Ankara Firma Rehberi

Mesir Macunu Satış Merkezi Çankaya Ankara Adres ve Telefon Bilgileri:031244****

Ankara’da Yiyecek ve İçecek / Şekerleme / Şeker sektöründe faaliyet gösteren Mesir Macunu Satış Merkezi firmasının; Adres, telefon ve diğer iletişim bilgileri Ankara firma rehberi sayfamızda yer almaktadır. Çankaya / Ankara / Türkiye’de faaliyet gösteren Mesir Macunu Satış Merkezi, mesir macunu – osmanlı macunu ‘i tedarik etmek amacıyla sizlere hizmet sunmaktadır. Mesir Macunu Satış Merkezi ile ilgili detaylı bilgi, aşağıda yer almaktadır..

Firma Yetkilisi: botanik ecza

Firma Lokasyonu: Çankaya / Ankara / Türkiye

Firma Adresi: Ceyhun Atıf Kansu Caddesi No:137 Balgat/Çankaya

Firma Telefon: 03124444996

Web Sitesi: http://www.mesir-macunu.net/

Firma Sektörü: Yiyecek ve İçecek / Şekerleme / Şeker

Ana Ürünler: mesir macunu – osmanlı macunu


Mesir macunu 41 farklı bileşenin oluşturduğu ve tamamı doğal bileşenlerden oluşan, ilk olarak Osmanlı İmparatorluğunda kullanılan, yöremize ve kültürümüze özel bir bitkisel gıda takviyesidir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde Ayşe Hafsa Sultanın hastalığında kullanılan, sonrasında da halkın yoğun ilgisi üzerine halka da dağıtılmaya başlanan mesir macununun hikayesi yazılı kaynaklar ve halkın tecrübeleri ile günümüze kadar gelmiştir.

 

Osmanlı imparatorluğu dönemindeki hekimler tarafından tamamen doğal baharat ve şifalı otlarla formüle edilen mesir macunun içindekiler, kullanan kişiyi fiziksel açıdan güçlendirmeyi hedeflemektedir. Mesir macunu nasıl yapılır sorusunu soran halka tarifini anlatan dönemin hekimlerinin sayesinde Mesir macunu günümüze kadar gelmiş ve evde de yapılabilen bir ürün halini almıştır. Mesir macununun faydaları ise saymakla bitmemektedir ve özellikle cinsel gücün arttırılmasına yardımcı olabildiği söylenmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu