Buy Best Rolex Replica Watches Watches accept paypal
Katar : Doha Hamad Uluslararası Havalimanı - Ankara Şehir Portalı
Gez Gör

Katar : Doha Hamad Uluslararası Havalimanı

Euro ile Kira

Table of Contents

Katar

Katar’dan herkese merhaba. Size bu yazımda Doha Hamad Uluslararası Havalimanı ‘nı anlatacağım. Qatar Airways ile Bangkok’tan yola çıktım. Uçağım yaklaşık 7 saatlik uzun ve zor bir yolculuktan sonra Doha Havalimanı’na indi. Gece havalimanına indiğimde ortalık çok sessizdi. Havalimanını boş zannettim ama boş değildi. İndiğiniz anda transfer (transfers) ve varış (arrivals) tabelalarını göreceksiniz. Ben doğal olarak transfer işaretini takip ederek yürümeye başladım. Beş dakika sonra tekrar bavul ve üst aramasından geçirildim. Uçaktan indiğimiz halde tekrar yanımızdaki el çantalarımızın, üstümüzün aranması bana biraz garip geldi. Güvenlik önlemleri oldukça sıkı uygulanıyordu.

Doha Hamad Uluslararası Havalimanı

Doha

On dakikalık yürüyüşten sonra büyük bir açık alana, salona geldim. Burada sarı renkli, büyük ve sevimli bir oyuncak vardı. Bu oyuncak ayı oldukça büyüktü. Hamad Uluslararası Havalimanı’na oldukça farklı bir embiyans katmış. Bu sarı oyuncağın hemen sol tarafına doğru çocukların zaman geçirmesi için büyük kahverengi bir oyuncak göreceksiniz. Çocuk oyun alanı diyebileceğimiz bu alanın hemen yanında televizyon alanı ve bedava internet kullanabileceğiniz alan göreceksiniz. Televizyon alanı içinde yatarak televizyon seyretme şansınız var. Hatta isterseniz uyuyabilirsiniz. Yine bu alana yakın aile odası var İsterseniz bu adada ailece dinlenebilir hatta uyuyabilirsiniz. Bu bölüm yolculara güzel bir konfor sunuyor.

Doha Havalimanı’nda Bulunan Oyuncak
Doha Hamad Uluslarası Havalimanı Çocuk Eğlence Bölümü
Doha Havalimanı Televizyon Bölümü

Havalimanı çok büyük hatta bazı bölümlere raylı sistemle gidiyorsunuz. Yemek alanının nerede olduğunu merak ediyordum. Birkaç görevliye yemek alanının (food court) nerede olduğunu sordum. Onlar da bana tarif ettiler. İlk girişteki büyük salonun sağ tarafına doğru yürümeye başladım. Food Court işaretlerini izleyerek birkaç dakika içinde restoranları buldum. Değişik Katar Yemekleri vardı. Fiyatları biraz yüksekti. Fikir sahibi olmanız için size yemek alanında bulunan restoranların isimlerini, burada bulunan yemekleri yanlarında fiyatlarla birlikte yazıyorum.

Doha Hamad Havalanı Food Court

Restoran İsmi          Yemek İsmi                                    Fiyat

Azka                        Biryani Chicken                             52,00 Katar Riyali
Azka                        Beef Kofte With Rice                     56,00 Katar Riyali
Azka                        Lamb Macboos                              69,00 Katar Riyali
Yumcha                   Chicken Yakitori                               9,00 Katar Riyali
Yumcha                   Korean Chicken With Rice             52,00 Katar Riyali
Negroni                   Stromboli Turkey Cheese               32,00 Katar Riyali
Negroni                   Mediterranean Pizza                       28,00 Katar Riyali
Negroni                   Strawberry Banana                         25,00 Katar Riyali
Negroni                   Fresh Orange Juice                        23,00 Katar Riyali
Red Mango             Baklava Pisctachio                          32,00 Katar Riyali
Red Mango             Cheese Croissant                            15,00 Katar Riyali

Karnım aç olmadığı için yemek yemedim. Eğer yolunuz bir gün Doha Hamad Uluslararası Havalimanı‘na düşerse bu yemeklere bir göz gezdirirsiniz. Bu yemek salonunda bir süre oturup internete bağlandım. Havalimanının diğer yerlerinde internet iyi çekmiyor ama Food Court alanında restoranların yanında internet iyi çekiyor. Burada bir süre internette zaman geçirdim.

Daha sonra tuvaleti buldum. Tuvaletler gayet temiz ve büyüktü. Çok güzel bir koku vardı. Bu kadar hoş kokan bir tuvalet hayatımda çok az gördüm diyebilirim. Tuvalet temizliği bakımında Hamad Havalimanı gerçekten iyi not alabilecek bir yer.

Doha Havalimanı içinde biraz daha dolaşmaya başladığımda büyük hatta dev gibi bir oyuncak daha gördüm. Pinokyo’ya benziyordu. Onun da fotoğrafını size göstermek istedim.

Doha Hamad Uluslarası Havalanı

Zaman gelmişti. Qatar Airways ‘in İstanbul uçağı E terminalinden kalkacaktı. İşaretleri izlemeye başladım. E terminaline gitmek için trene bindim. İki dakika sonra indim. Yine E terminali işaretlerini izleyerek bekleme salonuna geldim. Burada bir süre daha bekledikten sonra İstanbul uçağına bindim.

Doha Hamad Havalimanı Raylı Sistem

Sonuç olarak Doha Hamad UluslarasI Havalimanı çok büyük ve modern bir havalimanı. Benim gözüme fazla hediyelik eşya dükkanı çarpmadı. Eğer hediyelik eşya alacaksınız deve figürlü ve farklı şekillerde hediyelik eşya bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu