Teknoloji Bilgisayar

En Popüler 10 Video Düzenleme Programı

İşte hem yaratıcı profesyoneller hem de amatörler tarafından kullanılan en popüler video düzenleyiciler için en iyi 10 seçimim:

1. Adobe Premiere Pro: Premiere Pro, profesyonel düzeyde video düzenleme yazılımı için endüstri standardıdır. Gelişmiş renk düzeltme araçları, gerçek zamanlı ses çalma, entegre işbirliği araçları ve daha fazlası gibi çok çeşitli özellikler sunar. Hem Windows hem de Mac işletim sistemlerinde çalışır.

2. Final Cut Pro X: Final Cut Pro X, Apple Inc. tarafından geliştirilen doğrusal olmayan gelişmiş bir video düzenleme uygulamasıdır. Sezgisel sürükle ve bırak düzenleme, hareketli grafik oluşturma, birleşik medya kitaplığı gibi bir dizi güçlü özellik sunar. , ve dahası. Yalnızca macOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

3. Avid Media Composer: Avid Media Composer, dünya çapında profesyonel film yapımcıları ve televizyon yapımcıları tarafından kullanılan oldukça yetenekli, doğrusal olmayan bir video düzenleme uygulamasıdır. Kapsamlı özellik seti, güçlü medya yönetimi araçlarını, gerçek zamanlı efekt yeteneklerini, çoklu kamera düzenleme desteğini ve çok daha fazlasını içerir.

4. DaVinci Resolve: DaVinci Resolve, hem profesyonel hem de amatör video projeleri için kullanılabilen inanılmaz derecede güçlü bir renk derecelendirme yazılımıdır. Kapsamlı özellik seti, HDR desteği, gelişmiş renk düzeltme araçları, GPU hızlandırma desteği ve çok daha fazlasını içerir. DaVinci Resolve indir

5. Adobe After Effects: After Effects, günümüzde mevcut olan en yaygın kullanılan hareketli grafik uygulamalarından biridir. 3B animasyon yetenekleri, sinematik aydınlatma efektleri, kamera izleme araçları, maskeleme araçları ve daha fazlası gibi çok çeşitli özellikler sunarak karmaşık görsel efekt dizilerini kolaylıkla oluşturmak için idealdir.

6. Sony Vegas Pro: Vegas Pro, dijital video kameralardan veya DVR’lerden (dijital video kaydediciler) alınan HDV veya AVCHD dosyaları gibi HD film formatlarıyla çalışmak için özel olarak tasarlanmış güçlü, doğrusal olmayan bir düzenleyicidir. Kapsamlı özellik seti, güçlü ses düzenleme yeteneklerinin yanı sıra karmaşık yüksek tanımlı projeleri kolaylıkla ve hızla oluşturmak için mükemmel olan bir dizi görsel efekt ve hareketli grafik aracı içerir.

7. HitFilm Express: HitFilm Express, onu bugün piyasadaki diğer ücretsiz düzenleyicilerden farklı kılan çeşitli güçlü özelliklere sahip, gelişmiş, ücretsiz, doğrusal olmayan bir düzenleyicidir. HitFilm Express indir

8. Apple iMovie: iMovie, Apple’ın 2002’den beri Mac bilgisayarlarıyla birlikte gelen ücretsiz, tüketici dostu doğrusal olmayan düzenleyicisidir (ve artık iOS aygıtlarında mevcuttur). Rakiplerine kıyasla görece basit özellik setine rağmen, kullanım kolaylığı ve GarageBand veya iCloud Drive depolama hizmeti gibi diğer Apple ürünleriyle entegrasyonu nedeniyle hobiciler arasında hala yaygın olarak kullanılmaktadır.

9. Pinnacle Studio Ultimate: Pinnacle Studio Ultimate, kullanıcıların aynı anda birden fazla kameradan alınan görüntüleri düzenlemesine olanak tanıyan çok kameralı düzenleme desteği gibi çeşitli benzersiz özelliklerin yanı sıra, gösterişli videolar oluşturmak için ideal hale getiren yerleşik DVD yazma yetenekleri sunan bir diğer popüler tüketici dostu düzenleyicidir. DVD dağıtımı veya YouTube/Vimeo platformlarına yükleme projeleri.

10. CyberLink PowerDirector: PowerDirector, Windows işletim sistemi kullanıcıları için özel olarak tasarlanmış bir başka popüler, tüketici dostu doğrusal olmayan düzenleyicidir — MultiCam Tasarımcı modu gibi birkaç benzersiz özellik sunar — kullanıcıların aynı anda dört adede kadar farklı kameradan gelen görüntüleri düzenlemesine olanak tanır ve yerleşik Video Kolaj Tasarımcısı modu kullanıcıların kısa sürede çarpıcı resim içinde resim kolajları oluşturmasına olanak tanır!

Bonus: Her ne kadar ilk 10 da yer almasada benim çoğu kez kullandığım ve son derecede başarılı bulduğum bir diğer ücretsiz video editör olan ShotCut yazılımıda günden güne kendini geliştiren son derece başarılı bir video editör. ShotCut Video Editör indir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu