ve kralların saygı duydukları kişiler arasında yerini almıştır.

Waterloo savaşını Napolyon kazanmış gibi göstererek savaşları lehine kullanmıştır. Böylece Londra Borsasında ki şirketlerin hisselerini düşürmüşlerdir. Hemen ardından kâğıtları ucuz fiyatlardan almayı başarmışlardır. Savaşı Napolyon’un kazanmadığı ortaya çıkınca yeniden yükselen borsa sayesinde büyük servetin üzerine konmayı başarmışlardır.  1800’lere gelindiğinde Rothschild Ailesi krallara ve İmparatorlara yüksek faizlerle borç vermeye başladıkları görülmektedir. Böylece hükümet güçlenerek istedikleri kişiyi atayabilmeye başlamıştır. Avrupa’yı bundan dolayı bu ailelerin yönettiği ortaya çıkmıştır. Dünyanın en gizemli aileleri olarak ön plana çıkmışlardır.

rockafeller-ailesi
rockafeller-ailesi

Rockafeller Ailesi

İnşaat sektöründe büyümeleriyle birlikte Avrupa’dan daha gelişmiş olarak finans sistemi kurulmasını sağlamışlardır. Bu dönemler de Rockafeller emekleme aşamasında ki petrol işine girmiştir. Rockafeller ucuz fiyattan petrol satın alarak büyük bir tekel bayi kurmuştur. İlk petrol rafinelerini de kurarak hammaddenin fiyatlarını da kendisi belirlemeye başlamıştır.

Servetleriyle çok sayıda düşman edinmiştir.  Rockafeller ismini duyurmak amaçlı halkla ilişkiler kavramını gündeme getirmeyi başarmıştır. İkinci dünya savaşından sonra artan petrol ihtiyaçları Rockafeller ailesinin servetini arttırmıştır. Zenginleşerek Amerika Birleşik Devletlerini yöneten isim olarak ön plana çıkmayı başarmış bulunmaktadır. 

Ayrıca zenginlikleriyle birlikte en gizemli aileler olarak ortaya çıkmayı başarmış bulunmaktadırlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu