Ankara Tüp Bebek Merkezleri

Novaart Tüp Bebek Merkezi Ankara

Novaart Tüp Bebek Merkezi Ankara / Novaart Tüp Bebek Merkezi

Novaart Tüp Bebek Merkezi Ankara Adres: Çukurambar Mah.  1425. Cad,  Fildişi Evleri, No:26/B, 06510 Çukurambar/ANKARA, Türkiye

Novaart Tüp Bebek Merkezi Ankara Telefon: +90 312 2204020 Numarayı Tıklayarak Arama Yapabilirsiniz

Novaart Tüp Bebek Merkezi Ankara Faks Numarası: +90 312 2204455

Novaart Tüp Bebek Merkezi Ankara E-Posta Adresi: [email protected]

Prof.Dr.Mehmet Erdem : [email protected]
Prof.Dr.Ahmet Erdem : [email protected]
Op.Dr.İlknur Mutlu : [email protected]

 

UYGULANAN TANI VE TEDAVİ İŞLEMLERİ
NOVAART TÜP BEBEK MERKEZİ aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmektedir.

 • IVF (tüp bebek)
 • ICSI (mikroinjeksiyon)
 • İnseminasyon (aşılama)
 • Ovulasyon indüksiyonu
 • Spermogram, sperm yıkama
 • Vitrifikasyon yöntemiyle sperm ve embryo dondurma
 • Assisted Hatching
 • Ürolojik inceleme ve danışma
 • Mikro TESE ile sperm arama
 • Eşlerde ve embryolarda genetik incelemeler (PGD-CGH)
 • Genetik danışma
 • Gebelik şansını arttırıcı ek tedavi ve uygulamalar
 • Ofis histeroskopi
 • Laparoskopi
 • İmmünolojik ve pıhtılaşma testleri ve tedavileri
 • Tüp bebek başarısızlıkları ve tekrarlayan düşüklerde detaylı inceleme ve başarıyı arttıran uygulamalar
 • Gebeliklerin tarafımızdan 4 boyutlu ultrason ile yakın şekilde takip edilmesi, genetik incelemelerin (ikili, üçlü, dörtlü tarama testleri ve amniosentez) yapılması, doğum planlaması

Özetle merkezimize girişinizden itibaren bebeğinizi kucağınıza alana kadar modern tıbbın tüm olanaklarını titizlikle uyguluyor ve anne-baba-bebek fotoğrafını görmek ve mutluluğunuza ortak olmak amacıyla çalışıyoruz.

NOVAART , tüm tüp bebek uygulamaları dışında, adet düzensizlikleri, polikistik over, yumurtalık kistleri, myomlar, jinekolojik kanser taramaları gibi her türlü jinekolojik (kadın hastalıkları) sorunlarınızda danışabileceğiniz ve sorununuza tıbbi ve cerrahi çözümlerin üretileceği bir merkezdir.

İNTRAUTERİN İNSEMİNASYON (AŞILAMA)

Sperm parametrelerinde hafif bozuklukla birlikte olan erkek infertilitesi, nedeni açıklanamayan infertilite ve 1.-2. evre endometriozis gibi infertilite olgularında uygulanan aşılama tedavisinde, alınan spermler yıkanıp hareketli olanları konsantre edildikten sonra yumurtlamanın olduğu gün rahim içine yerleştirilir. Burada amaç, bir veya tercihen 2-3 yumurta geliştirip, çatlatma iğnesi vurulduktan sonra, bu yumurtaların fallop tüplerinde olabildiğince çok spermle karşılaşmalarını sağlamaktır. Bu şekilde gebelik şansı arttırılmaya çalışılır.İleri kadın yaşı (38 üzeri), uzun infertilite süresi (7-8 yıl ve üzeri), düşük over rezervi durumlarında gebelik başarısı çok düşük olacağından aşılama ile zaman kaybedilmeyip, tüp bebek uygulanması daha doğru olacaktır. Yumurta ve spermin birleşmesi tüplerde gerçekleşeceğinden, en az bir tüpün açık olduğunun HSG filmi veya laparoskopi ile gösterilmesi aşılama öncesi gereklidir.YÖNTEM: Aşılama yapılacak kadında önce hap (klomen, serofen) veya iğne (gonal-f, puregon, menogon, merional) ile yumurtalıklar uyarılır. Burada amaç birden fazla yumurta elde etmektir. Ancak dörtten fazla folikül (yumurta içeren sıvı dolu kesecikler) oluştuğunda çoğul gebelik için çift bilgilendirilmeli ve o ay için tedavi iptali düşünülmeli yada tedavi tüp bebeğe çevrilmelidir. Yumurta büyüme aşamasından sonra çatlatma iğnesi (pregnyl, ovitrel) vurulur ve iğneden ortalama 36 saat sonra yıkanmış, konsantre edilmiş spermler yumuşak bir kateterle rahim içine enjekte edilir. İşlem basit ve ağrısızdır.GEBELİK ORANI: Kısa bir dinlenme sonrası eve gönderilen çift, en optimal şartlarda bile ortalama %15 kadar gebelik şansları olduğu konusunda bilgilendirilmelidir. Bu oran kadın yaşı, infertilite süresi, erkekte sperm probleminin varlığı ve şiddeti, tüplerin açık ve fonksiyonunun normal olması gibi faktörlere bağlıdır. Aşılama en fazla 3-4 kez yapılmalı, gebelik olmazsa tüp bebek uygulanmalıdır. Özellikle kadın yaşı 38 üzerinde, over rezervi düşük veya hareketli sperm sayısı 5 milyon/ml altında olduğunda tüp bebek uygulaması önerilmelidir.

Novaart Tüp Bebek Merkezi

Novaart Tüp Bebek Merkezi Ankara ve Novaart Tüp Bebek Merkezi adres ve telefon bilgileri yukarıdaki gibidir. Eğer yukarıda yer alan Novaart Tüp Bebek Merkezi Ankara ve Novaart Tüp Bebek Merkezi iletişim bilgilerinde bir hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu