Moda

Ankara da Tenis

ux seo

Ankara’da Tenis kortları

Ankara da bulunan belli başlı tenis kortları

Ankara’da yaşayıp da tenis sporunu ister profesyonel ister başlangıç seviyesinde takip edip, yararlanmak isteyeceğiniz Tenis kortlarına kısaca değinmek istedik, Detaylı bilgiler için bir sonraki yazılarımızı takip ediniz.Ankara Tenis Kulübü

Ankara Tenis Kulübü’nün resmi kuruluş tarihi 11 Mart 1947’dir. Ancak bu tarihten çok önce, 1937 yılında o dönemin Spor İl Müdürü olan Kerim A. Bükey Ankara’nın ilk tenis kortlarını yaptırmaya başlamıştır. 1938 yılında tamamlanan 2 adet toprak kort (şimdiki 5 ve 6 nolu kortlar), bir yıl sonra yaptırılan ilave kortlar (7 ve 8) ve şimdiki restoranın bulunduğu yere inşa edilen 2 adet ahşap baraka kulübümüzün temelini oluşturmuştur. Bu tesis uzun süre Ankaralı tenis severlerin yanı sıra, yabancı misyon tarafından da yaygın olarak kullanılmıştır. Kulübümüz Beden Terbiyesi Bölge Başkanlığı’na bağlı olarak 1947 yılına kadar tenis faaliyetlerini sürdürmüş, 11 Mart 1947 yılında resmi olarak kurulmuş ve Ankara Tenis Kulübü adını almıştır.SPORTS INTERNATIONAL BİLKENT

9 kapalı, 10 açık olmak üzere toplam 19 kort ile Türkiye’nin en büyük tenis parkı,

1994 yılından bugüne spor ve sağlıklı yaşam konularında yeniliklerin, kalitenin tek sembolü olan Sports International, teknolojinin gerektirdiği alt yapısı, kaliteli, güler yüzlü ve konusunda uzman kadrosu eşliğinde keyif ve güvenle üyelerine hizmet vermektedir.

Bilkent Holding şirketlerinden olan Sports International, İstanbul’da Ataköy Marina, Şişli Elit Residence ve Kadıköy Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde 3 kulüp, Ankara’da Bilkent ve Altınoran’da 2 kulüp, İzmir Mavişehir ve Mersin Marina’da birer kulüp olmak üzere toplam 7 adet kulübü ile kurumsal olarak fitness ve spor merkezleri işletmeciliğini Türkiye’ye getiren kuruluştur. Ankara, İzmir, Mersin ve İstanbul’daki kulüplerinde 50.000’in üzerinde üyesi bulunan Sports International, yenilenen dekorasyonu, teknik ekipmanları, sürekli gelişen hizmet kalitesi ve dev kadrosu ile bugüne kadar 200.000’in üzerinde spor severe hizmet vermiştirANKARA TENİS AKADEMİSİ (ATA)

Ümitköyde küçük ve sevimli bir kulüp Ankara Tenis Akademisi. Bundan 10 yıl önce ODTÜ ve ATK( Ankara Tenis Kulübü)‘nın baş antrenörlerinin birleşerek açtığı kulüp eğitim açısından Ankara’nın en iyisi.

Ankara Tenis Akademisi, 2007 Yılında kurulmuştur. 1991 – 2004 Yılları arasında ODTÜ Tenis Takımları Başantrenörlüğü ve 1997 – 2004 Yılları arasında çeşitli yaş gruplarında Milli Takım Antrenörlüğü yapan Okan Ünalmışer ile, 2003 – 2007 Yılları arasında Ankara Tenis Kulübü Başantrenörlüğü yapan ve halen 16 – 18 Yaş Milli Takım antrenörlüğü görevini sürdüren Ali Ercan Atmaca’ nın bir araya gelmesi ile kurulmuştur. Her iki antrenörün ortak amacı, yıllarca hizmet ettikleri, kulüp yapıları sisteminde, sosyal ve performans tenisi iç içe olduğundan, birbirinden ayrılamadığınıdan, Uluslar arası alanda oyuncu yetiştirmenin yolunun performans tenisine yönelik organizasyonlarla olabileceği gerçeğini görmeleridir.

ux seo

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu