Ülkeler

En Pahalı Ülkeler

Zaman zaman iş ve eğitim hayatımızdan dolayı sıkıntılar içine hepimiz düşüyoruz. Hatta bazen öyle hisler içine gireriz ki her şeyi arkamızda bırakıp kapıyı çarpıp çıkmak isteriz. İşte bu sebeplerden dolayı personellere ve okullarda öğrencilere yıllık izinler ve tatiller mevcut. Kafa dağıtmamız, hobilerimize zaman ayırmamız, kendimize zaman ayırabilmemiz için; elbet bu örneklerin en etkilisi kuşkusuz tatildir.

Tatil için genelde yurt içinde Akdeniz ve Ege kıyılarını seçiyor olsakta, bir çok insan da yurt dışında tatil yapmayı hedeflemekte ve onun için bütçe ayırabilmektedir. Tabi ki döviz kurların etkisini göz önünde bulundurursak normal gelirli bir işçinin açıkçası bunu ailesi ile yapması biraz zor olabilir. Hele ki en pahalı ülkeler yazımızı okumayıp bu ülkeleri tercih ettiyse, gerçekten o tatil cehennem olabilir.

En Pahalı Ülkeler Neresi?

isvicre
isvicre

İsviçre

Dünyanın en pahalı yaşama sahip ülkesini sorguladığımız zaman kuşkusuz karşımıza İsviçre çıkacaktır. İsviçre için sadece yaşamın pahalı olduğunu düşünmeyin bu ülkeye uçmak, otel odası kiralamak, hatta benzin fiyatına kadar pahalı olduğu bilinmektedir.  Ayrıca İsviçre’nin saat, çakı ve çikolata ile tanındığını ve gelen turistlerin bu etkenlere daha çok harcama yaptıklarını söyleyebiliriz.

birlesik-krallik
birlesik-krallik

Birleşik Krallık

Öncelikle bu ülke uçak biletleri fiyat sıralamasında en pahalı uçak biletlerine sahip ülkedir.  Ayrıca konaklama, yeme içme ve diğer etkenleri göz önünde bulundurduğumuz zaman İngiltere sadece Avrupa’nın değil tüm Dünya’nın en pahalı ülkesidir.

fransa
fransa

Fransa

Aşıkların şehri ve Fransa’nın başkenti olan Paris Dünya’nın en pahalı ülkeleri arasında kendini göstermektedir. Ayrıca ülkede Akdeniz Sahillerinde görülmeye değer çok güzel yerler olduğunu da unutmayalım.

avustralya
avustralya

Avustralya

Kıta ülkelerinden biri olan Avustralya içinde barındırdığı Sidney ve Melbourne gibi şehirleri ile yaşam kalitesinin yüksek olduğu biliniyor. Aynı zamanda turistlerin en çok para harcadıkları ülkeler arasında yer almaktadır.

norvec
norvec

Norveç

İskandinav ülkelerinde yaşam standartlarının genel olarak yüksek olduğunu biliyoruz. 

Aynı zamanda bu tür etkinlikler yapacağınız zaman erken rezervasyon yapmanızı hatta aktarmalı uçuşlar almanızı öneririm. Bu tür ince seçenekler tatil planlarınızda genel ihtiyaçlarınızı daha düşük maliyetler çıkarmanızı sağlayacaktır.

Benzer Başlıklar:

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu