Buy Best Rolex Replica Watches Watches accept paypal
En İyi Diziler - Ankara Şehir Portalı
Genel

En İyi Diziler

Euro ile Kira

İnsanlar son zamanlarda internette izlenilmesi gereken dizileri araştırmaktadır. İzlenilmesi gereken diziler için bizde sizler için araştırma yaptık ve karşımıza çıkan bir kaç dizi hakkında bilgi vermek isteriz. Ölmeden önce izlemeniz gereken diziler arasına çok manidar ve insanların vazgeçilmezi olan diziler girmektedir. Her şeyden önce hangi tür dizilerden hoşlandığınızı öğrenmeniz gerekmektedir.

Türkiye’de en çok izlenen dizilerin konusu genelde klasikleşmeye başlamıştır. Aşk konusu üzerinden herkes birbiriyle düşman olmaktadır. Aynı zamanda dizilerin sonunda kavuşamaz hale gelerek ya ölümle sonuçlanıyor ya da bireylerden biri başkasıyla evlenmektedir. Hâlbuki dizileri çocuklarında izlediğini öne sürerek o tarz dizilerin olması gerektiğini unutmamamız gerekmektedir. Diziler bilgi amaçlı olmalıdır. Kötü örneklerde bulunulmamalıdır. Evet, dizi başlamadan önce belli kuralları (+13, şiddet içerikli vb.) göstermektedir. Ancak aile bireyleri bu dizileri izlediğinde çocukları da yanında olduğundan o kurullara çok uyulmadığını görmekteyiz.

Şimdi sizlerle hem öğretici hem de bilgi amaçlı olabilecek bütün aile bireylerinin izleyebileceği en iyi dizilerden bahsetmek isteriz.

sherlock
sherlock

1- Sherlock

İzlenmesi gereken diziler arasında bulunan en önemli dizilerden bir tanesidir. Dizinin türü dram, macera, polisiye olduğunu görmekteyiz.

Sherlock Holmes, günümüzde yaşayan bir karakter olarak ön plana çıkmaktadır. Sherlock Holmes uyarlamasıyla modernliğini ortaya koymaktadır. Sherlock günümüz şartlarında çözdüğü davaları görmekteyiz. Yanında Doktor Watson, en büyük düşmanı ise yine Moriarty. Adresi Baker Street. Değişen birçok teknoloji vardır. Bunlar telefon, mail, mesaj ve bloglar yani başlıca günümüz yaşam standartları. Ama Sherlock kendi tarzında ilerleyerek olaylara canlılık katmaktadır.

Dizinin mekânı Londra olmuştur. Şehirdeki cinayetleri Sherlock ve en yakın arkadaşı Doktor Watson ile birlikte akıllarını kullanarak çözmektedir. Oyuncular rollerine kendilerini o kadar iyi veriyor ki uyarlanan konu gerçekçi olmaktadır. Şuan da 3 sezon ve her sezonu 10 bölümden oluşmaktadır.  Dizi 90 dakikadır. İzleyicilerini 90 dakika boyunca sıkmıyor ve büyük bir heyecanla acaba ne olacak diye merak içerisinde bırakıyor.

Ölmeden önce izlemeniz gereken diziler arasında mutlaka Sherlock dizisi de bulunmalıdır. İzlediğinize pişman olmayacağınız diziler arasındadır.

Oyuncuları: Benedict Cumberbatch, Una Stubbs, Zoe Telford, Rupert Graves, Loise Brealey

leyla-ile-mecnun
leyla-ile-mecnun

2- Leyla İle Mecnun

Türk diziler arasında en iyi diziler arasında bulunmaktadır. Onur Ünlü yönetmeliğinde gerçekleşen bir dizidir. Leyla ile Mecnun dizisinin türü komedidir. Aile fertlerinin bir arada eğlenerek izleyeceğiniz diziler arasında bulunmaktadır.

Leyla İle Mecnun, aynı gün aynı hastanede doğmuş olan iki tane dünya tatlısı bir bebek olarak dünyaya gelmiştir.  Hastanede boş yatak bulunmadığından dolayı aynı yatağa konulmuştur. Aileler ” doğar doğmaz birbirlerini buldular” şakasını yaparak bir anda beşik kertmesi yapmaktadırlar. Aradan yıllar geçmesinin üstüne Mecnunun ailesi Mecnuna olanları anlatır ve Leyla’yı gönülsüz bir şekilde istemeye giderler. Ziyaret tartışmayla sonlamaktadır. Ancak gönülsüz olarak gittiği Leyla’ya aşık olmuştur.

the-walking-dead
the-walking-dead

3- The Walking Dead

İzlenmesi gereken diziler arasında Leyla ile Mecnun’un da yer alması gerekmektedir. Çünkü fazlasıyla eğlenebileceğini ve gülebileceğiniz diziler arasındadır.

Oyuncuları:  Ali Atay, Ahmet Mümtaz Taylan, Köksal Engür yer almaktadır.

En iyi Diziler arasında The Walking Dead bulunmaktadır. Dizinin türü dram ve korkudur. Ancak çok fazla keyif alabileceğiniz dizilerdendir. Her bölümünde büyük bir heyecan beklemektedir. Aynı zamanda sürükleyici bir dizidir.

Yaşayan ölülerin diyarı…

Kasabanın polis şefi Rick Grimes bir gün vurularak hastaneye kaldırılmaktadır. Ancak o komadayken bütün yaşam altüst olmuştur. Dünya, insan eti yiyerek beslenen zombilerin ellerine kalmıştır.  Birbirlerine sıkıca bağlanan bir kaç dostlarıyla birlikte yaşam mücadelesi vermektedirler.

İzlenecek diziler arasında bulunulması gereken harika bir dizidir. Yaşam şartlarını ele alarak sizlerin karşısına çıkmaktadırlar.

kardes-payi
kardes-payi

4- Kardeş payı

Kardeş payının türü komedidir. Oyuncuları Ahmet kural, Murat Cemcir, Seda Bakan olarak karşınıza çıkmaktadır.

Koyu Beşiktaşlı olan mühendis Tahsin Bey çocuklarının adını sırasıyla Metin, Ali ve Feyza ismini vermiştir.  Babaları Metin Ve Aliyi meslek öğrenmeleri için su tesisatçısının yanına vermektedir.  Çocuklar okumayınca böylelikle mecburiyetten tesisatçı olmaktadır.

Feyza’nın eline bakan iki kardeş dünyaya barış ve mutluluk getireceğine inanmışlardır. Yeni icatlar bularak ortaya çıkmaktadırlar. İcatların çalışıyor olmasıyla birlikte hayatlarındaki denge başlı başına değişmektedir.

En iyi diziler arasında bulunan bu diziyi de mutlaka izlemelisiniz. İyi seyirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu