Buy Best Rolex Replica Watches Watches accept paypal
Hastane Randevu Al - Hastane Randevu Tel - Hastane Randevu Numarası - Hastane Randevusu Nasıl Alınır - Ankara Şehir Portalı
Kısa Bilgi

Hastane Randevu Al – Hastane Randevu Tel – Hastane Randevu Numarası – Hastane Randevusu Nasıl Alınır

Euro ile Kira

HASTANE RANDEVUSU ALMA

Sağlık Bakanlığı, modern çağın gereksinimlerine uygun şekilde hastane randevu sisteminde de köklü bir değişikliğe gitti. Artık isteyen telefonla isteyen de internetten devlet hastanelerinden çok kolay randevu alabilmektedir. Bu yeni sistem, Merkezi Hekim Randevu Sistemi veya kısaca MHRS ismiyle anılmaktadır. Eğer hastane randevusu ve doktor randevusu almak istiyorsanız bunun iki yöntemi olduğunu belirtmek isteriz. İlk önce MHRS’nin tanımı ile başlayalım.

 

MERKEZİ HEKİM RANDEVU SİSTEMİ (MHRS) NEDİR?

Sağlık Bakanlığı tüm Türkiye çapında Sağlıkta Dönüşüm kampanyasını başlatarak 2010 yılında Merkezi Hekim Randevu Sistemi ‘ni veya kısaca MHRS sistemini kurdu. Bu sistemin amacı sağlıkta randevu sistemini modernleştirmek ve Türk halkına daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunmaktır.

 

MHRS RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Hastane randevu alma yollarından birisi ALO 182 ‘yi aramaktır. Bu hattı aradığınızda karşınıza çıkan görevliye hastanın TC kimlik numarasını, hangi hastanede ve hangi doktordan randevu istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Görevli, sistemi kontrol ederek istediğiniz doktordan mümkün olan en yakın tarihte size randevu verecek. Yalnız görevlinin size verdiği saat ve bilgileri not etmeyi unutmayın.

 

HASTANE RANDEVUSU iNTERNETTEN NASIL ALINIR

Birinci Hastane Randevu Alma Yöntemi :  Hastane randevusu alma veya doktor randevusu alma yöntemlerinden ikincisi de internetten randevu almaktır. Sağlık Bakanlığı, hastane randevu sistemi için https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ linkini kurdu. İlk önce bu adrese gidin. Karşınıza aşağıda görünen Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi ekranı çıkacak.

Sağlık Bakanlığı MHRS Sistemi

 

Sağ köşede RANDEVU AL yazısına tıklayın. Karşınıza aşağıdaki şekilde Merkezi Hekim Randevu Sistemi giriş ekranı çıkacak. Aşağıdaki ekranın linki de https://www.hastanerandevu.gov.tr/Randevu/login.xhtml şeklindedir. En üste TC Kimlik Numaranızı girin. Altına MHRS şifrenizi girin. Eğer MHRS şifrenizi hatırlamıyorsanız HATIRLAMIYORUM sekmesini tıklayın. Telefon veya e-posta yoluyla şifreniz size tekrar gönderilecek. Eğer hastane randevu al sistemine e-devlet ile devam etmek istiyorsanız e-devlet ile giriş bölümünü tıklamanız gerekiyor.

Eğer daha önce aldığınız randevuları görmek istiyorsanız RANDEVU GEÇMİŞİ sekmesinden kolayca aldığınız randevuların detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

 

Hastane Randevu Alma

 

İkinci Hastane Randevu Alma Yöntemi : Hastane randevu alma sistemi için kullanılan ikinci bir internet adresi daha vardır. Bu adresin linki de https://m.hastanerandevu.gov.tr/ şeklindedir. Bu internet adresini tıkladığınızda aşağıdaki şekilde bir ekran çıkacak. TC Kimlik Numarası ve MHRS şifrenizi ilgili yerlere girerek kolayca hastane randevusu veya aile hekimi randevusu alabilirsiniz.

 

Hastane Randevu Al

 

AİLE HEKİMİ RANDEVU ALMA

İnternetten https://m.hastanerandevu.gov.tr/ nolu linki tıklayarak giriş yaptığınızda karşınıza aşağıdaki şekilde bir ekran çıkacak. Bu ekranda eğer hastaneden randevu almak istiyorsanız HASTANELERDEN RANDEVU AL sekmesini tıklamanız gerekiyor.

Eğer aile hekiminizden randevu almak istiyorsanız AİLE HEKİMİNDEN RANDEVU AL sekmesini tıklayın. Bu bölümde aile hekiminden mümkün olan en yakın tarih için randevu alabilirsiniz.

MHRS-Hastane Randevu Sistemi

 

HASTANE RANDEVUSU NASIL İPTAL OLUR?

MHRS sisteminden aldığınız randevuyu iptal etmek de çok kolay. Randevu saatinden 15 dakika öncesine kadar MHRS internet sistemine girerek hastane randevusunu iptal edebilirsiniz.

İnternetten https://www.hastanerandevu.gov.tr/Randevu/login.xhtml linkini kullanarak sisteme girin. RANDEVU GEÇMİŞİ sekmesinde mevcut randevunuzu bulun. Sağ taraftaki İPTAL ET kısmına bir tık yaprak kolayca randevunuzu iptal etme şansınız var.

Hastane randevusu iptal etmenin bir diğer yöntemi ALO 182’dir. 182 nolu telefon numarasını arayarak operatöre iptal etmek istediğiniz randevunun bilgilerini vererek iptal edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu