Buy Best Rolex Replica Watches Watches accept paypal
Tayland : Pattaya'da Ne Yenir - Pattaya'da Nerede Yemek Yenir - Ankara Şehir Portalı
Gez Gör

Tayland : Pattaya’da Ne Yenir – Pattaya’da Nerede Yemek Yenir

Euro ile Kira

PATTAYA’DA NE YENİR? PATTAYA’DA NEREDE YEMEK YENİR?

Tayland

Merhabalar. Size Tayland Pattaya’da ne yenir ve Pattaya’da nerede yemek yenir konusunda bilgi vermek istiyorum. Güzel bir restoranda uygun fiyatlarla yemek yemek istiyorum derseniz size Sizzler‘ı anlatacağım.

Pattaya’da Ne Yenir

Pattaya’da geldik ama yiyecek bir şey bulamıyoruz veya ne yiyeceğiz diye düşünenlere bir restoran önerisinde bulunacağım. Restoranın ismi Sizzler. Aslen Amerikan restoranı ve Tayland içinde de birçok şehirde şubeleri var. Pattaya’da Central Festival Alışveriş Merkezi, Terminal 21 ve Royal Garden Plaza Alışveriş Merkezleri’nde şubeleri var. Ben daha çok Royal Garden‘daki şubeyi tercih ediyorum.

Sizzler Restaurant konsepti açık büfe salata bar ve ilave olarak et menülerinden oluşur. Salata Bar’da et bulunmaz ama onun dışında soslar, salata türleri, deniz ürünleri, makarna, çorba, sebzeler, meyveler ve tatlılar bulunur. İçecekler ayrıca ücretlidir ama yeniden doldurmalı kola isterseniz (refill coke) biraz daha hesaplıya gelebiliyor. Restoranın işleyiş şekli özetle bu şekildedir. Size biraz daha detay vermeye çalışacağım.

 

Sizzler Pattaya Royal Garden Plaza

 

Pattaya’da Nerede Yemek Yenir

Central Festival’de 6.katta bulunan Sizzler Restaurant ile Royal Garden Plaza’da giriş katında bulunan Sizzler Restaurant çalışma şekilleri hatta yemekleri bile aynıdır. Salata barlarında bazı günler birkaç yemek değişikliği oluyor ama bu genel menüyü bozmuyor.

Sizzler Pattaya

Royal Garden’da bulunan Sizzler’ı anlatmaya başlayayım. Eğer Royal Garden’a sahilden girersiniz Sizzler hemen sol tarafta karşınıza çıkacak. Eğer ikinci cadde tarafından girerseniz deniz tarafına doğru biraz yürümeniz gerekecek. Sizzler çıkış kapısına gelmeden hemen sağ tarafta yer alıyor. Girdiğinizde size masa ve menü veriliyor. Menüden istediğiniz et, tavuk, balık türünü seçebilirsiniz.

Et Menüsü

Et menüsünden bazı fiyatlar vermek istiyorum. Avustralya’dan ithal etlerle yapılmış biftekler gayet lezzetlidir. New York Bifteği 799 Thai Bahtı , Teriyaki Biftek 339 Thai bahtı (ben denedim, kesinlikle çok lezzetli), Sizzling Biftek 429 bahttır.

Deniz ürünlerine gelecek olursak Sizzling Izgara Karides  569 baht, Tempura Basa Balığı 399 Thai Bahtı, Izgara Salmon da 599 Thai Bahtıdır. Tavuk menüsünde ise Izgara Tavuk 375 Thai Bahtı, Acılı Izgara Tavuk ise 289 Thai Bahtı’dır.

Bu menüler dışında Burgerler ve çocuklar için etler de bulunuyor. Etleri kanımca başarılı ama Türk et lezzetine alışan kişiler için farklı soslar kullandıklarından dolayı biraz sıra dışı gelebilir. İstediğiniz et türünü söylediniz şimdi sıra içeceğe geldi. Farklı meyve suları, kola, meyve suyu, şarap, bira gibi farklı içecek alternatifleriniz var. Eğer refill coke (yeniden doldurmalı kola) söylerseniz bardağınız boşaldıkça garson gelip bardağınıza tekrar kola dolduruyor. Bence böylesi daha ekonomik ama tercih her zamanki gibi sizin. Refill kola fiyatı 69 baht.

Et ve içecek siparişi verdikten sonra garson, salata barına gidip yemek alabileceğinizi söylüyor. Açık büfe salata barın fiyatı 149 Thai Bahtı’dır. Bu salata bardan istediğiniz kadar yemek alabilirsiniz. Zaman ve miktar kısıtlaması yok ama midenizde et için de yer bırakmalısınız.

Salata Bar

Salata Barda yiyecek neler var derseniz onları da tarif edeyim. En başta soslar bulunuyor. Yemekleri sosla yerim derseniz Blue Cheese, Thousand Island, Japanese Creamy Sesame, Salad Cream, Sesame Soya, Strawberry Yogurt gibi birçok sos göreceksiniz. Onların yanında brokoli, yeşil fasulye, bezelye, küçük mısırlar, semiz otu, küçük cherry domates, fırında pişmiş Japon balkabağı (çok harika tadı var), yengeç salatası, dilimlenmiş havuç, mısır, küçük bıldırcın yumurtaları, küp şeklinde kaşar peyniri, Çin makarnası, sezar salatası ve marul salatası yer alıyor.

 

Sizzler Salata Bar – Soslar

 

Sizzler Salata Bar – Mısır, Balkabağı, Domates

 

Sizzler Salata Bar – Küp Şeklinde Kaşar Peynir, Dilimlenmiş Havuç, Çin Makarnası

 

Sizzler Salata Bar – Yengeç Salatası, Bıldırcın Yumurtaları, Mısır Taneleri

Barın bir tarafı bu şekilde. Yan tarafa geçtiğinizde meyveler yar alıyor. Ortalama 2-3 günde bir meyve türleri değişiyor. Ben gittiğimde guava, karpuz, ananas ve Japon kavunu vardı.

 

Sizzler Salata Bar – Ananas

 

Sizzler Salata Bar – Karpuz, Japon Kavunu

Şimdi barın karşı tarafına geldik. Bu tarafta beyaz fasulye, salatalık, karışık biber, soğan, ıspanak, Asya patates salatası, karışık havuç ve badem, coleslaw salatası, dilimlenmiş ananas, salsa salatası, sebze salatası, parmesan peyniri, çorba için küp ekmekler yer alıyor. Makarna ve çorbalar yan yana duruyor. Çorba olarak tuna balık çorbası (benim tercihim), kremalı tavuk çorbası ve tom yam gung yer alıyor.  Tatlı olarak küçük bardaklarda kremalı hafif tatlılar, jöle yer alıyor. İstediğiniz kadar alabilirsiniz. Gelen her müşteriye bir dilim sarımsaklı ekmek ücretsiz veriliyor.

 

Sizzler Salata Bar – Tatlılar

 

Sizzler yemeklerini genel hatlarıyla anlatmaya çalıştım. Fiyatları Pattaya geneline göre uygundur. En azından verdiğiniz para karşılığı karnınız doyuyor diyebilirim. Pattaya geziniz için güzel bir yemek alternatifi sunmaya çalıştım.

Yemek yemek için bir diğer alternatif Central Festival Alışveriş Merkezi’nin zemin katındaki yemek salonudur. Bu yemek salonunun anlatıldığı aşağıdaki videoyu seyredebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu