Ankara Tüp Bebek Merkezleri

Op Dr Nezih Durmazlar

Op Dr Nezih Durmazlar

Op Dr Nezih Durmazlar Adres: İşçi Blokları Mah.  Ege Plaza İş Merkezi, Mevlana Bulvarı (Konya Yolu), No:182/15, 06530 Balgat – Çankaya/ANKARA, Türkiye

Op Dr Nezih Durmazlar Telefon: +90 312 2869521 Numarayı Tıklayarak Arama Yapabilirsiniz

Op Dr Nezih Durmazlar Alternatif Telefon: +90 535 8783737

Op Dr Nezih Durmazlar Faks Numarası: +90 312 2869521

TÜP BEBEK

Tüp Bebek işlemi, kadın yumurta hücresi ile erkek sperm hücresinin vücut dışında çok özel laboratuar şartlarında döllenerek, aralarında kaliteli bir veya iki tanesinin seçilerek rahim içine yerleştirilmesi işlemidir.

Kürtaj Nasıl Yapılır?

En sık sorulan sorular; kürtaj nasıl yapılır? Güvenli midir? Kürtaj olduktan sonra ne gibi problemler oluşabilir?

Kürtaj en etkili ve hızlı yöntemlerden birisidir. Bir kaç dakika içinde tamamlanabilen bu işlem anestezi kullanılmazsa ağrılı bir işlemdir. Lokal anestezi ya da hafif bir uyku veren damar içi ilaç kullanımıyla çok daha konforlu ve güvenli bir şekilde gerçekleştiriyoruz. İşlem sonrası hastamız gündelik hayatına veya işine geri dönebilmektedir.

Eskiden kürtaj için metal aletler kullanılırdı. Metal bujilerle rahim ağzında yeterli açıklık sağlanır, ardından yine metal küretler ile rahim içi kazınırdı. Kullanılan aletlerin metal olması bazen istenmeyen sonuçlara yol açardı. Rahim delinmesi ve kanama bunlar arasında hayati tehlike doğurabilecek olanlardı.

Oysa şimdi çok daha güvenli aletlerle kürtaj yapıyoruz. Kullandığımız aletler plastik ve tek kullanımlık (kullan-at), yani her hasta için kullandığımız aleti başka bir hastada kullanmıyoruz.

KÜRTAJ OLMANIN RİSKLERİ VAR MIDIR?

Kürtaj ile ilgili en sık sorulardan bir tanesi de “Kürtaj olduktan sonra  tekrar hamile kalmak mümkün müdür?

Cevap: Evet.

Kürtaj işlemi ile ilgili diğer bir sık sorulan soru ise; “Kürtaj esnasında veya sonrasında karşılaşılabilecek problemler nelerdir?

Cevap: Kürtaj işlemi esnasında çok sık olmasa da rahim ağzında yaralanma (laserasyon), rahimde delinme (perforasyon), kanama, enfeksiyon gibi durumlar olabilir. Güvenli bir kürtaj için Gerek bunların olmaması gerekse olması durumunda süratle tedavisi ve hastanın kalıcı bir zarar görmemesi için kürtajın, TECRÜBELİ bir hekim tarafından yapılmasında fayda var. Çok daha nadir bir durum da kürtaj sonrasında gebeliğin hala devam ediyor olması, yani işlemin başarısız olmasıdır. Bu yüzden kürtaj işleminden sonra mutlaka ultrasonografik kontrol yapılmadan işleme son verilmemesi gerekir. Kürtaj sonrası enfeksiyon gelişmemesi için mutlaka antibiyotik kullanımını önerilmektedir.

HİZMETLER:

  • Gebelik Takibi ve Doğum (Yüksek Riskli Gebelikler, Fetal Ekokardiografi, Amniosentez, Korionik Villüs Örneklemesi CVS, fetal DNA testi)
  • Jinekolojik Hastalıklar ve Ameliyatlar (Laparoskopik ve Histeroskopik Operasyonlar, Laparoskopik myom ve rahim alma ameliyatları, İdrar kaçırma ve rahim sarkması ameliyatları, Histeroskopik myom ameliyatları, Histeroskopik septum rezeksiyonu (Rahimde perde operasyonu), Polikistik Over Sendromu ve Adet düzensizlikleri,
  • HPV Tarama Testi ve Teşhisi, Pap Smear testi ve Kolposkopik muayene, LEEP, LETZ biyopsi
  • İnfertilite Hastalıkları ve Cerrahisi (Yumurtalık rezervi değerlendirilmesi, Ovulasyon indüksiyonu, Aşılama – IUI – Intrauterin Inseminasyon, Tüp Bebek – IVF – In-vitro Fertilisation, Laparoskopik Endometriozis Cerrahisi)
  • Ankara’da Kürtaj (Ultrasonografi eşliğinde Vakum ile kürtaj, modern ve sağlıklı yöntemler, Kızlık Zarı)
  • Modern Doğum Kontrol Yöntemleri (RIA – Rahim içi araç, Mirena (hormonlu spiral), Gyne-Fix)

 

Op Dr Nezih Durmazlar

Op Dr Nezih Durmazlar ve Op.Dr.Nezih Durmazlar adres ve telefon bilgileri yukarıdaki gibidir. Eğer yukarıda yer alan Op Dr Nezih Durmazlar ve Op.Dr.Nezih Durmazlar iletişim bilgilerinde bir hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu