Kısa Bilgi

Polka Dansı Nedir ? Polka Dansı Hangi Ülkenindir ?

Polka aslen Çek kökenli bir danstır. Zaman içerisinde çok sevilen ve yayılan bu dans biçimi Avrupa ve Amerika kıtasında pek çok yerde görülebilir. Polka dansı 19. yüzyılın ortalarında, şu anda Çek Cumhuriyetinin bir parçası olan Bohemya bölgesinde ortaya çıkmıştır.

Polka günümüzde pek çok Avrupa ülkesinde poüler bir halk müziği türü olmaya devam ediyor. Çek Cumhuriyeti , Almanya , Avusturya , Polonya ,  Slovenya , İsviçre , Hırvatistan ve Finlandiya’daki halk sanatçıları ve daha az bir ölçüde Letonya , Litvanya’da karşınıza çıkar.

Hollanda , Macaristan , İtalya , Ukrayna , Romanya , Belarus , Rusya ve Slovakya . Bu dansın yerel çeşitleri ayrıca İskandinav ülkelerinde , İspanya’nın Bask Ülkesi , Birleşik Krallık , İrlanda , Latin Amerika ve ABD’de Polka ile karşılaşmak mümkündür.

Aşağıdaki videoda Almanya’da düzenlenen Oktoberfest etkinliklerindeki bir Polka performansı görebilirsiniz.

Oktoberfest nedir? 

Bira, Alman kültüründe en önemli öğelerden biridir. Bira içmek Almanlar için başlı başına bir kültürü ifade eder. Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen ve “bira festivali” olarak da bilinen Oktoberfest, bu kültürün yaşandığı en eğlenceli festivaldir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu