Ankara Tüp Bebek Merkezleri

HRS Ankara Tüp Bebek Merkezi

HRS Ankara Tüp Bebek Merkezi / HRS Kadın Hastanesi

HRS Ankara Tüp Bebek Merkezi Adres: Güvenevler Mah.  Güneş Sok.  No:14,  06690 Kavaklıdere/ANKARA, Türkiye

HRS Ankara Tüp Bebek Merkezi Telefon: +90 312 4576600 Numarayı Tıklayarak Arama Yapabilirsiniz

HRS Ankara Tüp Bebek Merkezi E-Posta Adresi : [email protected]

 

Tüp Bebek Merkezi / HRS Tüp Bebek Merkezi

 

Prof. Dr. Tarık AKSU  başkanlığında, olan kadro ile hizmet veren ünite, en son teknoloji ile donatılmış embriyoloji, androloji, dondurma ve çözme, doku kültürü ve araştırma-geliştirme olmak üzere 5 ayrı  laboratuvardan ve kendine ait ameliyathaneden oluşur.

Ünite laboratuvarlarının tamamı, dünyada sayılı tüp bebek merkezinde bulunan tam otomasyonlı ısı, nem ve partikül kontrollü sisteme de sahiptir. Sistem;  laboratuvar şartlarını, insan vücuduna benzer hale getirmek için bilgisayar kontrolündeki sensörler yardımı ile ortamı her 30 saniyede bir kontrol etmektedir.

Tüp Bebek bünyesinde bulunan farklı bölümlerde, tedavi için titizlikle yürütülen çalışmalar, anne-baba olmak isteyen çiftlerin arzularını gerçekleştirmeye yöneliktir.

Tüm hastaların detaylı olarak incelenmelerinin ve muayene edilmelerinin ardından  kişiye özel tedavi yöntemleri uygulanır.

Bunlardan bazıları :

  • Embriyo kültürü
  • Rahim içi doku kültürü (Endometrial ko-kültür)
  • Transfer öncesi genetik tanı (Preimplantasyon genetik tanı)
  • HLA-G antijen tayini ile embriyo seçimi
  • Hızlı dondurma (Vitrifikasyon) yöntemi ile sperm, embriyo ve yumurtalık dokusu dondurulması
  • Ultra yüksek büyütmeli mikroskop eşliğinde yapısı en iyi sperm seçimi ile gerçekleştiren mikroenjeksiyon işlemi (IMSI).

Kadın Hastalıkları ve Doğum

HRS Kadın HastanesiKadın Doğum Bölümünde;  gebelik doğum infertilite (kısırlık), tüp bebek onkoloji (kanser)menopozosteoporoz , aile planlaması üro-jinekolojicinsel danışmanlık ve terapisi, adölesan jinekolojisi ve jinekolojik endokrinoloji  konularında  dünya standartlarında hizmet veren bir kuruluştur.

Amerikan akreditasyonu JCI  alan ülkemizin ilk ve tek Kadın Hastanesi olan HRS Kadın Hastanesi ; hizmet kalitesiyle A grubu standartlarında bir hastane olmaya hak kazanmıştır. Sağlıkta kalite ve güven HRS Kadın Hastanesi’nin  ilkesidir. Bilimsel yaklaşımı, eğitimi, ulusal ve uluslararası bilgi paylaşımını ön planda tutarak, bu başarının haklı gururunu yaşamaktadır. Personel kalitesinin yanı sıra, teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak, teşhis ve tedavideki gelişmeler yakından takip etmektedir.

Genetik Tanı Merkezi

Genetik danışma , kalıtsal olabilecek bir düzensizlik (hastalık) açısından risk altında olan bireylerin tam ve doğru bir tanı sonrasında bu hastalığın sonuçlarının, olası risklerinin ve bu hastalığın önlenebilmesi için alınması gerekli önlemlerin varsa tedavi olanaklarının tarafsız bir biçimde aktarılmasını ve ailenin vereceği son karara saygılı davranılmasını gerektiren bir süreçtir. Pek çok klinik disiplinin ciddiyet ve sorumlulukla yaklaşımını gerektiren genetik tanı amaçlı doğum öncesi tanı programları uzun dönemleri içeren  bilgi, beceri, sabır ve akılcığı gerektiren geniş organizasyonlardır.

Yaklaşımlar ailenin yeni bir gebelik dönemini yaşamadan önce genetik danışma sürecine alınması ile başlar, gebelikte Prenatal tanı yaklaşımları ile devam eder, doğumdan ve/veya  terminasyondan sonra bebeğin yeniden değerlendirilmesi ile de kendini doğrular. Genetik hastalıkların tanısı, gerekli stratejilerin belirlenmesi, sonraki gebeliklerde ortaya çıkışının engellenmesi  ve tedavi sağlayıcı yöntemlerin geliştirilebilmesi için önemlidir

Alanında uzmanlaşmış personeli ile kaliteli ve güvenilir hizmet vermeyi amaçlayan ve sürekli kendini geliştiren merkezimiz aşağıda belirtilen alanlarda hizmet vermektedir:

Genetik Danışmanlık Kimlere verilir?
  • Kalıtsal bir hastalığa sahip olma ya da taşıyıcı olma durumunda
  • Genetik bir hastalığa sahip çocuk veya çocukların ya da akrabaların bulunması durumunda
  • Akraba evliliklerinde (aile ağacı değerlendirildikten sonra) tekrarlayan gebelik kayıplarında
  • İleri yaş riski olan gebeliklerde İnfertilite’de USG’de anomali ya da tarama testlerinde yüksek risk saptandığında

HRS Ankara Tüp Bebek Merkezi

HRS Tüp Bebek Merkezi ve HRS Kadın Hastanesi adres ve telefon bilgileri yukarıdaki gibidir. Eğer yukarıda yer alan HRS Tüp Bebek Merkezi ve HRS Kadın Hastanesi bilgilerinde bir hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu