Ankara Diyetisyen

İnteraktif Diyet Ankara

İnteraktif Diyet Ankara

İnteraktif Diyet Ankara Adres: Kocatepe Mah.  Selanik Cad.  No:39/15,    06420 Çankaya/ANKARA, Türkiye

İnteraktif Diyet Ankara Telefon: +90 312 4180515 Numarayı Tıklayarak Arama Yapabilirsiniz

İnteraktif Diyet Alternatif Telefon: +90 532 1524511

İnteraktif Diyet Ankara E-Posta Adresi : [email protected]

Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma 9:00-20:00 arası
Cumartesi 9:00- 18:00 arası

 İNTERAKTİF DİYET nedir?

İnternet ortamında özgün tasarımlı, online çalışan, Diyetisyen ve Danışanın birlikte yürüttüğü kişiye özel gerçek diyet uygulama sistemidir. Gerçek diyet; Bilime dayalı, kişinin yaşına, boyuna, cinsiyetine, ideal ya da hedef kilosuna, sağlık durumuna ve beslenme alışkanlığına göre kişiye özel hazırlanan diyettir. Kişinin sağlığına zarar verebilecek bilim dışı popülist yöntem ve uygulamalar içermemelidir.
Sistemimiz toplam kalite parolası ile hastalık ve zayıflama diyet programlarında hedef odaklı tasarlandı. Tecrübelerimiz doğrultusunda diyetin hedefe ulaşması için gerekli bilgi, eğitim, motivasyon, danışan oto-kontrolü, diyetisyen kontrolü, günlük kendi mönünü planlama, iletişim gibi tüm ayrıntılar bir araya getirildi.
Sistemimizi farklı kılan, “ölçemediğiniz bilgiyi yönetemezsiniz” ilkesine göre oluşturulan besin bilgi bankası ve bu bilgi bankasının kullanım yöntemidir. Ayrıca her bir üyenin sorumlu diyetisyeni, kontrolör diyetisyeni ve doktoru bulunmaktadır.
Besin bilgi bankası, tüm besinlerin yenilebilen 100 gramlarındaki kalori, kolesterol, protein, yağve karbonhidratların sayısal miktarlarını içermektedir. Aynı zamanda her bir besinin ayrı ayrı değişim miktarı ve kaşık, bardak, kase gibi basit ölçülerdeki karşılıkları mevcuttur. Yine her bir besin için bilmenizde fayda olduğunu düşündüğümüz bilgi, uyarı, fayda-zarar veya tavsiyeler bulunmaktadır.
Her üyenin kendine ait Diyeti, Limit Tablosu, Besin Öğesi Limit Grafikleri, Günlük Besin Tüketim Tablosu ve Kilo-Gün grafiği vardır.
Yenilen yiyecekler besin bilgi bankasından kolayca bulunarak yenilen miktar gram olarak işaretlendiğinde, o besinden alınan kalori, kolesterol, protein, yağ ve karbonhidrat değerleri hesaplanmakta ve her bir besin öğesi toplanarak grafiklere, limit tablolarına yansımaktadır. Bu grafik ve limit tabloları beslenme durumunuzu, verilen limitler içinde kalıp kalmadığınızı sayısal ve görsel olarak göstermektedir. Kişi verilerini anlık takip ederek oto-kontrol sağlayabilmektedir.
Tüketilen besinlerin sisteme online işlenebilmesinin yanında, Danışanlar ” Besin Bilgi Bankası” yardımıyla limitlerine uygun olarak kendi günlük menüsünü planlayabilmektedir. Böylece danışanlarımız kendi planladıkları diyete daha fazla sadık kalabilmekte ve kalori limit aşımı ya da yetersiz beslenme gibi diyet programını olumsuz etkileyici durumları berteraf edebilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu