Buy Best Rolex Replica Watches Watches accept paypal
Yatırım karşılığı vatandaşlık veren ülkeler ve şartları - Ankara Şehir Portalı
Genel

Yatırım karşılığı vatandaşlık veren ülkeler ve şartları

Euro ile Kira

ABD

Şu anki zorunlu yatırım miktarı 500 bin dolar. İdari masraf bedeli 50 bin dolar, göçmenlik avukat ücreti 25 ila 40 bin dolar ve devlet harç bedeli 7 bin dolar olarak belirlenmiş durumda.
Başka bir deyişle, yaklaşık 585 bin dolarlık likit fonlara ihtiyaç var. Bunun 500 bin dolarlık kısmı yatırım ve geri kalanı masraf oluyor. Tek bir başvuru ile, tüm aile, yani baba, anne ve 21 yaşından küçük tüm evlenmemiş çocuklar green kart sahibi oluyor. İki noktaya önem veriliyor. Job creation, yani istihdam yaratılması ve paranın geri ödeme riskinin en düşük seviyede olması. İstihdam sağlanma olasılığı çok önemli zira green kartın şartlarının kaldırılması için gereken en önemli etken bir bu ve bir de yatırıma giren paranın kaynağının ispatı.

New York

İngiltere

İngiltere’de faaliyet gösteren İngiliz şirketlerine veya İngiltere hazine bonosuna, en az 2 milyon ile 10 milyon sterlin arasında yatırım gerçekleştirmek gerekiyor. Verilere göre yatırım miktarına göre yapılan yatırımın ne kadar süreyle tutulması gerektiği aşağıda verildiği gibi. Yatırımcı bu sürelerden önce yatırımı bozması durumunda vize hakkı sona erer.

2 milyon Sterlin tutarındaki yatırım en az 5 yıl süreyle​

5 milyon sterlin tutarındaki yatırım en az 3 yıl süreyle

10 milyon sterlin tutarındaki yatırım en az 2 yıl süreyle

Ana yatırımcı en az 18 yaşında olmalıdır.

Sürekli oturum almak için 3 ile 5 yıl arasında ülkede ikamet etmek.

İngiltere’de kayıtlı bir banka hesabına sahip olmalıdır.

Londra

Malta

Ada ülkesinde vatandaşlık alabilmek için 789 bin dolar değerinde Ulusal Kalkınma Fonu’na bağış yapmak ve ülkede 410 bin dolarlık mal varlığına sahip olmak yeterli.

Malta

Avustralya

Ülkede 1 milyon dolarlık yatırım yapma ve yaklaşık 2 milyon dolar değerinde mal varlığına sahip olma koşuluyla pasaport alınabiliyor.

Sydney

Kanada : 612 bin dolar

Kanada hükümeti 2014’de para karşılığında ülkeye göç etme prosedürüne son verdi. Fakat bir girişimci ‘start-up’ tarzı yatırım yaptığında Kanada’dan vatandaşlık alabiliyor.

Montreal

Tayland :  16 bin dolar

Turizmin merkezlerinden olan Asya ülkesinde ‘elit oturumu’ olarak da bilinen, yılda 3 bin ile 4 bin dolarlık lüks tüketimde bulunarak ya da mal varlığına sahip olarak 20 yılın sonunda vatandaşlık alınabiliyor.

Bangkok

Bulgaristan

Bulgaristan’da 594 bin dolar ödeyerek bir yıllık oturum izni almak mümkün. Bu şekilde üç yıl arka arkaya alınan oturum izninden sonra ‘hızlı prosedürle’ vatandaşlık alınabiliyor.

İspanya

585 bin dolarlık mal varlığı ve ülkede 10 yıl ikamet etme karşılığında vatandaş olabiliyor.

Madrid

Yunanistan : 292 bin dolar

292 bin dolarlık mal varlığı ya da 409 bin ila 585 bin dolar değerinde ticari mal varlığı gerekmektedir.

Güney Kıbrıs : 1,74 milyon dolar

Karadağ : 407 bin dolar

Portekiz : 407 bin dolar

Moldova : 170 bin dolar

Dominik Cumhuriyeti : 100 bin dolar

Litvanya : 75 bin dolar

Ayrıca, Karayipler, Antigua ve Barbuda, Grenada, St Lucia gibi ülkelerde 100 bin dolarlık bağışla vatandaş olunabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu