Genel

Sağlık Turizmi Pazarlama Stratejileri

Sağlık turizmi ülkemizde son yılların ve geleceğin parlayan sektörleri arasında yerini alıyor. Biz Atalante yazılım olarak sağlık turizmi pazarlama kanalları konusunda uzman bir ekibiz. Sizlerin sağlık turizmi konusunda daha fazla kişiye ulaşabilmesi için Sağlık Turizmi Pazarlama Stratejileri ile ilgil bilgi vermek istiyoruz.

Sağlık Turizmi Pazarlaması Nasıl Yapılır?

Sağlık turizmi pazarlama kanalları oldukça fazladır. Sağlık turizmi pazarlama stratejileri arasında en önemli kanal ise dijital pazarlama kanallarıdır. Bizim uzmanlık alanımız olan sağlık turizmi dijital pazarlama kanallarını birlikte inceleyelim.

Sağlık Turizmi SEO

SEO İngilizce Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinin kısaltılması ile oluşturulmuş bir kelimedir. Sağlık turizmi için kullandığınız internet sitenizin Google aramalarında hedef kelimelerinizde üst sıralara çıkarılması için yapılan çalışmaların geneline SEO yani arama motoru optimizasyonu diyebiliriz. Sağlık Turizmi SEO çalışmalarında firmamız oldukça tecrübeli ve yenilikçi yöntemler ile hizmet sunmaktadır. Sizin bize ulaştığınız gibi hastalarınızında size ulaşmasını sağlamaktayız. 

Sağlık Turizmi Sosyal Medya Pazarlaması

Tüm dünyada en aktif kullanılan sağlık turizmi pazarlama yöntemleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Facebook, İnstagram gibi sosyal medya kanallarına reklam verilmesi veya Influencer (sosyal medya fenomenleri) anlaşmaları ile pazarlama yapılmaktadır.

Sağlık Turizmi Sosyal Medya Pazarlaması Artıları

Bu pazarlama yöntemi doğru kullanıldığında başarılı sonuçlar sunmaktadır. Hızlı ve hedefe yönelik bir çalışmadır.

Sağlık Turizmi Sosyal Medya Pazarlaması Eksileri

Hemen hemen sağlık turizmi yapan firmaların hepsinin tek pazarlama kanalıdır. Bu yüzden güvenilirliği ve yeterli müşteriye ulaşma şansı düşüktür.

Sağlık Turizmi Youtube Pazarlaması

Pek çok konuda olduğu gibi hastalarında kendi sorunları ile ilgili araştırmalarında kullandıkları kaynakların başında ilk sırada Youtube gelmektedir. Youtube üzerinde iyi hazırlanmış videolar ile hedef kitlenize ulaşmanız ve etkileşim sağlamanız mümkündür.

Sağlık Turizmi Youtube Pazarlaması Eksileri

Her konu ile ilgili onbinlerce kaynak buluna bir platform olduğu için hedefe ulaşmak için oldukça üst kalitede ve kullanıcı deneyimleri analiz edilerek hazırlanan videolar sunmak gerekir.

Sağlık Turizmi Youtube Pazarlaması Artıları

En sık ve yoğun kullanılan kanallardan biri olması en büyük avantajıdır. Üretilen içerikler ücretsiz olarak yayımlanmaktadır. Kaliteli içerikler bir nevi ücretsiz reklam çalışması olarak uzun süre pazarlamanıza destek olabilir.

Firmamız tarafından lisanslı içerikler ve yapay zeka seslendirme ile hazırlanmış bir video örneğini sizlere sunuyoruz. 

Sağlık Turizmi İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlaması aslında SEO çalışmalarını bir alt koludur. Eğer istenir ise genel SEO Çalışmalarından bağımsız olarakta yapılabilmektedir. İnternet sitenizde veya değişik platformlarda (Blog, forum, tartışma grupları vs. ) hedef kitlenizin yaptığı online aramalar veya etkileşimler hedefli içerikler üretilerek onların kendi dilinde (İngilizce, Almanca, İspanyolca vs.) internette yayımlanması çalışmalarıdır.

Eğer bir diş kliniği iseniz bu içeriklere örnek vermek gerekir ise; Neden Türkiye’de implant fiyatları ucuz, implant yaptırdıktan sonra ne kadar sürede uçağa binebilirim ya da Türkiye’ye seyahat etmek güvenli mi gib bir çok içerik sizin yeni müşterilere ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Bu konuda da profesyonel ekibimiz ile sizlere hizmet sunmaktayız.

Sağlık Turizmi İş Ortaklıkları Pazarlaması

Sadece siz değil emin olun dünyanın pek çok bölgesinde pek çok firma sağlık turizmi konusunda iş ortaklıkları kurmaya hazır. Kendi alanınızda faaliyet gösteren kuruluşlar kadar size müşteri temini konusunda farklı seçenekler sunabilecek bir çok iş ortağı edinebilirsiniz.

Eğer turistik bir bölgede yer alıyorsanız etrafınızdaki restoran, cafe, otel gibi işletmeler sizin için yeni pazarlama kanalları olabilir. Ayrıca yurtdışında yaşayan türkler veya pazarlama konusunda destek verebilecek herkes sizin yeni iş ortağınız olabilir.

Online Pazarlama Ajansları Üzerinden Sağlık Turizmi Pazarlaması

Bu kanal sağlık turizmi pazarlama stratejileri arasında en önemli kanalların başında gelmektedir. Sağlık turizmi konusunda profesyonelleşmiş ve kendi pazarlama ağına sahip internet siteleri ve online pazarlama ajansları bulunmaktadır. Bunların bir kısmı ücretsiz olarak kayıt imkanı sunarken bir kısmı ise belli sayıda müşteri etkileşimi garantisi ile birlikte ücretli üyelikler sunmaktadır.

Bir çok sağlık kurumunu bir arada bulundurduğu için Google aramalarında üst sıralarda çıkma şansı elde eden bu internet siteleri sizin sağlık turizmi pazarlaması için en önemli kanallarınız arasında yer alacaktır.

Artıları

Hızlı biçimde hedef kitlenize ulaşmanızı sağlar, Sizin reklam ve SEO gibi yüksek maliyetli çalışmalar ile uğraşmanıza gerek kalmaz.

Eksileri

Sizin olduğunuz gibi rakiplerinizinde bulunduğu bir kanaldır. Öne çıkmak için standart sunumlardan çok daha kaliteli içerikler ile kayıt olmak ve kendinizi çok iyi anlatmak gerekir. Kullanacağınız görselden tutun yazacağınız her cümleye kadar her detayın çok özenle hazırlanması gerekir.

Not: Eğer firmanızı Online Pazarlama Ajansları üzerine kayıt ettirmek isterseniz sizleri profesyonel sunum yapıları ile onlarca ajans üzerine kayıt etme hizmetimizde bulunmaktadır. 

Yurt Dışından Hasta Getirmek

Yurt dışından hasta getirmek için sizin işletmenize özel pazarlama kanalları geliştirebiliriz. Özellikle İngiltere, İskoçya, İrlanda ve Hollanda başta olmak üzere tüm ülkelerden hasta getirmek için gerekli pazarlama kanallarını sizin için kurabiliriz.

Biz ATALANTE Yazılım olarak uzun zamandır online pazarlama konusunda hizmet sunan bir firmayız. Firma olarak 2017 Yılından bu yana sağlık turizmi SEO ve Online pazarlama stratejileri üzerine uzmanlaşmış bulunuyoruz. Sizlere de ihtiyaçlarınız doğrultusunda hizmet sunmak için bir telefon kadar yakınız.

Emre GÜRHAN

0850 480 00 50
0532 395 99 25

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu