SEO Dersleri

SEO Makale Nedir ? Her 300 Kelime Özgün Yazılan Makale SEO Makale midir ?

Garantili SEO Hizmeti

SEO Makale SEO Konusu ile tanışmış herkesin bir şekilde karşısına çıkmaktadır. Hatta SEO Makale konusu ciddi bir iş kolu haline gelmiş durumdadır.  SEO Makale yazdığını iddaa eden pek çok yazar, piyasada yaşanan başarısızlıkların en önemli sebeplerinin başında gelmektedir.

Her 300 Kelimelik Özgün Yazılan Makale SEO Makale midir ?

Bu sorunun cevabı kesinlikle hayırdır. Bilinenin aksine SEO Makale için olması gereken kriterler, 300 kelime veya özgün olarak yazılmasından çok daha fazla konuyu içinde barındırıyor. Sizlere SEO Makale yazmak ile ilgili bilinen yanlışları bu yazımızda tek tek açıklayacak ve gerçek SEO Makale yazımı ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

SEO Makale kavramını anlatmadan önce sizlere UX SEO ile ilgili kısa bir bilgi vermek istiyoruz. UX – user experience kelimelerinin kısaltılmışı olup kullanıcı deneyimleri anlamına gelmektedir.

Gerçek bir SEO Makale ancak ve ancak kullanıcı deneyimleri ölçümlenerek yazılabilir.

SEO Makale İçin Kullanıcı Deneyimleri Nasıl Ölçümlenir ?

Bunu ölçümlemenin en kolay yolu rakip site analizi olacaktır. Hedeflediğiniz kelimede karşınıza çıkan internet sitesindeki içerik son kullanıcılar tarafından beğenilen ve Google tarafından başarılı kabul edildiği için üst sıralara yerleştirilmiş olan içeriktir. Kullanıcı deneyimleri o sitede kalma süresi, o siteye geri gelme sayısı, site içinde gezinmeye devam etmesi gibi bir çok kriterin Google tarafından ölçülmesi ile oluşur.

Anahtar kelimenizde karşınıza çıkacak olan internet sayfalarını inceleyerek son kullanıcıların deneyimlerini ölçümleyebilirsiniz. Hedef anahtar kelimede karşınıza çıkan sitelerin yazım stilleri, içerik yerleşim düzenleri, kullanıcı deneyimi testlerinden başarı ile geçmiş ve bu yüzden üst sıralara yerleşmiştir.

Peki Siz SEO Makalenizi Nasıl Yazacaksınız ?

SEO Makale yazmak için yukarıda belirttiğimiz gibi rakip içerikleri bularak onları inceleyeceğiz. Bu içerikleri rakiplerden daha yeterli ve içerik olarak daha zengin hale getirmek öncelikli hedefimiz olacaktır. Bir içeriği zenginleştirmek demek gereksiz yere uzatmak ve anlamsız şeyler ilave etmek demek değildir.

5 Maddede Doğru SEO Makale Nasıl Yazılır ?

1- Anahtar kelimelerinizi iyi belirleyip tüm kombinasyonlarına hakim olun. Eğer anahtar kelimeniz Kuşadası günlük kiralık ev ise makale içinde günlük kiralık Kuşadası, Kuşadası kiralık ev günlük, Kuşadası günlük kiralık yazlık, günlük kiralık ev Kuşadası gibi yan anahtar kelimeleri de kullanmayı unutmayın.

2- Anahtar kelimelerinizde karşınıza çıkan internet sitelerindeki içerikleri inceleyin ve onlardan daha başarılı içerik nasıl oluşturabileceğinizi hesaplayın. Rakip site analizi hem SEO Makale için hem de SEO için çok önemli bir detaydır.

3- Pek çok SEO Makale başarısını yer aldığı sitedeki içeriklerden almaktadır. Pek çok ilde ve ilçede kiralık ev ya da satılık daire aradığınızda karşınıza sahibinden.com sitesi çıkacaktır. Bunun en önemli sebebi kullanıcıların ulaşmak istediği içeriklerin sitede yer alıyor olmasıdır. Bu yüzden bir SEO Makale yazarken ya da yazdırırken rakiplerinizin içerik sayısı ve kalitesinin de rekabette çok önemli olduğunu bilerek hareket edin.

4- Kullanıcı beklentileri başarının anahtarıdır. Bu yüzden o içeriği yazarken bir kullanıcı olarak ne görmek isteyebileceğinizi iyi hesaplayın. Kullanıcıyı sıkmadan sitenizde daha uzun süre nasıl tutabileceğinizi hesaplayın. Kullanıcının ulaşmak istediği bilgiyi ilk satırda vermek yerine, akıcı bir anlatım ile bilgiye içeriğin ortalarında ulaşmasını sağlayınız. Bu sitenizde kalınma sürelerini arttırarak SEO açısından ön plana geçmenize yardımcı olacaktır.

5- İçeriğinizi kendiniz defalarca okuyun. Çoğu iş gibi makale yazmakta son derece zor ve hatta sıkıcı bir iştir. Bir çok makale yazarı işin bitmesi adına hızlı ve anlam düşüklüğü olan içerikler üretebilir. Bu durumda son kullanıcı tarafından başarılı bulunmayacaktır. Üretilen içerikleri siz sıkılmadan ve anlayarak okuyamıyorsanız başkalarının okumasını beklemek çok büyük hata olacaktır.

Ankaram.NET SEO Ekibi

 

Seo Makale Nasıl Yazılır
Garantili SEO Hizmeti
Etiketler

Bir cevap yazın

Kürtaj Kızlık Zarı Dikimi Yük Taksi Mistik Ürünler Girls For Travel
Kapalı