Gez Gör

Tayland : Pattaya Soi LK Metro

Tayland

Herkese merhabalar. Size Tayland Pattaya ‘dan bahsetmeye devam edeceğim. Pattaya şehrinde Walking Street haricinde bir tane daha eğlence merkezi bulunuyor. Bazı kişiler bilebilir ama bilmeyenler için Pattaya Soi LK Metro ‘dan bahsedeceğim.

Pattaya Soi Lk Metro

Önceki yazımda Walking Street‘te birçok go go bar olduğundan bahsettim. Bu go go barlar Pattaya ve hatta Türkiye ölçütlerinde biraz pahalı yerlerdir ama Soi LK Metro ‘daki go go barlar Walking Street’e göre daha ucuz yerlerdir.

Pattaya 2.Road Soi 13

Soi LK Metro Nerede diye aklınıza soru gelebilir. Pattaya’da sahil caddesi birinci caddedir. Bu caddenin hemen arkasında ikinci cadde bulunur. İngilizce ‘Second Road‘ diyebilirsiniz. İkinci caddeye çıktığınızda Soi 13 yani 13.Sokak tabelasını bulun. 13.Sokaktan içeri doğru girin. Bu dar sokağın ismi Soi Diana‘dır. Biraz ilerinizde sağ tarafta Papagayo Go Go Bar‘ı göreceksiniz. Ondan sonra yine sağ tarafta barlar yer alır. Biraz daha ilerlediğinizde sağ tarafta Areca Lodge Hotel‘i göreceksiniz. Bu otel oldukça büyük ve güzeldir. Pattaya’da kalabileceğiniz otellerden birisi diyebilirim. Bu oteli geçtikten sonra hemen solda küçük bir sokak ve tepede Soi LK Metro tabelasını göreceksiniz. Sokağın girişinde en üstte Champagne Club yazısı dikkat çekiyor. Bu sokak trafiğe kapalıdır ve L şeklinde dizayn edilmiştir. Sağlı sollu birçok go go bar ve beer bar yer alır.

Pattaya Soi Lk Metro
Soi Lk Metro Pattaya

Soi Lk Metro Pattaya

Hangi mekanlar var size sırayla saymaya çalışayım. Sol sırada sırayla; Champagne A Go Go , Bachelor Pattaya , Crystal Club A Go Go , Office A Go Go ve Dolls LK yer alıyor. Ondan sonra birkaç tane bar ve sokağın köşesine kadar geliyoruz.

Sağ sırada ise; Lady Love A Go Go , Kink A Go Go , Showgirls A Go Go , Ninja A Go Go , Queen Club ve ondan sonra da tam köşede bir tane daha bar yer alıyor.

Soi Lk Metro

Sokağın sonunda sağa doğru dönemeç vardır. Sağa döndüğünüzde yine go go barlar vardır. Bunların isimlerini sayacak olursak;

Soi Lk

Solda Devil’s Den (go go bar değildir bildiğimiz anlamda randevuevi diyebiliriz), Destiny A Go Go , Kiss A Go Go , birkaç bar ve sonra Pulse A Go Go ve en sonunda bir tane daha bar vardır. Ondan sonra Soi Buakhao başlar.

Sağ tarafta ise Paradise A Go Go , sonra barlar, Touch A Go Go ve sokağın sonunda Sugar Sugar yer alıyor.

Barların ismini yazmadım çünkü çok sık el değiştiriyorlar ve isimleri de değişiyor. Verdiğim isimler çok kalıcı olmaz. Sokak küçüktür ama go go barlarda yüzlerce kız dans eder ve müşteri bekler. Genel olarak Soi LK Metro ‘da içeçekler 70-150 baht arası değişiyor. Örneğin açık bira veya draft beer diyebileceğiniz bir şişe birayı bu sokakta 75 bahta içebilirsiniz ama Walking Street’te bu fiyatların biraz üzerinde bira fiyatları görmeye hazın olun.

Soi Lk Metro, yer olarak aslında merkezi ve kolay ulaşılabilir yerdedir. Walking Street’in pahalılığından ve keşmekeşliğinden sıkılan insanlar buraya da bir gece uğrayabilir. Küçük ve samimi bir sokak olduğunu söyleyebiliriz. Thailer genel olarak sıcakkanlı, samimi insanlardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu