Genel

Yurtdışından Hasta Nasıl Getirilir

Sağlık turizmi ile beraber hayatımıza giren konulardan en önemlisi yurt dışından hasta nasıl getirilir sorusu oldu. Biz Ankaram.net yazılım ekibi olarak sunduğunuz sağlık turizmi online pazarlama faaliyetlerinden edindiğimiz tecrübeleri sizinle paylaşarak işinizi kolaylaştırmaya çalışacağız.

Yurtdışından Hasta Getirmek

Türk lirasında yaşanan değer kayıpları ile beraber Türkiye sağlık turizmi alanında gözde destinasyonlardan biri olmaya başladı. Yurtdışından Hasta Getirmek için bir çok firma çalışmalara başladı ve artık bu çalışmaların kaymağını yer hale geldi. Biz Atalante yazılım olarak sizlere yurtdışından hasta nasıl getirilir sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Sosyal Medya Reklamları (Facebook, İnstagram vs.)

Sağlık turizmi için yapılan reklam çalışmalarının başında sosyal medya reklam çalışmaları geliyor. Hedef kitlenize göre optimize edilmiş ve onların ilgisini çekecek biçimde görsel ve sloganlar ile hazırlanmış sosyal medya reklamları ile yurtdışından hasta getirmek mümkün olabilir.

Bu tarz çalışmaların en büyük dezavantajı ise hemen hemen her sağlık turizmi firmasını bu alanda reklam vermesi ve ortaya çıkan aşırı rekabet ve dijital kirlilik olabilir. Ayrıca reklamlar kullanıcı beklentilerine uygun optimize edilmediği veya yeterli açıklamaya ulaşmadığı için harcanan paraların karşılığı tam olarak alınamamaktadır.

İş Ortaklığı Anlaşmaları

Yurtdışından Hasta Nasıl Getirilir sorusunun en başarılı çözümlerinden biride iş ortaklıkları yapmaktır. Turistik bir bölgede işletmeniz var ise oteller, restoranlar size komisyon karşılığı ciddi anlamda müşteri getirebilir. Ayrıca yurt dışında yapacağınız iş ortaklıkları ile bir çok kişi, kurum, klinik ya da doktor üzerinden komisyon karşılığı hasta temin etmeniz mümkün olacaktır.

İnternet Siteniz İçin Google Üzerinde Reklam Verin

Google üzerin de yapılan ve size hasta olarak dönüş sağlayacak kelimeler için Google Reklam hizmetlerinden reklam çalışmaları düzenlemek sizi hedefe ulaştırmak adına oldukça faydalı olacaktır. Google.co.uk ( Google İngiltere) üzerinde implant kelimesinde yapılan aramalarda sizin siteniz fiyat avantajı ile ön plana çıktığında bir çok müşteriyi yakalamanız mümkün olacaktır. Tabi örnek diş üzerine ama siz bu örneği kendi alanınıza göre şekillendirebilirsiniz.

İçerik Üretin

İnternet sitenizde blog olarak, forumlarda, facebook gruplarda yani hastanıza ulaşabileceğiniz her yerde ux kurallarına uygun reklam kokmayan kaliteli içerikler üretin. İnsanların aradığı soruların cevaplarını verdiğiniz sürece insanlar sizi bulmaya devam edecektir. Özellikle sizin hasta grubunuz için geçerli olan anahtar kelimeler ile üretilmiş içeriklerin zamanla size ne kadar çok hasta getireceğini tahmin bile edemezsiniz.

Hasta Bulan Ajanlara Kaydolun

Alanında uzmanlaşmış ve hastalara ulaştıktan sonra onlara değişik tedavi alternatifleri sunan ciddi anlamda hasta potansiyeli bulunan online platformlara kayıt olun. Ücretli ve ücretsiz bu platformlara eğer UX kurallarına uygun biçimde kayıtlar açarsanız alacağınız hasta kayıt formu sayısına siz bile şaşıracaksınız.

SEO Yapın

SEO İnternet sitenizin Google aramalarında hedeflediğiniz kelimelerde üst sıralarda çıkması için yapılan teknik ve içerik bazlı çalışmaların genelidir. Uzun soluklu ama sonuç olarak oldukça başarılı ve önemli bir çalışmadır. Bu çalışma ile organik yollardan müşteri bulabilir ve yurtdışından hasta getirebilirsiniz.

Ülkeler arası hasta transferi yapmak, yurtdışından hasta getirmek istiyor iseniz bizi çekinmeden arayın. Yukarıda belirttiğimiz yada sizin için özel geliştireceğimiz dijital pazarlama kanalları ile sizi hedeflerinize çok daha hızlı ulaştırabiliriz.

Emre GÜRHAN

0850 480 00 50
0532 395 99 25

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu