Kısa Bilgi

Netflix Nedir? Nasıl Üye Olunur?

Netflix Nedir?

Netflix çoğu insanın hayatında yer almaktadır. Netflix, dünyada bulunan en büyük film ve televizyon içerik kanalıdır. 1997 yılında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde kurulan sistem 8 sene içerisinde ABD’deki evlerin yarsına girmeyi başardı. 2007 senesinde online medyaya geçip daha sonrasında Kanada, Latin Amerika, sonra Avustralya, Yeni Zelanda, Avrupa ve Japonya dünyasına girmiştir. Televizyon, kişisel bilgisayar, telefon, tablet ve oyun konsolu gibi internete bağlanılan her cihazdan Netflix’e giriş yapmanız mümkündür.

Netflix Nedir

Kendisinin üretmiş olduğu yeni içerikleriyle beraber hepsini bir arada yayımlayıp sektörde alışık olunmayan bir yeniliğe imzanı atmış oldu. Böylelikle de dizi için her hafta bekleme derdi olmadan istediğiniz süre zarfında izleme avantajı sağlıyor.

Netflix ülkemizde hizmete girdikten sonra ülkemizdeki kullanıcıların geneli ünlü yerli, yabancı diziler, film ve belgesellere Türkçe altyazı ve dublaj seçenekleri ile kolay bir şekilde erişebiliyorlar. Bunun dışında TL ödeme seçeneğiyle beraber her geçen günde yeni Türkçe içerikler uygulamanın içerisinde çoğalmaktadır.

Netflix’in Avantajları

Netflix’in avantajlarına gelecek olursak yasal ve kullanımı çok kolay olan bir sistemdir. Cihaz türü fark etmeksizin istediğiniz cihazda izleme seçeneğiniz bulunuyor. Ekonomik paketleriyle beraber veri kullanımı konusunda da yardımcı olmaktadır. Ayrıca sistemi denemeniz içinde sizlere 1 aylık ücretsiz deneme hakkı sunuluyor. Bu da uygulamayı satın almadan önce deneyip görmenizi sağlıyor.

Netflix sitesinden dizi ya da film izlediğiniz zaman yasal olmayan sitelerde karşılaşmış olduğun virüs tehlikeleriyle karşılaşmazsınız. Kullanımı oldukça kolay olan ve sevdiğiniz film ve dizileri bulmanıza olanak sağlayan, dilediğiniz zaman durdurarak daha sonrasında farklı bir cihaz bile olsa kalmış olduğunuz yerden devam edebilmektesiniz.

Netflix Nasıl Açılır

Aylık olarak 15.99 TL’den başlayan abonelikleriyle sisteme erişmeniz mümkündür. En önemlisi ise ilk ay ücretsiz bir şekilde sizlere verilmektedir. Daha sonrasında eğer istemezseniz ekstra bir ücret ödemeyip, üyeliğinizi iptal ettirebilmektesiniz. Daha hesaplı olsun diyorsanız da birkaç arkadaşınızla birlikte ortaklaşa hesap alabilirsiniz. Temel, standart ve özel paket çeşitleri mevcuttur. Eğer özel paketiniz varsa yayınları Ultra Hd olarak izleyebilirsiniz.

Telefondan streaming yapacağınız zaman veri kullanımında endişe etmenize de gerek kalmayacaktır. Netflix görüntü kalitesi olarak yüksek, standart ve düşük ayarları sunmaktadır. Bu şekilde de gerektiği zaman saat başında daha az GB harcanacağından emin olabilirsiniz.

Bir diziyi bitirdikten sonra eğer aklınızda herhangi bir şey yoksa bu noktada Netflix araya girmekte. Netflix geliştirmiş olduğu algortimalar ve yapay zekası sayesinde kullanıcılarının geçmiş verisine bakarak kişiye özel içerik önerisi sunmaktadır.

Netflix’e netflix.com.tr adresinden üye olabilirsiniz. İnternet sitesindeki üyelik formunu doldurarak kolayca üye olabilirsiniz. Daha sonra isterseniz üyeliğinizi taahhütsüz olarak sonlandırabilirsiniz. Eğer televizyonda Netflix seyretmek istiyorsanız aşağıdaki sistemlerden birisine sahip olmanız gerekiyor.

Blu-ray oynatıcı, Apple TV, Chromecast, Xbox One/360, Playstation 3/4, Smart TV

Eğer cep telefonundan seyretmek istiyorsanız gerekli sistemler: IOS sahibi telefon ve tabletler, Android sahibi telefon ve tabletler ve Windows işletim sistemi sahibi telefon, tabletler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu