SEO

SEO Nedir

SEO Nedir, SEO Neden Gereklidir, SEO Nasıl Yapılır ? gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabileceksiniz.

SEO Nedir ?

SEO Nedir sorusunun cevabını anlayabilmeniz için öncelikli olarak Arama Motoru Nedir sorusunun cevabını bilmelisiniz. Google, Yandex, Bing gibi, yaptığınız aramalar sonucunda öneriler döndüren sistemlere Arama Motoru diyoruz.

Şimdi gelelim SEO Nedir sorusunun cevabına. SEO Arama motorlarında internet sitenizin hedeflediğiniz aranma  kelimelerinde (anahtar kelimelerde) Üst sıralarda çıkmasını sağlamak için yapılan çalışmaların genel adıdır. Diğer bir deyiş ile SEO Arama motoru optimizasyonu demektir. SEO Kısaltması da Arama Motoru Optimizasyonunun ingilizcesi olan Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden üretilmiştir.

SEO Neden Gereklidir ?

İnternet siteniz 7/24 sizin için çalışan bir işletme gibidir. İnternet sitenizin olması değil internet sitenizin hedeflediğiniz kullanıcılar için bulunur olması önemlidir. İnternet sitenizin hedeflediğiniz kullanıcıların yani potansiyel müşterilerinizin karşına reklam bedeli ödemeden çıkması, sizin işlerinizin daha iyiye gitmesi demektir.

SEO Nasıl Yapılır ?

SEO Bir çok farklı çalışma alanına sahip geniş kapsamlı bir iştir. SEO Nasıl yapılır sorusunun cevabını vermek gerekir ise şu biçimde bir sıralama yapılabilir.

  • i
Garantili SEO Hizmeti

Bir cevap yazın

Kapalı