Ülkeler

En Ucuz Ülkeler

Ülkeleri gezmek hayalinse ve bunun için ayrıntılı bir bilgiye sahip olmak istiyorsan doğru yerdesiniz. Yurtdışında yaşamak ve yaşantınızı tamamen değiştirmek istiyorsanız en ucuz vatandaşlık veren ülkeler sizler için bir numara da yer alacaktır. Sadece gezmek için gidecekseniz de en ucuz vizesiz ülkeler araştırmanızla size uygun olan yerleri bulabilir ve yepyeni şeyler görebilirsiniz.

ukrayna
ukrayna

Ukrayna

Ukrayna’ya gitmek isterseniz eğer sadece kimliğinizle gidebileceğiniz bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca TL’nin de değerli olması en ucuz ülkeler sıralamasında birinci sırada yer alıyor. TL’nin değerinin kaybolmasına rağmen Ukrayna bizler için en ucuz yerlerden birisi. Ukrayna’daki yemek, içme, ulaşım gibi maliyetli olan durumları Türk Liramızla karşılaştırdığımız zaman ekonomik olduğunu görebilmekteyiz. Uygun bütçe ayırıp Ukrayna’da kaliteli bir yerlerde konaklayabilmeniz mümkün.

makedonya
makedonya

Makedonya

Balkanın kalbi olan Makedonya ülkemizden 1.5 saatlik uçuş sonrasında ulaşabileceğiniz bir yerdir. Ayrıca uygun fiyatlı uçak biletinin olması da Avrupa’da seyahat edebilmek için en iyi başlangıç noktanız olacaktır. Doğal güzellikleri dışında Türk damağına uygun olması, Türklere karşıda olumlu bakış açılarının olması, vizesiz seyahat avantajı ülkemizde gezmeyi seven kişiler için ilk sırada beklemektedir. Konaklama ve içme yeme gibi maliyetleri uygun olduğundan kendinizi Türkiye’deymiş gibi hissetmeniz de mümkün olmakta.

moldova
moldova

Moldova

Moldova ülkemizden vizesiz şekilde seyahat edebileceğiniz bir yerdir. Alım gücünün düşük olmasıyla beraber Avrupa’daki en fakir ülkelerden birisidir. Bu durumdaysa ülkeyi keşfetmeyi isteyen kişiler için birden fazla fırsat sunulmaktadır. Konaklama olmakla beraber ulaşım, yeme ve içme gibi maliyetleri oldukça düşüktür. Ekonomik bir seyahat yapmak isterseniz en ucuz ülke olan Moldova’yı tercih edebilirsiniz.

sirbistan
sirbistan

Sırbistan

Türklerin Avrupa olarak en sık ziyaret etmiş olduğu ülkelerin arasında yer alan Sırbistan vizesiz seyahat etme imkanından dolayı Türkler tarafından sevilmektedir. Uygun fiyatlı yemek, içe ve konaklamanın olması düşük bütçe severler için vazgeçilmez seçeneklerin arasında yer almaktadır.

macaristan
macaristan

Macaristan

Orta Avrupa’da bulunan Macaristan Avrupa Birliğinde bulunup Euro kullanmayan ülkeler arasındadır. Avrupa ülkelerine baktığımız zaman Macaristan ekonomik olarak görülmektedir. Şehir merkezinde bile uygun fiyata konaklama yapabilirsiniz. En ucuz ülkeler listemizin de sonuna gelmiş bulunmaktayız. Vizesiz ve ucuz bir şekilde seyahat etmek isterseniz bu 5 ülkeden birini seçebilirsiniz.

Benzer Başlıklar:

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu