Genel

En İyi Antivirüs Programı

İnternet dünyası hızla gelişmektedir. Gelişen bu dünyada kullanılan tablet, bilgisayar ya da cep telefonların sayısı da her geçen gün artmaktadır. Cihaz olarak her geçen gün artış gösteren bilişim dünyasında orantılı olarak da yazılımsal artışlar meydana gelmektedir. Bu yazılımlar bizlerin daha çok internet dünyasında vakit geçirmemizi sağlar ve hayatımızı kolaylaştırmak için her zaman çalışır.

Fakat bilişim alanında yararlı yazılımlardan çok son zamanlarda zararlı yazılımların sayısı artış göstermiştir. Bu yazılımlar; kullandığımız cihazları etkisi altına alır ve istenmeyen bilgilerimize kolaylıkla ulaşır.

antivirus-nedir
antivirus-nedir

Antivirüs Nedir

Bilgisayar ve diğer cihazlarımızı korumak amacıyla yapılan yazılımlara antivirüs yazılımı diyebiliriz. Virüsler; hiç ummadığımız anda bilgisayarımız başta olmak üzere tüm cihazlarımıza bulaşabilir. Girdiğimiz bir internet sitesinde, güvenilir olmayan bir yerden yüklediğimiz programdan ya da hatta gelen bir dosyayı açtığımızda bile virüslerle karşılaşabiliriz. Son zamanlarda evimizde ya da iş yerimizde var olan ağlara da kötü yazılımlar sayesinde sızmayı başarmışlardır. Bu ve bunun gibi aklımıza gelen ya da gelmeyen tüm sebeplerden zarar görmemek için mutlaka bir antivirüs yüklemeliyiz.

en-iyi-antivirus-programi-hangisi
en-iyi-antivirus-programi-hangisi

En iyi antivirüs programı

Antivirüs programları her ne kadar sayıca fazla olsa da kullanım amacına uymayanlar, beklentilerin altında kalanlarda vardır. Araştırmalara göre en çok beğenilen antivürüs programlarını sizler için derledik.

  1. McAfee Endpoint Security: Bu yazılımın en iyi yani ücretsiz olmasıdır. Her zaman güncellenen uygulamasıyla tam kapsamlı bir güvenlik desteği sağlar. Küçük ölçekli işletmeler (KOBİ) bu yazılımı sıklıkla kullanır. Yazılım; ağınıza erişmek isteyen kötü amaçlı kişi ve yazılımları da kolayca tespit eder. Bu yazılım ayrıca Zero Day desteğini kullanıcılara sunar.
  2. Bitdefender Gravityzone Business Security: Genelde işletmecilerin tercih ettiği yazılım; bu yılın en çok kullanılan en iyi antivirüs programı listesinde yer alıyor. Programın en önemli özelliği, bulut teknolojisine sahip olmasıdır. Bu sayede internet üzerinden gelen tehditleri hemen denetler ve bilgisayarınızı koruma altına alır. Ayrıca, gelen tehditlere de karşılık verir. İnternet ağınızı iki kat koruma altına alır. Bunun yanında temel koruma desteğini sizlere sunmaktan asla vazgeçmez. Zero day, Fidye yazılımından korunma desteği, hesap kimliklerinizi koruma desteği de bu programın avantajlarından biridir. İlk indirdiğinizde program sizlere 1 ay deneme hediyesi verecektir. Bu deneme süresinde programı kolayca test edebilirsiniz.
  3. Kaspersky Free AntiVirus programı: Kaspersky; yıllardır bireysel ve kurumsal olarak antivirüs programları geliştiren bir firmadır. Bu program genelde bireysel kullanıcılar için tavsiye edilir. Program ücretsizdir. Bu sebeple kısıtlı bir yapıya sahip olsa da sizi güvenlik korumasından mahrum etmez. Hızlıca tarama yapar, çalışırken performans kaybı yaşatmaz.
  4. Avast Free Antivirus programı: Antivirüs denilince ilk akla gelen programlardan biridir. Her zaman ileriye dönük çalışır. Temel koruma yöntemlerine ek olarak şifrelerinizi koruma altına alır. Program görünümünü kendinize göre tasarlayabilirsiniz. Ayrıca VPN desteği kısıtlı olarak tarafınıza verilir.
  5. Microsoft Windows Defender: Kullanıcıların hiç zahmete girmeden kolaylıkla kullanabilecekleri bir antivirüs programıdır. Bu program; en iyi antivirüs programı listesinde oldukça başarılı bir performans sergilemiştir. Program yüklü olan her bilgisayarı koruma altına alır. Geniş bir güvenlik desteği sunar. Ayrıca Windows yüklü tüm bilgisayarlarda ücretsiz olarak gelir. Gerçek ve hızlı tarama yapar ve performans kaybını engeller.

Antivirüs kullanmadan önce nelere dikkat etmeliyiz

Dünyada antivirüs programları her geçen gün artmaktadır. Bilgisayarınıza antivirüs yüklemeden önce;

  • Kullanacağınız programın güvenilir olduğuna,
  • Kullandığınız ücretli bir antivirüs programı varsa crack kullanmamaya,
  • Kullandığınız programın bilgisayarınızda performans sorunu açmadığına,
  • Gerçek zamanlı tarama yaptığına

Emin olmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu