Ankara Tüp Bebek Merkezleri

Op Dr Esra Çabuk Cömert – Ankara Tüp Bebek Tedavisi / Ankara Kızlık Zarı Dikimi

Op Dr Esra Çabuk Cömert – Ankara Tüp Bebek Tedavisi / Ankara Kızlık Zarı Dikimi

Op Dr Esra Çabuk Cömert Adres: Beştepe Mah. Neorama İş Merkezi,  No:13, A Blok, Kapı No:78, 06680 Çankaya/ANKARA, Türkiye

Od Dr Esra Çabuk Cömert Telefon: +90 506 2935279 Numarayı Tıklayarak Arama Yapabilirsiniz

Op Dr Esra Çabuk Cömert Alternatif Telefon: +90 533 0472790

Op Dr Esra Çabuk Cömert E-Posta Adresi: [email protected]

Çalışma Saatleri :
Pazartesi – Cuma 09:30 ile 18:30 Cumartesi 09:30 ile 16.00
Kısırlıkta Etkili Yöntem Tüp Bebek

Normal yollarla çocuk sahibi olamayan çiftlerin alternatif üretme yöntemlerini tercih etmesi gerekir. Özellikle 1 yıl boyunca korunmasız olarak cinsel ilişkiye giren çiftler, çocuk sahibi olamıyorsa kısırlıktan söz edilebilir ve bu tür durumlarda kısırlık için tedavi alınması şarttır. Farklı etkenlere bağlı olarak yaşanabilen bu durumda kişilerin iyi bir merkezden alacağı destek, sorunsuz bir şekilde hamileliğin başlamasını sağlayabilir. Bazen sebepler çok basit ve çözülebilir olduğu gibi bazen çok daha karmaşık olabilir. Sebebi her ne olursa olsun kişilerin bu konuda yapması gereken en önemli şey, iyi bir sağlık merkezinde bütün bir tedavi almaktır. Uzman tarafından yapılacak incelemeler ile birlikte kısırlık ve kısırlığa bağlı bir sorunun olup olmadığı kontrol edilir. Yapılacak kontroller sonrasında ise kişiler için uygun bir tedavi yöntemi belirlenerek çocuk sahibi olunabilmesi adına adımlar atılır.

Bu aşamada kısırlık tespit edilirse öncelikli olarak bu sorunun aşılması hedeflenir. Eğer kısırlık tamamen ortadan kaldırılamıyorsa, tüp bebek tedavi yöntemine geçiş yapılır ve böylece hamilelikteki şans daha da arttırılabilir. Türkiye genelinde pek çok merkezde sunulan bu hizmetler, kişilerin sorunsuz bir şekilde destek almasını sağladığı gibi siz de çevrenizdeki iyi merkezlerden bu konuda yardım alarak çocuk sahibi olma hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kısırlıkta Tüp Bebek İle Çocuk Sahibi Olunabilir Mi?

Kısır olan çoğu kişi ve çift gibi en çok merak edilen konuların başında çocuk sahibi olma ihtimalinin olup olmadığıdır. Günümüzde kısır olduğu halde tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olan pek çok çift vardır ve doğal yollarla hamile kalınmasa da tıbbi müdahaleler ile birlikte tüp bebek sayesinde çocuk sahibi olunabilir. Bu nedenle kişilerin yapacağı işlemlerde destek alması adına iyi bir merkezi tercih etmesi gerekir. Bu merkezler aracılığı ile kişilerin sağlık sorunlarını çözmesi söz konusu olduğu gibi düşük şanslarda dahi kişilerin çocuk sahibi olabilmesi mümkün olacaktır.

Görüldüğü üzere kısırlık, mevcut tıbbi hizmetler sayesinde çocuk sahibi olmada büyük bir engel değildir. Doğru tedavi ve uzmanlar ile birlikte kişiler kolay bir şekilde destek sağlayabilir. Türkiye’de çok fazla merkez olsa da kişilerin özellikle seçim aşamasında dikkat etmesi gerekir. Online olarak yapacakları araştırmalar ve incelemeler kişilerin merkez seçiminde en büyük yardımcılarından birisi olacaktır.

Türkiye’de kısırlık ve hamileliğe engel olan diğer sorunları yaşayan çift sayısı çok fazla olduğu gibi benzer kişilerin aldığı tedavileri, sonuçların nasıl olduğunu incelemek de internet aracılığı ile mümkündür. Merkezlerin değerlendirilmesi bu tip veriler sayesinde çok daha kolay olacağı gibi doğru karar verilmesinde de büyük bir yardım sağlayacaktır.

Tüp bebek tedavisinde dikkat edilmesi gereken şeylerin başında tedavideki prosedürler önceliklidir. Öyle ki uzman hekim tarafından yapılacak kontroller ile birlikte çiftlerin neler yapması ve neler yapmaması gerektiği detaylı olarak aktarılır. Bu nedenle de çiftlerin yüksek şans oranına sahip olabilmek adına bu uyarılara dikkat ederek beslenmesinden sporuna kadar her şeyi yerine getirmesi gerekmektedir. Normal yollar ile çocuk sahibi olamayan çiftlerin bu alternatif yöntemler son şansı olacağı gibi prosedürlere uygun bir şekilde yapılacak tedavi ile bu konuda başarıya ulaşılabilir.

Büyük bir özlem ile beklenen bebek için belirtildiği gibi planlara ve uyarılara dikkat etmek tüp bebek tedavilerini tekrarlamayı önceleyeceği gibi ilk denemelerde yüksek başarı ve olumlu sonucun alınmasını sağlar. Bu bakımdan tedaviye başlamadan önce çiftlerin bu konuda kararlı olması ve ilk gün itibari ile sonuca odaklanması gerekmektedir.

Ankara Tüp Bebek Fırsatı 

Tüp bebek konusunda kişilerin Ankara’yı değerlendirmesi gerekir. Öyle ki bölgede binlerce kişiye hizmet veren Esra Çabuk Cömert, bu alanda kendini kanıtlamayı başarmış ve pek çok kişinin de yeni umudu olmuştur. Ankara tüp bebek konusunda akla ilk gelen seçeneklerden birisi olan Esra Çabuk Cömert’i siz de tercih edebilirsiniz.

Tüp Bebek Başarı Oranı Nedir?
Gelişen tedavi teknolojileri ile 30 yaş altı çiftlerde %60’ın üzerinde başarı oranı sağlanmaktadır.
Kısır Çiftler Bebek Sahibi Olabilir mi?
Uygun tedavi yöntemi ile kısır çiftler de bebek sahibi olabilir.
Tüp Bebek Tedavisinde Yaş Sınırı Var mıdır?
Herhangi bir yaş sınırı yoktur ancak başarı yaş ile ters orantılıdır.
Tüp Bebek Yaş İlerdikçe Başarı Oranı Düşer mi?
İstatistiklere göre 35 yaş ve üzeri çiftlerde başarı oranı %30’lara kadar düşmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi Ankara

Kızlık zarı uygulanan özel bir teknik ile bütünlüğü yeniden sağlanabilen bir dokudur. Herhangi bir nedenle bütünlüğü bozulan kızlık zarı dikimi ankara içerisinde gerçekleştirilebilen bir uygulamadır. Anatomik olarak rahim bölgesinde bulunan bu doku son derece ince bir yapıya sahiptir. Günümüzde kızlık zarı olarak adlandırılan bu dokunun yeniden bütünlüğünün sağlanması kısa süren bir cerrahi müdahale ile mümkün hale geldi.

Kızlık Zarı (Hymen) Nedir?

Kızlık zarı vajinanın giriş kısmında, yaklaşık 1 ila 2 cm içerisinde bulunan bir dokudur. İç bölgede bulunan bir dokunun kıvrılması ile oluşan kızlık zarının kalınlığı yaklaşık 2 ila 3 mm olduğundan kolaylıkla bütünlüğü bozulabilir. Artık ankara kızlık zarı dikimi fiyatları 2019 yılında daha makul bir seviyeye gerilediğinden minimum bir ödeme ile bu cerrahi müdahalenin gerçekleştirilmesi mümkün olabilir. Bu doku her ne kadar halk arasında zar olarak tabir edilse de aslında bir zar değildir.

Kız bebeklerin anne karnındayken genital organları gebeliğin yaklaşık 7. Haftasından sonra oluşmaya başlar. Bu evrede kız bebeklerde genital duvarlar ayrışmaya başlar ve dış dudak ile iç dudak olarak tabir edilen labia major dokusu ile labia minör dokusu oluşur. Bu ayrışma esnasında arada ince bir doku kalır. Bu mukozal doku kızlık zarı olarak tabir edilen hymen dokusudur.

Kızlık Zarı Dışarıdan Görülür mü?

Dışarıdan bakıldığında kızlık zarı dokusunun görülmesi mümkün olmaz. Ancak bir kadın doğum hekimi tarafından gerçekleştirilen kızlık zarı muayenesi ile bu doku görülebilir. Bu muayene esnasında kızlık zarının görülebilmesi için labia majör ve labia minör dokularının ayrılması gerekir. Bu nedenle mutlaka bir hekim tarafından muayene edilmesi gerekir.

Kızlık Zarı Neden Bozulur?

Bu dokunun bütünlüğünün bozulması için vajinanın 1 ila 2 cm içerisine parmak, oenis ya da bir cisimle giriş yapılması gerekir. Bunun dışında kızlık zarı bozulmaz. Genellikle düşme gibi durumlarda kızlık zarının bozulması tehlikesinin olup olmadığı merak edilir. Ancak düşmek kızlık zarının bozulmasına neden olmaz.

Ankara Kızlık Zarı Dikimi / Ankara Kızılay Kızlık Zarı Muayenesi İçin İletişim Bilgileri : 

Kızlık Zarı Dikimi Ankara Kızılay Anında Bilgi İçin;
Randevu:(0533) 047 27 90

Doktorla İletişim:(0506) 293 52 79

Kızlık Zarı Dikilir mi?

Herhangi bir nedenle bütünlüğü bozulan kızlık zarının yapılan bir cerrahi operasyon ile dikilmesi mümkündür. Öncesinde bir kadın doğum doktoru tarafından kızlık zarı muayenesi yapılması gerekir. Sonrasında ise dikilmesi için gerekli hazırlık yapılarak operasyona başlanır. Genellikle lokal anestezi uygulaması yapıldığından herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez.

Kızlık Zarı Dikim Yöntemleri Nelerdir?

İki farklı dikim tekniği uygulanır. Bunlar kalıcı kızlık zarı onarımı ve acil onarım yani geçici kızlık zarı onarımıdır. Kalıcı olan kızlık zarı dikim yöntemi flep tekniği olarak adlandırılır.  Genellikle geçici kızlık zarı dikimi fiyatı merak edilir. Ancak bu fiyat bölgeye ve hangi hekimin tercih edildiğine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu nedenle net olarak kızlık zarı dikimi fiyatı 2019 rakamları olarak sizlere bir rakamdan söz etmek yanıltıcı olacaktır. Bu uygulamanın yapıldığı sağlık kuruluşuyla görüşerek fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Bu dikim yönteminin tercih edilebilmesi için 1,5 aylık dönemde cinsel ilişkiye girilmemesi gerekiyor. Bu nedenle 6 hafta sonrasında evlilik gibi bir planı olanların tercih etmemesi gereken bir yöntemdir. Kalıcı kızlık zarı dikimi flep tekniği ya da daraltma adı verilen teknikle gerçekleştirilir. Bu teknikte kızlık zarının etrafında bulunan mukoza dokusundan faydalanılır. Bu doku ile yeni bir kızlık zarı oluşturulur. Hangi teknik uygulanırsa uygulansın, işlem sonrasında mutlaka doktor kontrolüne gidilmesi gerekir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Bu yöntemi tercih edilmesi için 3 gün sonrasında cinsel ilişki ya da evlilik planının olması gerekir. Bu yöntem genellikle çok fazla vakti olmayan ve bekleyemeyenler için idealdir. Kızlık zarının uç kısımları gizli olarak bir araya getirilir ve cinsel ilişki esnasında vajina içerisinden hafif bir kan gelmesi sağlanır. Ancak uygulamadan 3 gün sonrasında bu birleşme kendiliğinden ayrılır. Bu nedenle 3 gün sonrasında cinsel birleşme olduğunda kanama gerçekleşmez. Müdahalenin yapılmasının ardından 3 gün içerisinde cinsel ilişkiye girilmesi gerekir.

Kızlık Zarı Dikiminde Flep Tekniği Nedir?

Flep tekniğinde kızlık zarını oluşturan dokunun ince bir tabakası alınarak yeniden kızlık zarı oluşturulur. Kalıcı kızlık zarı dikiminde uygulanan flep yöntemi sonrasında 1,5 aylık bir süre boyunca beklemek gerekir. Evlilik tarihinin mutlaka 1,5 ay sonrasında olması önem taşır. Bu kadar süre beklemek istemeyenler için kalıcı kızlık zarı onarımı değil, bunun yerine geçici kızlık zarı dikimi önerilir.

Kızlık Zarının Dikildiği Anlaşılır mı?

Konuya dair en çok merak edilen soruların başında dikildikten sonra kızlık zarı anlaşılır mı sorusu geliyor. Sadece hekim tarafından yapılan muayene ile kızlık zarının dikildiği anlaşılabilir. Bunun dışında cinsel ilişki esnasında partnerin kızlık zarının dikildiğinin anlaması mümkün değildir. Çünkü hymenoplasti operasyonundan sonra ideal süre çerçevesinde gerçekleşen cinsel birleşmede kızlık zarı bozulur ve kan gelir. Bu nedenle doğal kızlık zarıyla arasında bir fark olmayacağı için anlaşılması da mümkün olmayacaktır.

Esnek Kızlık Zarına Sahip Olanlar Diktirebilir mi?

Dokunun esnek olması cinsel ilişkide kanama olmasını önler. Eğer kanama olması isteniyorsa yapılacak müdahale ile bu sağlanabilir. Esnek kızlık zarından kan gelmesi için uygulanan teknikler mevcuttur.

Kızlık Zarı Dikimi İyileşme Süreci Nasıldır?

Kızlık zarı dikimi sonrasında hekim tarafından yapılan uyarılara harfiyen uyulması gerekir. İşlem esnasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Dikim sonrasında klinik istirahat gerekmez. Hasta uygulama sonrasında kendini iyi hissettiğinde hemen taburcu edilebilir. İyileşme döneminde havuza ve denize bir süre girilmesi önerilmez. Aynı zamanda kızlık zarı dikimi iyileşme süreci boyunca temizliğe de dikkat edilmesi gerekir. Kızlık zarı dikimi ağrı ya da acıya neden olmaz.

Kızlık Zarı Ne Zaman İyileşir?

Genellikle kızlık zarı dikimi bir hafta içerisinde iyileşme sürecini tamamlar. Dokuların iyileşme süresine bağlı olarak her hastada kızlık zarı ne zaman iyileşir sorusunun yanıtı farklı olabilir. Operasyonu yapan hekim size iyileşme sürecinize dair tahmini bir süre verecektir. Dikim esnasında kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanıldığı için bir süre sonrasında dikiş aldırmaya gerek olmaz. Bu nedenle kızlık zarı dikimi kaç günde iyileşir sorusunun yanıtı uzun bir süreci kapsamaz.

Kızlık Zarı Dikiminde En İyi Doktor Hangisi?

Her bölgede bu cerrahi müdahaleyi olması gerektiği gibi yapabilen hekimler bulmak mümkündür. Bu konuda bir kıstas bulunmadığı için kızlık zarı dikimi en iyi doktor olarak bir isim belirtmek doğru ve etik olmaz.

Kızlık Zarı Diktirenler Nelere Dikkat Etmeli?

Kızlık zarı dikildikten sonra doktor tarafından reçete edilen ilaçların mutlaka kullanılması ve belirtilen sürede kontrol muayenesine mutlaka gidilmesi gerekir. Elbette kızlık zarı dikiminden sonra nelere dikkat edilmeli sorusunun tek yanıtı bu değil. Geçici dikim işleminden sonra 1 hafta, kalıcı dikim işleminin ardından ise 2 ay boyunca bacakların çok açılmaması gerekir. Motora ya da bisiklete binilmemesi, bacakların açıldığı spor ve egzersiz hareketlerinin yapılmaması lazım. Ayrıca tuvalet ve banyoda temizlik için ılık su kullanılması gerekmektedir. Denize ve havuza girmemek, doktorun önerdiği periyotlarda pansuman işlemini yapmak da önem taşır.

Kızlık Zarı Dikim Ücreti Nedir?

Hangi sağlık kuruluşunu tercih ettiğinize bağlı olarak kızlık zarı dikim ücretleri değişkenlik gösterir. Bu nedenle sizler enet bir fiyat vermek sizi yanıltacaktır. Ancak bilinmesi gereken en önemli husus bu operasyonun mutlaka bir sağlık kuruluşunda yaptırılması gerektiğidir. Ayrıca artık ücretlerin çok daha makul rakamlardan oluştuğunu belirtmekte fayda var.

Kızlık Zarı Diktirenlerin Yorumları Ne?

Yapılan değerlendirmelerde kızlık zarı diktirenlerin büyük bölümünün bu operasyondan sonra kendilerini çok daha iyi hissettikleri şeklinde yorumları bulunuyor. Aynı zamanda uygulama öncesinde tedirgin oldukları ancak anestezi sayesinde hiçbir acı hissetmediklerinden çok daha sakin bir şekilde operasyon sürecini atlattıklarını da dile getirirler. Mutlaka doktorun öneri ve uyarılarına dikkat edilmesi gerektiği de kızlık zarı dikimi yaptıranlar tarafından sıklıkla dile getirilir.

Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Sürer?

Bu sorunun yanıtı geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonları için farklıdır. Geçici kızlık zarı onarımı 10 ila 15 dakika, kalıcı kızlık zarı onarımı ise 15 ila 20 dakika sürer. Ancak ameliyata hazırlık süresi 40 dakikaya kadar uzayabilir.

Esnek Kızlık Zarı Nedir?

Her 10 genç kızdan 1’inde esnek kızlık zarı durumu görülür. Kızlık zarı genellikle cinsel ilişki esnasında bütünlüğünü kaybeder. Ancak bu dokunun olması gerekenden daha esnek olması durumunda kızlık zarı yırtılmaz. Bu nedenle cinsel ilişki esnasında bir kanama olmaz. Ancak bu durum toplumda çeşitli sıkıntılar doğurabildiğinden böyle bir durum yaşandığında muayene için bir kadın doğum doktoruna gidilmesi gerekir. Doktor tarafından yapılan basit bir muayene ile kızlık zarının esnek olduğu açıklanabilir. Esnek kızlık zarı doğum esnasında yırtılır.

Kızlık Zarı İlk Cinsel İlişkide Kanar mı?

Kızlık zarının ilk cinsel birleşmede kanayıp kanamayacağı pek çok unsura bağlı olarak değişebilir. Penisin büyüklüğü, kızlık zarı olarak adlandırılan dokunun ne oranda kan damarı içerdiği ve kan yönünden beslendiği, dokunun esneklik seviyesi gibi faktörlere bağlı olarak kanamanın olup olmayacağı değişir. Kızlık zarının orta bölümünde bir delik bulunur. Bu deliğin geniş olması da kızlık zarında kanama olmasını önleyebilir.

Kızlık Zarının Zedelenmesi Nedir?

Kızlık zarı zedelenmesi kolay dokulardan biridir. Son derece ince bir yapıya sahip olması ve hassas bir mukozal doku olması nedeniyle kolaylıkla zedelenebilir. Zedelenmesi halinde ise hafif de olsa bir kanama meydana gelebilir.

Kızlık Zarının Yırtılma Belirtisi Nedir?

Kızlık zarının bütünlüğü bozulduğunda birkaç damla olacak şekilde bir kanama meydana gelir. Kızlık zarının yırtılma belirtisi bu kanamadır. Ancak kimi kızlarda kızlık zarının esnek olması ya da yeterince kan damarı ile beslenmemiş olması gibi durumlarda kızlık zarı yırtıldığında kan gelemeyebilir. Ender de olsa bu durumu yaşanabilmektedir. Kızlık zarı yırtılma belirtisi ağrı değildir. Kızlık zarı yırtıldığında ağrıya neden olmaz. Halk arasında kızlık zarının yırtılması halinde kızlık zarının bozulması belirtileri olarak ağrı da gösterilse de bu bilgi gerçeği yansıtmaz.

Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Kızlık zarınızın bozulduğuna dair işaretleri anlamak için, bilimsel olarak geçerli nedenleri sıralayalım. Bazı insanlar, kızlık zarı konusunda inandıkları hurafelerden yola çıkmaktadır, ancak durum her zaman aynı olmayabiliyor. Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ve hangi durumlar bunun bir belirtisidir? Kızlık zarınızın bozulması, adet döngünüzü etkiler mi? İşte kızlık zarı bozulma belirtileri…

Kızlık zarı bozulmasında genellikle iki temel durum mevcut. Spesifik vakalar zaman zaman söz konusu olsa da, temel olarak iki tip bozulmadan söz edilir; kısmi bir yırtılma ile genel bir kızlık zarı yırtılması durumlarında ortaya çıkan fiziksel sonuçlar farklıdır.

Yırtılan kızlık zarı nasıl anlaşılır?

Eğer kızlık zarınızda bir  yırtıl söz konusu olduysa, en önemli belirtisi kan toplanmasıdır. Bazı kadınlarda yırtık izleri kısmi dahi olsa gözle görülür derecede ciddi olabilir. Kızlık zarının yan kısımlarında morluklar olması da aynı şekilde, bir yırtılma vakasının habercisidir.

Kızlık zarı kanaması olmazsa ne yapmalı?

Kızlık zarında özellikle ilk gece ilişkilerinde bir yırtılma, dolayısı ile kan gelmezse bu birçok kişi için gergin bir sonuçtur. Ancak kızlık zarı kanı gelmemişse, bunun farklı nedenleri de olabilir. Bunların en başında, kızlık zarının yuvarlak tipli olması gösterilebilir. Zarın türlerine göre, birkaç farklı kızlık zarı çeşidi söz konusudur. Eğer kızlık zarının ortasında, geniş ve yuvarlak bir yapı olursa, bu birçok kişi için kanama olmaması anlamına gelir. Eğer kan gelmediği taktirde doktora gidilirse ve bir inceleme yapılırsa, bunun nedeni de anlaşılacaktır.

Kızlık zarının ortasında yuvarlak bir bölge olması dışında aynı zamanda, kanamama konusunda bir diğer neden de kızlık zarının çok kalın olması diyebiliriz. Çok kalın olan kızlık zarlarında yırtılma söz konusu olmayabilir. Bu durumda farklı bir müdahale olmaktadır, kızlık zarı dikim işlemleri kapsamında da değerlendirilebilecek, jinekologların ve hymenoplasti alanında çalışan doktorların çalışma alanına giren bu durumun adı himektomidir. İnsanlar, bu cerrahi alanına ve insanların yaşadıkları spesifik sorunlara hakim olmadıkları için, yargısız infaz yapabilmeler.

Kızlık zarı konusunda diğer bir bilinmeyen, ancak sorun yaratan durum da stres kaynaklı, zarın geri çekilmesidir. Bazı kadınlar, özellikle de eşi kızlık zarı konusunda takıntılı olanlar ilişkiye girme esnasında kendilerini kasarlar. Vücut buna bir tepki olarak, kızlık zarının geri çekilmesini sağlayan hareketler yapar. Birkaç cm içeri gömülen kızlık zarı, büyük ihtimalle yırtılmamakta ve kanama olmamaktadır. Bu durum yaşanırsa yapılabilecek en iyi şey, bir jinekologa görünmektir.

Kızlık zarı bozulması esnasında yaşanan acı yüksek midir?

Kızlık zarı, yapısı gereği çok ince bir zar olduğu için, ciddi bir ağrı ya da sancı yaşanmamaktadır. Kızlık zarının bozulması esnasında olabilecek en yüksek ağrı, çok ince bir sızı olabilir. Eğer kızlık zarı bozulması esnasında canım çok acır mı diye bir düşünce içindeyseniz, merak etmeyin. Kızlık zarının bozulması, can acıtan türden bir fiziksel durum değildir.

Mastürbasyon esnasında kızlık zarı bozulur mu?

Kadınların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de mastürbasyon esnasında kızlık zarının bozulup bozulmadığıdır. Mastürbasyon, cinsellik ya da fiziksel anlamda herhangi bir negatif yönü olmayan bir harekettir. Mastürbasyon size sadece aradığınız cinsel hazzı yaşatan bir durumdur. Ancak mastürbasyon esnasında vajinadan içeri birkaç santimlik bir giriş kızlık zarını bozabilmektedir. İnce zar bir yapı, eğer bir parmağın ciddi bir fiziksel müdahalesine uğrarsa, çok rahat bir şekilde bozulabilmektedir. Bu yüzden kızlık zarını önemsiyorsanız, dikkatli olmalısınız.

Kızlık zarı dikimi hangi yöntemlerle yapılmaktadır?

Gelelim zedelenmiş ve yırtılmış kızlık zarları için nasıl operasyonlar ile kızlık zarı dikiminin gerçekleştiği konusuna. Kızlık zarı dikim operasyonları, yani hymenoplasti işlemleri iki modeldedir. Temel olarak iki kızlık zarı dikimi mevcut, bunlar “kalıcı kızlık zarı dikimi” ve “geçici kızlık zarı dikimi”dir. Kızlık zarı dikim operasyonun kalıcı ya da geçici olması durumuna göre fiyatları da değişmektedir, etkileri de değişmektedir. Bu yüzden dikim modeline karar vermeden evvel bir jinekologa danışmanızda kesinlikle fayda vardır. Şimdi kalıcı kızlık zarı dikimi işlemlerinin özelliklerine gelelim.

Kalıcı kızlık zarı dikimi: Flep yöntemi

Kızlık zarı dikimi konusunda en geçerli yöntemlerden birisi olan flep yöntemi, uzun vadeli yani kalıcı kızlık zarı tamiri olarak da biliniyor. Flep yöntemi, bilimsel anlamda doku kaydırma yöntemidir. İlk cinsel ilişkide, kızlık zarından kaynaklı kanamanın aynısına yol açan flep yöntemi, kalıcı kızlık zarı dikimi araştırması yapanların karşısına çıkacak bir tür işlemdir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi: Mikrocerrahi yöntemi

Flep yöntemi dışında bir diğer kalıcı kızlık zarı dikim yöntemi de mikrocerrahidir. Mikrocerrahi operasyonu, isminden de anlaşılacağı üzere kızlık zarının yırtılmış kısımlarını, ince bir cerrahi operasyonla tekrardan bir araya getirme işlemidir. Mikrocerrahi operasyonu, flepe göre daha güvenilir ve net sonuç veren bir yöntemdir. Ancak mikrocerrahi ile kızlık zarı dikim işlemi için nispeten daha ileri düzey, deneyimli bir doktor ile anlaşmanız önemli olacaktır. Deneyim ve profesyonellik isteyen bir kızlık zarı dikim operasyonu türüdür.

Kısa vadeli kızlık zarı dikim operasyonları

Kalıcı kızlık zarı operasyonlarının dışında bir diğer model de kısa vadeli kızlık zarı dikim işlemidir. Bu işlemden genellikle yakın zamanda evlenecek kadınlar faydalanmaktadır. Kısa vadeli kızlık zarı dikim işlemlerinde, vajinanın daraltılması işlemi yapılmaktadır ve bu durumda 1 ile 7 gün arasında, kızlık zarı zedelenmesi durumunda aynı şekilde kanama söz konusu olmaktadır. Tercihinize göre uzun vadeli kalıcı kızlık zarı dikim operasyonları ya da kısa vadeli operasyonlar sizin için daha uygun olabilir. Bu konuda bilgi almak için, uzman jinekolog ile görüşmenizi öneririz.

Kızlık zarı dikim operasyonu faydalı bir cerrahi işlem midir?

Yazımızda belirttiğimiz gibi, kızlık zarı son derece doğal ve narin bir yapıdır, bir şekilde zarar görmesi de çok olası bir durumdur. Ancak her şeye rağmen bilinçsizlik ve eğitimsizlik kaynaklı, birçok insan kızlık zarını bekaret simgesi olarak gördüğü için olası bir kızlık zarı kanamaması durumunda ciddi ihtamlar yöneltebilmek hatta kimi zaman evlilikler bitebilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için, ciddi bir hymenoplasti operasyonu geçirerek bu riski ortadan kaldırmak elinizde. Kızlık zarı dikimi operasyonu kadınlar için faydalı bir işlemdir. Kızlık zarı dikiminden önce özgüvenini kaybetmiş ve ürkek davranan birçok kadının kendine güveni gelmekte ve hayatında daha emin adımlarla ilerlemektedir.

Hangi doktorlar kızlık zarı dikim operasyonu yapabilir?

Tıbbi anlamda düşünürsek, jinekolog doktorlar kızlık zarı dikim operasyonu konusunda yetkindir. Ancak her jinekolog da kızlık zarı dikim işleminde uzman değil. Bu anlamda sadece, hymenoplasti uzmanı doktorlara bu konuda gitmelisiniz. Kadınlar açısından ciddi bir önem teşkil eden konu olmasından ötürü, sadece alanında uzman doktorlara bu operasyon için gidilebilir.

Kızlık zarı operasyonlarında başarı oranı nedir, risk var mı?

Kızlık zarı dikim işlemleri, çok yüksek bir başarı ortalamasının olduğu operasyonlardır. Eğer alanında uzman ve hymenoplasti konusuna hakim bir plastik cerrah ile bu operasyoun gerçekleştirirseniz, başarılı bir sonuç sizi bekliyor.

Kızlık zarım esnek ya da geride, ben de zarımı diktirebilir miyim?

Kızlık zarının birçok farklı durumu söz konusu oluyor. Bunların arasında, doğal bir şekilde kızlık zarı geride olan kadınlar da mevcut, kızlık zarı çok fazla ensek olanlar da. Neticede bir kanama olmayacağı için size sorun yaşatabileceğini düşündüğünüz kızlık zarı durumu için, operasyona girebilirsiniz. Kızlık zarları üzerinde yapılan mikrocerrahi işlemler ile esnek ya da geride olan kızlık zarları, normalde olması gerektiği formuna kavuşturulabilmektedir.

Kızlık zarımı diktirdim, eşim ya da sevgilim anlar mı?

Kadınların kızlık zarı dikim işlemleri konusunda en çok merak ettiği hatta endişelendiği konuların başında, kızlık zarı dikimi gerçekleştikten sonra birlikte olunan partnerin bunu anlayıp anlamayacağıdır. Kızlık zarında bir operasyon yapıldığını anlamak için ciddi bir jinekolog olmak ya da adli tıp gibi spesifik bir alanda yetkin olmak gerekmektedir. Herhangi bir insanın kızlık zarı operasyonunu fark etmesi neredeyse imkansızdır.

Kızlık zarı neden bozulur? Bozulmaması için neler yapmalısınız?

Kadınların hassas olduğu bir konu olan kızlık zarı konusunda merak edilen en önemli sorulardan birisi de, kızlık zarları tam olarak hangi nedenden ötürü bozulmaktadır? Sürtünme yolu ile kızlık zarı bozulur mu? Uzmanlara göre sürtünme ile ilişki yoluyla kızlık zarı bozulması imkansıza yakın bir durumdur. Ancak çok ciddi bir fiziksel müdahale belki de nadiren bu duruma yol açabilir. Parmak ile müdahalede özellikle de mastürbasyonda kızlık zarının bozulma durumuna sık rastlanmaktadır.

Kızlık zarı muayenesi yaptırmak için kaç yaşında olmak gerekli?

Bazı insanların kafasındaki soru işareti, yasal olarak kızlık zarı operasyonuna girmek için, alt sınır olarak kaç yaşında olmak gerektiği. Türkiye’de kızlık zarı operasyonu için gerekli alt yaş sınırı 18’dir. 18 yaşına girmiş herkes, herhangi bir uzmana danışmadan direkt olarak profesyonel bir jinekologa giderek, kızlık zarı dikimi için başvurabilir. Ancak 17 yaş ve altındaki kişiler için anne veya babadan yazılı izin alınması, kızlık zarı dikimi için bir gerekliliktir. Kısacası herhangi bir yasal engeli bulunmayan kızlık zarı diktirme işleminin tek kuralı, 18 yaşı dolduruyor olmaktır.

Eşiniz ya da sevgiliniz, partneriniz kızlık zarınızın diktirildiğini anlar mı?

Birçok kadın tarafından, sosyal şartlardan ötürü büyük bir gizlilik içinde gerçekleştirilen kızlık zarı diktirme operasyonunda en çok korkulan konular arasında ‘kızlık zarı dikim işlemi anlaşılır mı’ sorusu yer tutuyor. Flep ya da mikrocerrahi tekniği olsun, diğer operasyon türleri olsun, bir insanın kızlık zarı operasyonunu fark etme ihtimali hemen hemen yoktur. Bu işlemi sadece, çok profesyonel bir jinekolog fark edebilir. Bu durumda da, korkmanız gereken bir konu yoktur. Eşiniz ya da sevgiliniz, böyle bir işlem düşünürseniz bunu asla fark edemez.

Kızlık zarı dikimi Ankara fiyatları

Şimdi gelelim İstanbul, Ankara, İzmir gibi yerlerde ve Konya, Gaziantep gibi yerlerde kızlık zarı dikimi fiyatlarının ne durumda olduğuna. Kızlık zarı dikim operasyonlarında en yüksek rakamlar İstanbul’da karşımıza çıkıyor. İstanbul’da flep ve mikrocerrahi kızlık zarı dikim operasyonlarının fiyatları 2 bin TL düzeyinden başlamakta. kızlık zarı dikimi ankarafiyatları’da 2750 TL ,  İzmir’de 1800 TL alt sınırından başlamaktadır. Konya’da 3 bin TL, Kayseri’de 3100 TL fiyatlarından başlayan kızlık zarı dikim operasyonları, Antalya’da ise 3 bin TL ortalamada karşımıza çıkıyor. Ancak tabii ki flep ve mikrocerrahi gibi uzun vadeli, kalıcı kızlık zarı dikim işlemlerinin fiyatlarının dışında aynı zamanda daha geçici yenilikçi yöntemler de mevcut.

Yapay kızlık zarı nedir, fiyatı nedir?

Cerrahi yöntemler dışında, son dönemde bazı kadınlar arasında tercih edilen yapay kızlık zarları da ameliyatsız kızlık zarı operasyonu olarak biliniyor. Ameliyat olmadan kızlık zarı diktirme olarak da bilinen bu ürünlerin fiyatları 200 TL ortalamasındadır. Ancak yapay kızlık zarlarının, operasyonlara nazaran çok da güvenilir olmadığı bilgisini de sizlerle paylaşalım, zira hayatınızın önemli bir döneminde kullanacağınız bu ürün eğer istediğiniz düzeyde olmazsa ve sorun yaratırsa, sizin için olayın bir anlamı kalmamaktadır. Bu yüzden her zamanki gibi önerimiz kızlık zarı ile ilgili ameliyatsız bir yapay ürün düşünürseniz yine de bir jinekolog ile görüşmenizdir.

Yapay kızlık zarlarının dışında aynı zamanda sahte kızlık aparatları olarak vajina daraltıcılar, tampon temizleyiciler de kadınlar tarafından kullanılıyor. Modern tıp, sürekli olarak kızlık zarı bozulması durumuna karşı yeni önlemler geliştirse de en iyi yöntemin, en sağlıklı işlemin kızlık zarı dikimi operasyonu olduğunu söylememize gerek dahi yoktur.

Kızlık zarım bozuk, ne yapmalıyım?

İlk olarak kesinlikle strese, depresyona girmemenizi öneriyoruz. Kızlık zarı operasyonları artık hem uygun fiyatlı hem de her şehirde gizlilik içinde ve çok rahatlıkla yapılabilen işlemlerdir. Psikolojinizi bozmadan, kendinize haksızlık etmeden hayatınızı sürdürün. Bu konu ile ilgili, yaşadığınız yere yakın bir jinekolog mutlaka hizmet vermektedir, en iyi yöntem yakında yer alan bir jinekologa gidip, hymenoplasti alanında alacağınız bu hizmet ile ilgili bilgi almaktır.

Namus hiçbir zaman iki bacak arasında olmadığı gibi, birçok farklı nedenden ötürü bozulabilen kızlık zarının zedelenmesi asla canınızı sıkmanızı gerektirecek bir konu değildir. Web sitemiz üzerinden bizden bilgi alabilirsiniz.

Esra Çabuk Cömert

Op Dr Esra Çabuk Cömert ve Esra Çabuk Cömert adres ve telefon bilgileri yukarıdaki gibidir. Eğer yukarıda yer alan Op Dr Esra Çabuk Cömert ve Esra Çabuk Cömert bilgilerinde bir hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu