Buy Best Rolex Replica Watches Watches accept paypal
En uzun insan - Ankara Şehir Portalı
Genel

En uzun insan

Euro ile Kira

Birçok insan dünyada en uzun insanın kim olduğunu merak etmektedir.  Aynı zamanda araştırmalara başlamış bulunmaktadır. Araştıran insanların merak ettiği bazı sorular bulunmaktadır. ” En uzun insan boyu kaçtır? En uzun insan kaç boyunda? En uzun insan kim? ” gibi birçok soruyla karşılaşmaktayız. Bizler sizin için araştırma yaparak en uzun insanını bulduk ve hakkında bilgiler edinmiş bulunmaktayız.  Bu bilgileri sizlere aktarmaktan mutluluk duyarız.

En uzun insan kim? sorusuna karşılık olarak Robert Wadlon diyebiliriz. Robert, dünyanın gelmiş geçmiş en uzun insanı olarak bilinmektedir.

En uzun insan kaç boyunda? Sorusunun cevabı ise 2,67 cm’dir. Ayrıca 222 kg olarak bilinmektedir. Şimdi sizlere Robert Wadlow’un kim olduğu hakkında bir kaç bilgi aktaralım.

Dünyanın en uzun adamı Robert Wadlow sizlerle.

robert-wadlow
robert-wadlow

Robert Wadlow

Dünyanın en uzun insanı olarak ön plana çıkmıştır. 22 Şubat 1918’de doğmuştur. 5 çocuklu ailenin ilk evladıdır. Dünyaya geldiğinde 3,8 kg’lık normal bir bebek  olduğu bilinmektedir. Hızlı gelişimiyle birlikte daha 13 yaşına gelmeden 224cm’lik boyu ile onun dünyanın en uzun insanı unvanını almasına yetmiştir. İlköğretim sıraları ona özel ölçülerle yapılmıştır.

1937’de rekorunu kırarak artık ayakta desteksiz duramaz ve yürüyemez hale gelmiş bulunmaktadır. Ringling Kardeşler Sirki ve INTERCO için çıktığı dünya turlarında ününü arttırarak ön plana çıkmayı başarmıştır.

18 Yaşına geldiğin en uzun insan kaç boyunda olmuş olabilir diye merak etmiş bulunmaktayız. 254 cm ve 177 kg ile karşımıza çıkmaktadır. Ayak ölçüleri normalin dışında olduğundan dolayı bir ayakkabı firması ile anlaşma yaparak özel üretim yaptırmak zorunda kalmıştır. 37 Ayakkabının 100.000 Dolar bedel çıkmaktadır. Ancak Wadlow bu ayakkabı firmasının reklam tanıtımını yaparak ayakkabılara ücretsiz olarak sahip olmaktadır. Bu ayakkabıların bazıları Alton Sanat ve Tarih müzesinde yer almaktadır.

1940 yılında sol dizinde oluşan enfeksiyon yüzünden hastalanmıştır. Ve bu enfeksiyon ile hayatta kalamamıştır. Ölmeden önce ölçülen dünyanın en uzun insanı olan Robert’in boyu 2,67 cm olarak tarihe adını yazdırmayı başarmış ve unutulmaz insan olarak kayıtlara geçmiştir.

Toprağa verilen Robert’in tabutu 3 metre boyundadır. Aynı zamanda yarım ton ağırlığındadır, tabutunu taşımak için 12 kişi gerek duyulmuştur. Robert’in ailesi onun ölümünün ardından mezarını beton ile kaplatmıştır. Bunun amacı ise cenazenin çalınmaması için yapıldığı söylenmektedir. Robert’in cenazesine 30 bin kişi katılarak uğurlanmıştır.

1984’de onun anısına Alton Koleji avlusuna heykeli yaptırılmıştır. Niagara da Guinnes Müzesinde de bir başka heykeli bulunmaktadır.

Böylelikle Robert Wadlow Dünyanın en uzun insanı olarak gündeme çıkmış bulunmaktadır. Bu makalemizde sizlerin sorularına cevap vermiş bulunmaktayız.  Böylelikle kısaca anlatmak gerekirse en uzun insan Robert Wadlow olduğunu ve en uzun insan kaç boyundadır sorusuna karşılık olarak 2,67 cm diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu