SEO Dünyasi

SEO Nedir

SEO Nedir, SEO Neden Gereklidir, SEO Nasıl Yapılır ? gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabileceksiniz.

ux seo

SEO Nedir ?

SEO Nedir sorusunun cevabını anlayabilmeniz için öncelikli olarak Arama Motoru Nedir sorusunun cevabını bilmelisiniz. Google, Yandex, Bing gibi, yaptığınız aramalar sonucunda öneriler döndüren sistemlere Arama Motoru diyoruz.

Şimdi gelelim SEO Nedir sorusunun cevabına. SEO Arama motorlarında internet sitenizin hedeflediğiniz aranma  kelimelerinde (anahtar kelimelerde) Üst sıralarda çıkmasını sağlamak için yapılan çalışmaların genel adıdır. Diğer bir deyiş ile SEO Arama motoru optimizasyonu demektir. SEO Kısaltması da Arama Motoru Optimizasyonunun ingilizcesi olan Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden üretilmiştir.

SEO Neden Gereklidir ?

İnternet siteniz 7/24 sizin için çalışan bir işletme gibidir. İnternet sitenizin olması değil internet sitenizin hedeflediğiniz kullanıcılar için bulunur olması önemlidir. İnternet sitenizin hedeflediğiniz kullanıcıların yani potansiyel müşterilerinizin karşına reklam bedeli ödemeden çıkması, sizin işlerinizin daha iyiye gitmesi demektir.

SEO Nasıl Yapılır ?

SEO Bir çok farklı çalışma alanına sahip geniş kapsamlı bir iştir. SEO Nasıl yapılır sorusunun cevabını vermek gerekir ise şu biçimde bir sıralama yapılabilir.

  • SEO Yapmak için öncelikli olarak doğru hedef anahtar kelimelerin analiz edilmesi gerekir.
  • Hedef anahtar kelimelerimiz de ilk sıralarda çıkan rakip internet siteleri tespit edilir.
  • Rakip internet siteleri ile bizim internet sitemiz arasındaki olumlu ve olumsuz farklılıklar tespit edilerek, internet sitemizin nasıl rakip siteden SEO Teknikleri açısından daha iyi hale getirileceği tespit edilir.
  • İnternet sitemizde gerekli teknik ve SEO ile ilgili güncellemeler yapılarak, internet sitesinin sıralamalarda yükselmesi sağlanır.

 

Ankaram.Net SEO Ekibi olarak sizlere daha fazla bilgi vermek için hazırız. Sizlere SEO Hizmeti sunduğumuz internet sitemiz üzerinden yada destek hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0850 480 00 50

www.uxseouzmani.com

ux seo

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu