Genel

En Korkunç Evler

Bir evi korkunç yapan içerisinde yaşanan hikayesidir aslında. Kimse evin dışından ya da içinin yerleşim şeklinden korkmaz. Belki biraz ürkebilir ama evi korkunç yapan şey kuşkusuz içinde ki hikayesidir.

Hazırladığımız bu listede hayaletlere, doğa üstü güçlere inanıp inanmamanız mühim olmamakla beraber kimsenin orada bir gece geçirmek isteyeceğini düşünemiyorum. Bu evler trajik, gizemli veya ürpertici gibi statları bileğinin hakkıyla kazandığını ve lanetli evler kategorisinde yer almaktadır. Gelin hep beraber en korkunç evler hangileri bir göz atalım.

winchesterlarin-gizemli-evi
winchesterlarin-gizemli-evi

Winchesterlar’ın Gizemli Evi

California’nın San Jose bölgesinde mevcut olan bir köşk 160 odalı ve karmaşık bir dizayna sahiptir. Kilometrelerce uzun koridorları hatta gizli geçitleri ve çıkmaz sonları olan boş duvarlara açılan kapıları ve tavana çıkan merdivenlere sahip labirent gibi bir evdir.  Bu evin yapımcısı tüfek mirasçısı olan Sarah Winchester’in yapımıdır.  19 yüzyılın sonlarına doğru ailesinin ölümüne üzülen ve bir Boston Medyumu ile görüşmesi sonucunda tüfeklerin kurbanları tarafından takip edildiğini ve bir ev inşaat yapmaz ise onlarla barışmasının mümkün olmayacağını söyler. Hiç durmadan San Jose’deki köşkün inşaatına başlar ve 38 yıl boyunca devam eder.

Bunca yolu, çıkmaz sonlar sadece hayaletleri kandırmak için, akıllarını karıştırmak için yapmıştır. Evin inşaatı tamamlandıktan sonra öyle bir ev büyür ki gerçekten aklınızı şaşırırsınız. En korkunç evler arasında bir numarada yer almaktadır.

leap-satosu
leap-satosu

Leap Şatosu, İrlanda

Bu şato yapısı ve içerisinin düzeni gereği hatta bulunan kalıntılar sayesinde Dünya’da perili olduğuna en çok inanılan şatolar ve en korkunç evler listesinin başında gelmektedir. Uzunca yıllar kullanılmayan şato kısa bir süre önce birileri tarafından satın alınmış restorasyon çalışmasına karar verilmiş. Restorasyon esnasından çalışan işçiler den biri çatıdan geçişi olan ve ufak bir kapaktan sağlanan bir zindan keşfettiler. İçerisinde ise 3 adet el arabası ve el arabalarının içinde ise insan kalıntıları yer aldığını söylemektedirler.

vilisca-baltali-cinayet-evi
vilisca-baltali-cinayet-evi

Villisca Baltalı Cinayet Evi, Iowa

1912 yıllarında gerçekleşen bu olay, bu evde yaşayan bir ailenin kapısın çalan bir cani dışarıdan gelerek balta yardımı ile evde bulunan herkesi katletmiştir. 1912 yılında gerçeklemesine rağmen ve üzerinden 100 yıl geçmesine rağmen hala cinayet aydınlatılabilmiş durumda değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu