Gez Gör

Tayland : Club Insomnia Pattaya

TAYLAND CLUB INSOMNIA PATTAYA

İşte dünyanın en güzel tatil cennetlerinden birisi Tayland ve Tayland’ın en popüler gece hayatı merkezi Pattaya hakkında harika bir yazı daha paylaşıyoruz. Pattaya’nın en kaliteli ve popüler diskolarından birisi olan Club Insomnia‘yı daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Tayland

Size Pattaya’nın en ünlü diskolarının birisi olan Club Insomnia’yı anlatmaya çalışacağım. Kısa ismiyle Insomnia Disco, Walking Street’in sonuna doğru Soi 16’dan hemen öncedir. İki katlıdır. Alt kat bar şeklindedir ve ismi Ibar’dır. Üst kat disko tarzındadır ve ismi Club Insomnia olarak bilinir. Tüm kompleksin ismi Club Insomnia Pattaya ‘dır. Mekanın yanı başındaki iSalon ve New York Diner da Club Insomnia’ya ait yerlerdir.

 

Club Insomnia

 

Pattaya

Walking Street’in en ünlü mekanlarından olan Insomnia kapılarını saat 22:00’de açıyor. Alt kat olan Ibar’ı biraz anlatmam gerekirse işin aslı mekan son derece dardır. LCD ekranlarda müzik klipleri gösteriliyor. Ibar’da iki adet bilardo masası var. Her gece müşteriler arasında bilardo yarışmaları olur. Ibar‘da çalınan müzikler arasında Thai müzikleri ve zaman zaman hareketli İngilizce şarkılar yer alıyor. Club Insomnia‘nın beyaz ve sarı renkte indirim kartları vardır. Bu kartları mekanın içinden alabiliyorsunuz.

Beyaz indirim kartı için 100 baht ödüyorsunuz ve gece saat 12:00’den sonra içtiğiniz tüm içeceklerde %20 indirim sağlıyor. Sarı renkteki gold kart için 500 baht ödüyorsunuz. Yine bu kart sayesinden gece 12:00’den sonra içecekleri %20 indirimli içebiliyorsunuz. Bu iki kart arasındaki temel fark, sarı gold sahiplerinin üst kattaki Club Insomnia’da VIP bölümüne girebilmeleridir.

Beyaz indirim kartı sahibi olanlar eğer yanlarında gold kart sahibi olan yoksa VIP’ye giremiyor. VIP’nin ne özelliği var dersiniz mekana tepeden bakabiliyorsunuz. Başka da bir özelliği yok. Ayrıca bu indirim kartları sayesinde puanlar kazanıyorsunuz. Bu puanlarla daha sonraki zamanlarda bedava içecek içebilirsiniz.

 

Pattaya City Yazısı

 

 

Mekanda hem alt katta hem de üst katta bedava wi-fi internet bağlantısı var. Kolayca bağlanıyorsunuz ama yoğunluktan dolayı internet çok yavaş işliyor. Bedava internetin en iyi çektiği yerin üst katta tuvalete yakın bölge olduğunu söyleyebilirim. Insomnia ve Ibar logolu şapka, tişörtler 249 bahta mekanda satılıyor.

 

ibar pattaya

 

Hem alt katta hem de üst katta tüm içecekler gece saat 22:00 – 24:00 arası %50 indirimli satılıyor. Örneğin bir şişe bira normalde 150 bahta satılıyor ama gece 22:00 – 24:00 arası 75 bahta satılıyor. Diğer içecekler de aynı şekilde indirimli satılıyor. Gece 12:00 ‘den sonra biralar 150 baht ama beyaz veya gold indirim kartıyla birayı 130 bahta içebiliyorsunuz. Kolanın gece 12:00’den sonra normal fiyatı 120 baht ama indirim kartıyla 95 bahta içebiliyorsunuz. Mekanda sigara serbest.

Alt kat Ibar saat 22:00 ‘de açılıyor ve insanlar gelmeye başlıyor. Saat 23:00 gibi masaların birçoğu dolmuş oluyor. O yüzden kalabalıksanız ve masa kapmak istiyorsanız saat 23:00 gibi mekanda olmanız gerekiyor. Üst kat olan Club Insomnia yine saat 22:00’de açılıyor ama gece saat 01:00’den sonra kalabalıklaşmaya başlıyor.

 

Club Insomnia Pattaya

 

Eğer ben Thai viskisi içerip derseniz bir şişe Sangsom Thai viskisi yanındaki mixerlarla birlikte 880 baht. Tercihinize göre viski yanında kola veya soda veriliyor. Kola veya soda bittikçe tekrar söylüyorsunuz. Yeni gelen bu içecekler için ayrıca ücret alınıyor. Ben vodka veya whisky içerim diyorsanız onların fiyatları 2000 baht ile 5000 baht arasında değişiyor.

 

 

Bu diskoya gelen bayanların tamamı değil ama çoğunluğunun erkek bulmak için geldiğini söyleyebilirim. İngilizce tabiri ile freelancer kızlar. Bu kızlar erkeklerle sohbet edip onlarla para karşılığı birlikte olmak isteyen kızlardır. Hemen hemen hepsi erkeklerle anlaşacak kadar İngilizce bilirler. Benim tavsiyem bu kızlara satın alınacak mal gibi yaklaşmamanız yönündedir. Yanına gidip ‘how much’ dersiniz çok itici ve kaba bir şekilde yaklaşmış olursunuz. Birçok bayandan da direkt olumsuz bir tavır alırsanız.

İlk önce arkadaşça biraz sohbet etmeye çalışın. Zamanla kız zaten geceyi birlikte geçirmek istediğini size söyleyecek ve sizin kaç para vereceğinizi soracaktır. Gecenin erken saatlerinde kızlarla böyle bir pazarlığa girdiğinizde kızlar 4000-5000 bahta kadar çıkıyorlar. Ama gece saat 02:00’den sonra 1500 baht hatta 1000 bahta kadar düşüyorlar. Bu fiyatlar tüm gece (long time) birlikte kalma fiyatıdır. Yok ben sadece bir kez ilişki yaşayıp bayanı kendi evine göndereceğim derseniz onu en baştan bayana aktarmanız gerekir ki o da neyle karşılaşacağını bilsin. Ona göre vereceğiniz parayı biraz düşürebilirsiniz.

Tayland ve Pattaya konusunda Focus Asia Trade sitesinin sahibi Türk arkadaştan yardım aldık. Kendisi uzun yıllardır Tayland’ta yaşıyor. İsteyen kişiler kendisine WhatsApp veya e-posta yolu ile ulaşabilir. Siteye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. www.focusasiatrade.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu