Genel

En Rahat Yaşanacak Ülkeler Hangileri

ux seo

En Rahat Yaşanacak Ülke

İnsanlar, ekonomik şartlarına göre rahat ve konforlu bir yaşamın hayalini kurarlar. Bu bağlamda refah seviyesi yüksek olan ülkeleri tercih ederler. Bu süreçte insanların rahat yaşayabileceği ülkelerin sıralamasını yaparsa ilk başta Norveç yer alır.

  • Norveç

Norveç, yaşam standardı en iyi olan ülkeler arasında yer alır. Afrika ile Antarktika’nın ortasında bulunan Bouvet Adası Norveç’te bulunur. Kralın bile toplu taşıma ücretini kendi cebinden karşılığı Norveç’te, 12 yaşından küçük çocukların reklamlarda oynaması yasaktır. Ayrıca Norveç’te, üniversiteler herkes için ücretsizdir.

  • Avustralya

Doğal güzellikleri ve biyolojik çeşitliliği ile cennet bir ülke olarak adlandırılan Avustralya, milli parkları ile de bilinir. Kanguruları ile ünlü olan ülke, plajları ile sörfçüler için ideal bir ortam sunar. Dünyanın en eski kristali olan zirkon taşının anavatanı da burasıdır. Yaşam standardı olarak üst seviyede imkanlara sahip olan ülke, her şeyden uzaklaşmak isteyenler için ideal bir seçimdir.

  • İsviçre

Avrupa Birliği üyesi olmamasına rağmen, yaşam standartları bakımından gözde bir ülke olan İsviçre’de 4 resmi dil bulunur. 450 çeşit peynir türüne sahip olan ülkedeki en önemli yiyecek fondüdür. Sütlü çikolatanın da ana vatanı olarak bilinen ülke, Alpler’ in eteğine kurulu yapısı ile cennet bir yaşam alanı sunar. Hayvan haklarının üst seviyede korunduğu ülkede, evcil hayvanların restoranlara girmesi de serbesttir.

  • Hollanda

Dünya Ticaret Örgütü’nün, en çok ihracat yapan ülkeler sıralamasında önemli bir yere sahip olan ülke, bu yönüyle rahat yaşam alanlarına sahiptir. Kanallarla bölünen suların içinde yer alan yüzer evler, ülkenin ilgi çekici dokusunu oluşturur. Ülkede 10000 civarında yüzen ev olduğu bilinir. Yayaların haklarının korunduğu ülkede, sosyal yaşamda öncelik kadınlar, çocuklar, hayvanlar ve erkekler olarak belirlenir.

  • Amerika Birleşik Devletleri

Amerika, mantığı duygularının önüne geçen, psikolojisi güçlü insanların ülkesi olarak bilinir. Kimsenin yargılanmadığı bir ülke olan Amerika’da, İngilizcesi olan insanları rahat bir yaşam bekler. Ayrıca nitelikli elemana olan ihtiyaç sebebiyle, yetenekli insanlara kapıları sonuna kadar açıktır.

  • Almanya

Kaliteli bir ulaşım ağına sahip olan Almanya’da, randevulara geç kalma gibi olumsuz bir durum yaşamazsınız. Her şey tıkır tıkır düzenli olarak yolunda gider. Teknik beceri gerektiren iş kollarında olanlar, bu ülkede daha refah bir yaşama şansına sahip olurlar. Ayrıca ülkede çalışma saatleri daha sınırlıdır ve pazar günleri ülkedeki bütün dükkanlar kapalıdır.

  • Yeni Zelanda

Refah seviyesi olarak, Norveç ve Danimarka’dan sonra gelen ülke, göz alıcı doğası ile de insanları kendine çeker. Kadınlara ilk seçme ve seçilme hakkını veren ülkenin sosyal hakları da oldukça fazladır. Ülkede anne olanlar, 14 ay boyunca ücret alarak rahat bir dönem geçirirler.

ux seo

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu