Buy Best Rolex Replica Watches Watches accept paypal
Japon Yapıştırıcı Nasıl Çıkar - Ankara Şehir Portalı
Kısa Bilgi

Japon Yapıştırıcı Nasıl Çıkar

Euro ile Kira

Japon Yapıştırıcı Nasıl Çıkar ?

Japon yapıştırıcı adı altında satılan son derece güçlü yapıştırıcılar hayatımızı kolaylaştırsalar bile cildimize veya eşyalarımıza bulaştıklarında ciddi bir sorun haline gelebilirler. Biz sizlere Japon yapıştırıcı nasıl çıkarv e temizleyebilirsiniz açıklayacağız. Bu sayede bu sorunu kolayca çözebileceksiniz. Japon yapıştırıcıların ana maddesi siyanoakrilat denilen bir bileşendir.

Ciltte Kalan Japon Yapıştırıcı Nasıl Çıkar ?

Japon yapıştırıcı özellikle ele bulaştığı zaman yeterince hızlı temizlemediğinizde orada kuruyarak rahatsız edici bir hale gelir. Sizlere Japon yapıştırıcı nasıl temizlenir anlatacağız ama bundan sonra japon yapıştırıcı ile yapacağınız uygulamalarda plastik eldiven kullanmasınızı tavsiye edebiliriz.

1-Sıcak sabunlu su ile Japon yapıştırıcı temizleme

Tutkalı ıslatın. Sıcak, sabunlu su tutkalı elinizden çıkarmak için yeterli olabilir. Bir kaseyi ılık suyla doldurun ve yaklaşık 1 çorba kaşığı (15 ml) yumuşak sabun ekleyin. Japon yapıştırıcı bulaşmış alanı 30 ila 60 saniye ıslatın, daha sonra yumuşatılmış tutkalı soymaya çalışın.

2-Aseton ile Japon yapıştırıcı temizleme

Aseton kullanın. Bu yöntem, daha sert cilt tiplerine sahip olanlar için en iyi yöntemdir. Hassas bir cilde sahip olanlar bu yöntemi tahriş edici veya kurutucu bulabilir. Ayrıca cildinizde açık yara veya açılmaya müsait yeni kapanmış bir yara var ise bu yöntem sizin için uygun olmaya bilir.

  • İçinde aseton barındıran bir oje çıkarıcı işinizi görecektir. Hemen hemen her evde bulabileceğiniz bir ürün olmasıda işinizi kolaylaştıracaktır.
  • Japon yapıştırıcının olduğu bölgeye aseton uygulayın. Bir parmağınız yada asetonu emerek etkisini arttıracak bir bez parçası ile yavaş yavaş bölgeyi ovalayın. Aseton siyanoakrilat bileşenini (japon yapıştırıcı) çözümleyerek cildiniz ile kurduğu bağları çözmeye başlayacaktır. Cildinize zarar vermeden yavaş ve yumuşak hareketler ile çözülmüş japon yapıştırıcıyı cildinizden çıkarın.

Uyarı: Bu işlem esnasında pamuk kullanmayınız. Pamuk süper yapıştırıcı ile reaksiyona girerek istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarabilir.. 

3- Margarin yada sıvı yağ kullanarak japon yapıştırıcı temizleme

Bir miktar margarini japon yapıştırıcı bulaşmış olan bölgeye masaj yapar gibi yedirin. Margarin yerine zeytinyağıda kullanabilirsiniz. Bu masaj işlemi ile japon yapıştırıcı yumuşayarak cildiniz ile arasındaki bağları gevşetmeye başlayacaktır. Cildinize zarar vermeden dikkatli bir biçimde japon yapıştırıcıyı cildinizden temizleyin.

Uyarı: Bu işlem esnasında gres yağı kullanmayınız. Gres yağı süper yapıştırıcı ile reaksiyona girerek istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarabilir.. 

4- Çamaşır deterjanı kullanarak japon yapıştırıcı temizleme

Sıvı deterjan (herhangi bir markanı olabilir) sıcak su ile karıştırın. Tutkalları parmaklarınız gibi küçük bir alandan çıkaracaksanız, bir fincandaki sıcak suyla birlikte bir 1/4 fincan çamaşır deterjanı yeterli olacaktır. Tutkalın kalın bandını gevşetmek için yaklaşık 20 dakika süre ile işlemi uygulayın. 

5- Tuz macunu kullanarak japon yapıştırıcı temizleme

Tuz ve sudan yapılan bir macun, yapıştırıcıyı kazımak için yeterince aşındırıcı olabilir. Elinize iki çorba kaşığı (30 ml) tuz koyun.

  • Bir macun haline getirmek için tuza biraz su koyun.
  • Macunu elinize yaklaşık 30 ila 60 saniye kadar sürün.
  • Biraz durulayın.
  • Su eklemeden sürtünmeye devam edin.
  • Tuz dağılıncaya kadar tekrarlayın. Umarız tutkal temizlenmiştir. 

Önemli NotJapon yapıştırcı çözücü maddelerin aynı zamanda cildinize zarar verebilecek maddeler olabileceğini göz ardı etmeyiniz. Yapacağınız uygulamalarda cildinizin verdiği reaksiyonları dikkatle takip ederek uygulamalara devam ediniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu