Buy Best Rolex Replica Watches Watches accept paypal
Pentagon, Türkiye'ye iki adet F-35 veriyor - Ankara Şehir Portalı
Genel

Pentagon, Türkiye’ye iki adet F-35 veriyor

Euro ile Kira

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Türkiye’ye ait bir adet F-35 uçağının teslimatının yapılarak eğitim için Luke Hava Üssü’ne gönderildiğini belirtti, diğer uçağın da yarın gönderileceğini duyurdu.

Pentagon Sözcüsü Eric Pahon, “Türkiye’ye ait bir F-35 uçağının daha teslim edilerek Luke Hava Üssü’ne gönderildiğini ve diğerinin ise yarın gönderileceğini teyit ediyorum” dedi.

ABD’nin Türkiye’nin S-400 alımı konusundaki kaygılarını yineleyen Pahon, şu anda Türkiye’ye F-35 ile ilgili malzemelerin sevkiyatını durdurduklarını ve bu konuda herhangi bir değişiklik olmadığını söyledi.

“TÜRK PİLOTLARIN EĞİTİMLERİ DEVAM EDECEK”

Türk pilotlarının eğitimlerine ilişkin ise Pahon, “Türk pilotlarının eğitimleri konusunda herhangi bir değişiklik yok. Eğitimler devam edecek” şeklinde konuştu.

Böylece, Türkiye’nin mülkiyetine geçen F-35 uçaklarının sayısı 4’e çıkmış oldu. Daha önce mülkiyeti Türkiye’ye geçen 2 F-35 uçağıyla ilgili eğitim süreci Arizona’daki Luke Hava Üssü’nde devam ediyor.

Luke Hava Üssü’ndeki eğitim süreci 1 ile 2 yıl arasında sürüyor.

Pentagon Sözcüsü Charles E. Summers da gün içinde Pentagon’da düzenlediği basın toplantısında Türk pilotlarının Luke Hava Üssü’nde F-35 eğitimlerinin devam edeceğini açıklamıştı.

F35 Savaş Uçağı

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu