Genel

Zenginliğin sırrı genetik yapımızda gizli

İngiltere’de yapılan son araştırmaya göre, DNA’larımız gelecekte servet sahibi olup olamayacağımızı belirliyor.

Bilim adamları, uzun yılardır zenginliğin genetik olarak aktarılıp aktarılmadığını tartışıyor.

İngiltere’deki Rognitif Yaşlanma Merkezi, bu konuda yapılan yeni bir araştırmanın sonuçlarını açıkladı.

Zengin olmanın çok çalışmak ya da şansla değil genetiğimizle ilgisi olduğunu ortaya koyan araştırma sonuçlarına göre, zengin ve fakirler genetikleri farklılık gösteriyor.

Buna göre bağışıklık sistemi, kalp ve zekayı da etkileyen 24 altın genin aynı zamanda genetik zenginliğe katkı sağlayarak zenginler ile fakirler arasında ekonomik farklılığa neden olduğu belirtildi.

286 bin İngiliz üzerinde yapılan genetik araştırmada, 100 bin sterlinin üzerinde para kazananların genetik oluşumlarının, düşük gelirlilere göre farklılık gösterdiği saptandı.

Araştırmada aynı zamanda, genlerin dörtte üçünün zeka ile doğruda ilişkili olduğu ifade edilirken, fiziksel niteliklerin de zengin olma şansına etkisi olduğu ve bunların da genetikle aktarılabildiği ortaya kondu.

İsveç’teki Lund Üniversitesi’nin önceki yıllarda yaptığı araştırmada ise 1950-1970 yılları arasında evlat edinilmiş 2519 İsveçli çocuk incelenmiş ve mal varlığı sahibi olmada yetiştirilme şekli ve eğitimin çok daha önemli olduğu ortaya konmuştu.

Nasıl Zengin Olunur

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu