Buy Best Rolex Replica Watches Watches accept paypal
En Zor Diller - Ankara Şehir Portalı
Genel

En Zor Diller

Euro ile Kira

Amerikadaki araştırmacılara göre dilin zorluk derecesini belirlemek ana dile göre değişiklik göstermektedir. Dünyadaki öğrenilmesi en zor diller arasında Rusça, Ukraynalılarla Çeklere göre kolay dillerin arasında gelirken, Türk veya Japonlar içinde öğrenilmesi güç olan diller de birinci sırada yer almaktadır. Araştırmalara göre Türklerle Japonların Rusçayı öğrenmeleri inanılmaz zor gelmektedir.

en-zor-dil
en-zor-dil

Kızılderili Dili Konuşmayı İsteyenler Zorlanacaklar!

Guiness rekorlar kitabına göre en zor dil arasında Amerika ve Kanada’da yaşamını sürdüren Kızılderili Ojibva topluluğunun lehçesi olan Çippeva yer almaktadır. Bunun dışında Amerika’nın kuzey kısmında yaşamını sürdüren Haida kabilesi ve Dağıstan’nın resmi dili olarak kabul edilmiş olan Tabasaran dili de en zor öğrenilen diller arasında yerini almaktadır.

Japonların Minimum 3 Bin Hiyeroglif Ezberlemesi Şart!

Çin, Japon ve Kore dillerindeyse dünyanın en zor yazım dili olarak görülmektedir. Örnek olarak Japonya ülkesinde öğrenim 12 yaşında başlamaktadır. Bu sürenin yarısındaysa yalnızca iki ders ile geçmektedir. Matematik ve Japonca. Japonlar sınavları verebilmek için minimum 850 hiyeroglif bilmesi gerekmektedir. Normal vatandaşında gazeteyi okuması için minimum 3 bin hiyeroglifi ezberlemelidir.

en-zor-diller
en-zor-diller

Türkçe ve Rusça Öğrenmek Zor

Amerikan kaynaklı olan DLI yapmış olduğu sıralamada İngilizce bilen kişilerin en kolay öğrenebilecekler diller; Fransızca, Norveçce, İtalyanca, Portekizce, İspanyolca, Rumence, Afrika Dilleri ve Danca olarak sıralanmaktadır.

İkinci gruptaysa Farsça, Bulgarca, Almanca, Yunanca, Endonezca, Hindi-Hurdu dilleri ve Malayca yer almaktadır. Öğrenilmesi en zor diller sıralamasındaysa Amharca, Fince, Çekce, Bengalce, Kmerce, Macarca, Sırpça, Lehçe, Vietnamca, Türkçe, Tamilce ve Rusça yer almakta.

Öğrenilmesi en zor diller arasında neredeyse imkansız olarak görülebilenler ise; Arapça, Japonca, Çince ve Korece yer almaktadır.

Arapça Zeka Geliştirmekte!

Araştırmalarda ana dili İngilizce, İbranice ve Arapça olan kişilerin yapmış oldukları deneylerde ilginç sonuçlar da ortaya çıkmıştır. Bu duruma göre de İngilizce ve İbranice kelimeleri okurken beyin yarım kürelerinden biri diğeri olmadan rahat bir şekilde işlevini görebilmektedir. Fakat Arapça okunacağı zaman beynin sağ yarım küresi de sol yerim küresine ihtiyaç duymaktadır. Böylelikle Arapça okurken beyin aktif bir şekilde çalışmaktadır. Zekanızı geliştirmek isterseniz Arapça öğrenmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu