Buy Best Rolex Replica Watches Watches accept paypal
Karadağ da şirket kurmak ! - Ankara Şehir Portalı
Genel

Karadağ da şirket kurmak !

Euro ile Kira

Türklerin ve farklı ülkelerden bir çok insanın son zamanlarda oldukça ilgi gösterdiği Karadağ’da şirket kurmaktan bahsediyoruz bu yazımızda sürekli değişen kurallarla yazımız güncellenecektir, bu nedenle zaman zaman kontrol etmenizi öneririz. 

Karadağ’da oturma izni almanın en uygun yolu tabii ki iş kurmak ama belli maliyetler gerektiriyor ve 5 yıllık bir plan, eğer kendinizi bu B planına hazır görüyorsanız bence vakit kaybetmeden kendi işinizi kurmalı ve oturma izni almalısınız.

Devlet yabancı yatırımcıya kapılarını sonuna kadar açmış durumda.

Karadağ da şirket kurma maliyeti ne kadardır?

Karadağ’da şirket kurmanın maliyetleri hakkında çok fazla soru alıyoruz, bu konu doğal olarak değişiyor, şirket kurmak için gereken belgeler ve prosedürler sürekli değişiyor ve bu da ilgili maliyetleri etkiliyor. 

Şu anda güvenilir şirketler 2000 € ‘dan başlayan fiyatlar sunuyor. Bu fiyat tüm evrakların hazırlanmasını ve danışman ücretini içeren ortalama bir fiyattır.Bu fiyatın altında fiyat verenlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz çünkü evrakların olmaması durumunda ileride geri dönüşü olmayan kayıplar meydana gelebilir. 

Karadağ’da iş kurmanın maliyeti, ülke AB sürecine yaklaştıkça sürekli değişen yasalar nedeniyle artıyor.

Peki Bugün Şirket Kurmaya Karar Verdik Neler Yapmalıyız ?

Şirket kurmaya karar verdiyseniz, önce sizlere küçük bir tüyo veriyoruz

En popüleri vekaletname ile şirket kurmak… 

O zaman iki başlık halinde Karadağ da vekaletname ile yada vekaletnamesiz şirket nasıl kurulur ? Bundan bahsedelim.

Karadağ’da vekaletname ile şirket kuruluşu

Vekaletname ile şirket kurarken sadece 2 iş günü Karadağ’da kalmak yeterlidir, şirketiniz siz gelmeden önce tam olarak kurulur.buraya sadece oturum kartı başvurusu için “poliste fotoğraf çekimine” gelmeniz yeterli olacaktır. kaynak: https://karadagsirketkurma.com/ karadağ şirket kurmak

Karadağ’da vekalet ile şirket kurmak güvenli mi ?

Karadağ’da vekaletname ile şirket kurduğumuz da, aldığınız vekaletnamenin çok açık ve sınırlı olduğu, özellikle sınırlı bir süre için ve sadece belirli bir şirket kurmak için kullanılabileceği çok açık ve nettir. ve başka bir amaçla kullanılamaz, bu nedenle verdiğiniz yetki başka bir amaçla kullanılamaz.

Karadağ da Şirket Kurmak İçin Gerekli Evraklar nelerdir?

Karadağ’da şirket kurmak istiyorsanız önce oraya gitmelisiniz. Elbette Karadağ’a gitmeden önce Türkiye’den bazı evrakların alınması gerekiyor. Aşağıdaki belgeleri aldıktan sonra Türkiye’de artık bir işiniz yoktur.

 • Kaymakamlıktan sabıka kaydı
 • Noter Onaylı Pasaportun Resimli kısmının  fotokopisi
 • Noter Onaylı nüfus sureti
 • Noter Onaylı Diploma Fotokopisi(Bu zorunlu değil, ama yanınızda bulunsun)
 • Türkiye ikametgah belgesi( Zorunlu değil ama lazım olur ileride)
 • Biometrik Fotoğraf (Burda çektirmeniz daha avantajlı olacaktır)

Yukarıda yazılı olanların ilk üçü apostilli olmalıdır. Yani başka bir ülkede bu belgeleri yasal olarak kullanmanıza izin veren bir izin belgesini valilikten alabilirsiniz. Tabii ki tüm evrakları apostil ile kaydettirmenizi tavsiye ederiz. Dediğimiz gibi işinizi kontrol edin ilerde sorun çıkmasın. Yukarıda yazdığım belgeler dışında hiçbir şeye ihtiyacınız yok.

Karadağ da Şirket Kurmanın Avantajları nelerdir?

 • Turizm de dünya üzerinde en hızlı büyüyen ülke.
 • Yabancı yatırımcı ile yerli yatırımcı arasında hukuki yönden hiç bir fark yok.
 • Devlete ait olan bir araziyi gidip kolaylıkla kiralayabilirsiniz. Kira ücretleri ise inanılmaz düşük.
 • Karadağ 2021 yılında AB üyesi ülke olacak. Avrupa Birliğine girdiği zaman diğer Avrupa ülkelerinde serbest dolaşım hakkı kazanmış olursunuz. Yani Schengen vizesi sahibi olmuş olursunuz.
 • Ülke de her yıl oturum izninizi yenilemeniz gerekiyor.5 yıl sonunda süresiz olarak oturum izni verilir size.Sonrasında ise vatandaşlık başvuruşu yaparak Karadağ vatandaşı olabilirsiniz.
 • Karadağ Avrupa’nın merkezinde yer alan bir ülkedir. Tüm büyük şehirlere uçakla 1-2 saatlik mesafede yer almaktadır.
 • Dükkan kiraları Türkiye’ye göre oldukça ucuz bir ülkedir.Podgorica da şehrin merkezinde aylık 300 Euro’ya bir dükkan kiralayabilirsiniz.
 • Karadağ da insanlar ticaret yapmaktan hoşlanmıyorlar. Hatta bana bizim insanlarımız biraz tembel diyenler dahi oldu.Bu nedenle ticari yönden oldukça fırsatlar var.
 • Karadağ da bürokratik işlemler oldukça kısa sürüyor. Devlet ülkeye yatırım çekmek için kolaylıklar sağlıyor.
 • İşçilik maliyetleri oldukça ucuz bir ülkedir.Asgari ücret güncel olarak 200 Euro dur.Ancak ortalma insanlar 250 Euro’ya çalışmaktadır.
 • En çok yatırımcı sırasıyla İtalya, Rusya, Avusturya, Norveç, Slovenya ve Macaristan’dan gelmektedir.
 • Şirketiniz aktif olsun, iş yapmasanız bile oturum izniniz devam eder.

Karadağ da şirket kurmak isteyenler için, öncelikle mükemmel fırsatlar olduğunu belirteyim.İnsanlar gerçekten çalışmayı sevmiyor.Günde sadece 8 saat çalışıp geri kalan vakti kendilerine ayırıyorlar.Yani bir nevi tüketim topluluğu diyebiliriz.Bu nedenle yatırımcıların çoğu yabancı.Devlette bunu bildiği için yabancı yatırımcıya kapılarını sonuna kadar açmış durumda.

Podgorica ve Niksic Karadağ’ın en kalabalık iki şehri.Bu iki şehirde iş hayatı 4 mevsimde aktif.Budva, Tivat, Bar, Kotor gibi şehirlerde en fazla 4-5 ay iş yapabilirsiniz.Bana göre Karadağ da şirket kurmak için en ideal yer Podgorica. İşletme maliyetleri diğer saydığım yerlere göre çok ucuz.En meşhur caddesi olan Hercegovacka caddesinde kiralar 200 Euro ile 800 Euro arası değişiyor.Bu cadde de genelde ya yemek ya da içki üzerine işletmeler bulabilirsiniz.Yemek konusunda ise bizim yanımızdan geçemezler diyebilirim.Aşçılığınız varsa yapabilirim diyorsanız mutlaka tavsiye ederim.Podgorica da sadece 1 tane dönerci gördüm.O da tıklım tıklım.Bir de kar marjını anlatayım size.Etin kilosu 4 Euro Podgorica da.Bir dürüm döner ise 3,5 Euro.Yani insan hizmet sektörü oldukça kazançlı.

Mesela size taksilerden örnek vereyim.Araba fiyatları ve benzin fiyatları bizden ucuz bir ülke.Taksi plakası da bizden ucuz.Ama düşünün taksi ücretleri bizim ülkeye göre 2 misli.Yani burada kazanan taksi şöförü.İşin özeti yaptığınız işin hakkını alıyorsunuz bu ülkede.İnsan emeği gerçekten değerli.

İçkili bir mekan mı açacaksınız.Bizde ki gibi öyle evrak derdine girmenize gerek yok.Belediye’ye gidip bildirimde bulunmanız yeterli.Bu nedenle hemen hemen her yerde içki bulabilirsiniz.Normal gazete bayileri bile içki satıyor.Tabi bu konuda tercih size kalmış.

Kaynak: Karadağ Şirket Kurmak sitesi https://karadagsirketkurma.com/

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu