Genel

Yaza zayıf girmek için 6 akıllıca yöntem

Yaz geliyor, fazla kilolarımız göze görünür olmaya başladı. Yaza girmeden önce kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız bu yazımızda sizlere söyleyeceğimiz yöntemlerle zayıflama sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Daha Çok Yürüyün

Yürüyüş yapacak vaktiniz yok ise işlerinizi yaparken daha çok yürümeye çalışın. Telefonla konuşurken bile ayağa kalkarak adımlamak daha çok kalori yakmanıza yardımcı olacaktır. Araç kullanmadan gidebileceğiniz mesafeleri yürümeye çalışın.

Daha Az Beyaz

Üç beyazı hayatınızdan çıkarmaya çalışın. Daha az tuz daha az şeker ve en önemlisi daha az ekmek ve hamur işi tüketin.

Daha Çok Aktivite

Sosyal aktivitelerinizi arttırmaya çalışın. Doğa ve yürüyüş gruplarına katılın. Sokağa çıkın.

Daha Az Bilgisayar

Bilgisayar başında geçen süreyi kısaltın. Oturarak geçen bu süre sizin kan dolaşımınızı ve hareket kabiliyetinizi kötü yönde etkiliyor.

Daha Az Akıllı Telefon ve TV

Akşam eve geldiğinizde akıllı telefonunuzu elinize almayın ve tv açmayın. Göreceksinizki oturmak yerine ayağa kalkacak ve daha sosyal bir birey haline geleceksiniz.

Daha Az Fast Food

Fast Food ürünler kilo almanız için neredeyse en önemli etkenlerin başında geliyor. Eğer fast food ürünleri hayatınızdan tamamen çıkaracak durumunuz yok ise en azından daha sağlıklılarını tercih edin. Hamburger yerine balık ekmek gibi. Ev yemekleri pişiren restoranları tercih etmeye çalışın.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu